Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
24 Kasım 2017 Cuma
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ...
 Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " Kamuder" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.
Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" SMMM Rabia Çamdal Başkanlığında Kuruldu.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Rabia Çamdal Kuruluşlarından Bugüne Dek Faaliyetleri ve Amaçları Hakkında Yayınımız İktisadi Dayanışma' ya Değerlendirmelerde Bulundu.

Bizlerde İktisadi Dayanışma olarak Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği  " KAMUDER" Başkanı sayın Rabia Çamdal Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyelerine Başarılar Dileriz.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği olarak Eylül ayında 7 kişiden oluşan içlerinde SMMM , Stajer SMMM ve muhasebe bilimine katkıda bulunan büro emekçisi kadın meslektaşlardan oluşan bir kadro ile kurulmuştur. Kısa adı ile " Kamuder" tescil olunduğu günden itibaren yerel ve ülke bazında olumlu dönüşler almaktadır.

İlk olarak 14 Ekim 2017 tarihinde , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında düzenlenen bir seminer ile kuruluşumuzu ilan etmiş bulunmaktayız.

Akabinde 2-3-4 Kasım tarihlerinde , kuruluşumuzda birlikte yol aldığımız İstabul ve İzmir Kadın Muhasebeciler Dernekleri'ni Kayseri'de ağırlamış bulunmaktayız.

İlk olarak 2  Kasım tarihinde İzmir Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Syn Necmiye Özcan hanımın önderliğinde şehrimize gelen katılımcılar ile Kahvaltı etkinliğinde bulunduk.

3 Kasım Cuma günü İstanbul Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı SAYIN Gülizar Özev hanımın önderliğinde aramıza katılan yönetim kurulu ve üyelerden oluşan ikinci heyet ile de bir araya gelerek , Kayseri Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasını ziyaret ederek oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz ile meslekte kadının yeri üzerine istişarelerde bulunarak dernekler olarak taleplerimizi kendilerine ilettik.Bu konuda KSMMMO yöneticileri misafirperverlikleri ile örnek teşkil edecek bir yaklaşımla hem Kayseri adına hem de mesleğimiz adına olumlu ve önyargısız yaklaşımları ile dernek yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandılar.

Beraberinde Erciyes teleferik gezisi ile devam eden etkinlikler , kapadokya turu ile 3 Kasım tarihine kadar sosyal paylaşımların yapıldığı ve meslektaşların bölgeyi tanımaları ile geçirdikleri serbest zaman ile devam etmiştir.

Kamuder , geçtiğimiz haftalarda Melikgazi İlçe Belediye Başkanlığı ile de görüşmeler yaparak kıymetli Başkan Sayın Memduh Büyükkılıç'tan dernek olarak tam destek almanın verdiği güçle ilerleyen günlerde şehir içi eğitim , istihdam , ve sosyal aktivitelerde birlikte yer alacak olmanın mutluluğunu da ayrıca yaşamaktadır.

Kayseri Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı olarak , dernek amacımızın en başta mesleğe kadın meslektaşları çekmek , aktif hale getirebilmek adına gereken bütün talepleri severek aldığımızı bu konuda KSMMMO ile birlikte yer almaktan büyük mutluluk duyduğumuzu.Özellikle oda başkanımız Sayın Anfer Yılmaz'ın ve beraberinde yönetim kurulunun bütün desteklerini hissetmenin bizler için çok kıymetli ve önemli olduğunu belirtmek isterim. Ön yargısızca aramızda olabilmek adına erkek meslektaşlarımızın da onursal üye olarak katılarak yardımlarını esirgemediklerini görmek Kayseri şehrinin büyük bir ayrıcalığı olduğunu ve diğer illere örnek teşkil etmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Mesleğe katkı sağlamakta olan derneğimizin cinsiyet farklılığını ortaya koymaktan ziyade farkındalık yaratmak amaçlı olduğunu ve bunun muhasebe bilimi adına büyük getirileri olacağını vurgulayarak,kilometrelerce uzaklıkta da olsa bizlerden desteklerinizi esirgemediğiniz için sizlere de teşekkürü bir borç biliriz.


8- Tarihçi Yazar Sacide Bolcan Sunumlarına Devam Ederken, Zaman Zaman Sanat Yönetmeni Gani Müjde Söyleşiye Katılarak Söyleşiye Apayrı Bir Zenginlik Kazandırırdı. Bu Arada Mustafa Özden Katkı Sundu. Bu Özel Günde Moderatör; Burcu Özden Konuşmacılara Teşekkür Ettikten Sonra Plaketleri Verildi.
"Nevzat Pamukçu Futbol Turnuvası" Birincisi Bakırköy Şubesi Oldu.
"Nevzat Pamukçu Futbol Turnuvası" İkincisi Küçükçekmece Şubesi Oldu.
Yaşanan Covid-19 ( Koronavirüs ) salgınının insan hayatına etkileri tahminlerimizin ötesinde ve beklenenden hızlı olacak gibi.
25/3/2020 tarihli ve 7226 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanununun 51 nci maddesiyle, konaklama vergisinin 1/4/2020 olan yürürlük tarihi,
Çin Halk Cumhuriyeti’nin Wuhan kentinde ortaya çıkan, tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen Corona virüs (COVID-19) nedeni ile mücadele kapsamında tüm sektörlerde ekonomik . . .
Corona virüsü salgını nedeniyle ÖSYM 2020'nin sınav takvimini yeniden belirledi. KPSS Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de, Genel Yetenek-Genel Kültür
Koronavirüs salgınından etkilenen mükelleflerin Gelir İdaresi Başkanlığınca yayımlanan 518 sıra no.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’yle mücbir sebep . . .
"Bilindiği gibi dünyamız ve ülkemiz zor günlerden geçmekte. Ülkeler de bu zor günlerde ekonomilerine ciddi destek paketleri açıklamakta.
El dezenfektanı da kullanmalıdır. Yüze, ağza, buruna yıkanmamış ellerle asla dokunmamalıdır. Hasta insanlarla yakın temasta bulunmamalı.
4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nun “Kısa çalışma ve kısa çalışma ödeneği” başlıklın Ek 2’nci maddesinde;
Mücbir sebep tartışmaları ve bu günkü ortamda sağlıklı beyanların nasıl yapılacağının belirsizliği ve beyan yükümlülüğü altında olanlarla SMMM’lerin . . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Beyanname / Bildirim Verme ve Ödeme Sürelerine İlişki Tablo. Beyanname / Bildirim Verme ve Ödeme Sürelerine İlişki Tablo
TBMM’de Kabul Edilen, Henüz Resmi Gazetede Yayımlanmayan 7226 Sayılı bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Metnini Bilginize Sunuyoruz.
Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği (Sıra No: 518) - Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı)’ndan:
Gelir İdaresi Başkanlığı, Sayın Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan koronavirüs salgınına ilişkin ekonomik kararlardan ...