2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013
10 Ocak 2013 Perşembe
Arazi, bina, haklar, motorlu taşıtlar ve Gelir Vergisi Kanununun
2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013

2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013

2012 Yılında Elde Edilen Kira Gelirlerinin Beyan Edilmesi

(2013 Yılında Beyan Edilmesi)

Kira Gelirinin Kapsamı
Arazi, bina, haklar, motorlu taşıtlar ve Gelir Vergisi Kanunu’nun 70. maddesinde detaylı bir şekilde sayılan mal ve hakların kiraya verilmesinden elde edilen gelirler Gayri Menkul Sermaye iradı (Kira Geliri) olarak adlandırılmaktadır.

2013-Kira-Geliri-Beyannamesi.docx

2- Genel Yayın Yönetmenimiz, Nusret Sümer Seçim Öncesi Adem Çalışkan' la Mini Söyleşi de Bir Araya Gelerek Mesleki Sorunları Masaya Yatırdılar. (DİZİN DEVAM EDİYOR)
İSMMMO seçimleri öncesinde tabular bir bir yıkılıyor. Mayıs ayı sonunda yapılacak odamız seçimleri öncesinde ilk olarak İSMMMO başkan adayını, . . . . . .
Mayıs-Haziran aylarında tüm Türkiye genelinde SMMM ve YMM Odalarının genel kurulları yapılacaktır.
Bursa Akademik Odalar Birliği’nin (BAOB) 2016 yılı dönem sözcüsü Kimya Mühendisleri Odası Bursa Şubesi olurken,
Arkadaş vallahi bu millete nefes aldırmayacaksın derler’de inanmazdım. Düşündüm taşındım şimdi hak vermeye başladım.
Türkiye’nin Avrupa Birliği’nden en önemli beklentisi olan ve mülteci krizinde yaşanan gelişmelerin de etkisiyle gündemin ilk sırasında yer alan vize muafiyetinde kritik aşamaya gelindi.
Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Başkanı Mehmet Ali Özkan, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışanların mutlaka Mesleki Yeterlilik Belgesi'nin olması gerektiğini belirterek,
Ülkemizde engelli çocuğu olanlara erken emeklilik imkanı var. 1 Ekim 2008 sonrası çalışılan her 4 yıla 1 yıl prim ekleniyor, emeklilik yaşı da 1 yıl düşüyor
Emeklilerin refah seviyesini yükselten pek çok düzenleme hayata geçerken; tamamlayıcı emekliliğe destek, yaşa uygun iş gibi yeni adımlar da atılacak.
Meslekte Birlik Grubu İSMMMO Başkan adayı Adem Çalışkan, seçim çalışmaları çerçevesinde Akgün Otelde düzenlenen kahvaltıda mali müşavir meslektaşlarıyla bir araya geldi.
İşçilerin,emekçilerin ve emekten yana olanların Birlik-Dayanışma ve Mücadele günü olan 1 Mayıs 2016’da emek cephesinin güncel görevi;emperyalizmin Türkiye’ye ve
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Bilal Doğan, vatandaşların 25 yaşına kadar olan SGK prim borçlarının, herhangi bir talebe ve başvuruya gerek kalmaksızın silineceğini bildirdi.
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci "Vatandaşlarımız 1,5 yıl yerine 6 ay içerisinde şirketini tasfiye edebilecek. 100 bin lira sermayeli bir şirketi 3 bin liraya kuruyordunuz.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
4857 sayılı iş kanunu ve 5510 sayılı S.S. Kanunun 4.maddesi gereği EN AZ İKİ ÇALIŞANI BULUNAN ve kuruma kayıtlı bulunan işverenler,