2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013
10 Ocak 2013 Perşembe
Arazi, bina, haklar, motorlu taşıtlar ve Gelir Vergisi Kanununun
2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013

2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013

2012 Yılında Elde Edilen Kira Gelirlerinin Beyan Edilmesi

(2013 Yılında Beyan Edilmesi)

Kira Gelirinin Kapsamı
Arazi, bina, haklar, motorlu taşıtlar ve Gelir Vergisi Kanunu’nun 70. maddesinde detaylı bir şekilde sayılan mal ve hakların kiraya verilmesinden elde edilen gelirler Gayri Menkul Sermaye iradı (Kira Geliri) olarak adlandırılmaktadır.

2013-Kira-Geliri-Beyannamesi.docx

213 sayılı Vergi Usul Kanununun 107/A maddesinde uyarınca; vergi dairelerince düzenlenen ve muhataplarına 213 sayılı Kanun hükümlerine göre tebliği gereken evrakın,
Bizim mesleğimiz , Yalnızlık mesleği ,demişlerdi haklıydılar. Bize mali tatil verdiler , Mutlu olduk ,sevindik üç gün üç gece bayram yaptık.
12 ay ve daha fazla prim borcu olan Bağ-Kur'luların esnaf, temmuz sonuna kadar borçlarını ödemeleri durumunda, bu süreleri emekliliklerine ekleyebileceği belirtildi.
Rekabet Kurulu, altın satış fiyatını belirlediği iddiasıyla İzmir Kuyumcular Odası hakkında soruşturma başlattı.
Kırkpınar Er Meydanı'ndaki organizasyonun son günündeki başpehlivanlık mücadelesi, Orhan Okulu ile 2006 yılının başpehlivanı hemşehrisi Osman Aynur arasında yapıldı.
SGK'nın kamu ve özel bankalarla ayrı ayrı yeniden görüşmesi bekleniyor. Türkiye'de emekli olmuş 11 milyon vatandaşın gözü yeniden promosyon ile ilgili gelişmelere çevrildi.
1 Ocak 1990 tarihinden önce doğanlar için bedelli askerlik uygulamasının yeniden gündeme geleceği yönündeki haberler heyecan yarattı.
Türkiye dışında yerleşik emeklilerin kişisel kullanıma mahsus kara taşıtına verilen geçici ithalat izninin süresi 2 yıla çıkarıldı.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli maaşlarının Ziraat Bankası yerine Denizbank’tan ödenmesine karar verdi. Temmuz ayından itibaren emekli olanlar maaşlarını Denizbank’tan alacak.
Maliye Bakanlığı, Yabancı Mahkeme Kararlarına İstinaden Ödenecek Tazminatların Gider Yazılmasına Tenfiz Kararı Şartı Getirdi!
Konusu : Geçici Vergi Dönemlerinde Yeniden Değerleme Oranı - 2015 yılı ikinci geçici vergi .....
Son yıllarda 6102 sayılı Türk Ticaret Kanununun yürürlüğe girmesi, KGK (Kamu Gözetimi Kurumu) kurulması, .....
Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Ankara Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ASMMMO) Oda Sekreteri Nevzat Akkaya, 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Mali tatil uygulaması sebebiyle KDV ve STOPAJ ödemeleri 30.07.2015 Perşembe gününe uzatılmıştır. SSK ve 2014 yılına ait Gelir Vergilerinin 2. taksit ödemeleri 31.07.2015 Cuma günü yapılacaktır.
Çeşitli sebeplerle yıllardır ilanen tebligat yapılmakta, bundan genellikle haberdar olmayan mükelleflerimizse mağdur olmaktadır.
Almanya mukimi gerçek ve tüzel kişilerin serbest meslek faaliyetleri nedeniyle Türkiye’den elde ettikleri gelirlerin,