2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013
10 Ocak 2013 Perşembe
Arazi, bina, haklar, motorlu taşıtlar ve Gelir Vergisi Kanununun
2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013

2013 Kira Geliri Beyannamesi, 2013 Kira Geliri Vergisi Hesaplaması, Kira Geliri Vergisi 2013

2012 Yılında Elde Edilen Kira Gelirlerinin Beyan Edilmesi

(2013 Yılında Beyan Edilmesi)

Kira Gelirinin Kapsamı
Arazi, bina, haklar, motorlu taşıtlar ve Gelir Vergisi Kanunu’nun 70. maddesinde detaylı bir şekilde sayılan mal ve hakların kiraya verilmesinden elde edilen gelirler Gayri Menkul Sermaye iradı (Kira Geliri) olarak adlandırılmaktadır.

2013-Kira-Geliri-Beyannamesi.docx

5- Viyana nın Kendine Özgü Mekanlarından Olan Grinzing Meyhanelerinde, Server Gökmen (MMMB Genel Başkanı), Yücel Akdemir (TÜRMOB Genel Sekreteri) ve Yahya Arıkan (İstanbul SMMMO Bşk) Konuşma Yaptılar. (SON)
REKLAM ALANI
Pratik Ofis Reklam
Torba Yasa yazı dizimizin üçüncü gününe müjdeli haberle giriyoruz. Yasayla üç ayrı kesime ‘erken emeklilik’ müjdesi veriliyor
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bankalar ile ilgili adımların atılıp, atılmayacağına . . .
Mesleki faaliyetlerine aralıksız devam eden ve gerçekleştirdiği başarılı projelerle dikkat çeken Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası . . .
Lady Gaga konseri ile Galatasaray-Anderlecht maçının aynı güne denk gelmesi İstanbul için kabusa dönebilir
MİLLİ Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) öğretmen atamaları için 12 Eylül’de devreye soktuğu sistem, tercih yapacak adaylara bazı sorunlar yaşatıyor.
İlk yurt dışı ziyareti için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC)giden Ahmet Davutoğlu, havalimanında basına açıklamalarda bulundu.
Değerli okurlarımız, 11.09.2014 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 6552 sayılı Kanunla (Torba Kanun) birçok düzenleme yapıldı ama biz bugünkü yazımızda 6102 sayılı TTK’da yapılan değişikliği ele alacağız.
Genel Sağlık Sigortası borcu olanların yüzünü torba yasa güldürdü. Gelir testine girmediği için borcu çıkanlar, 7 ay içinde başvuracak.
16.09.2014 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, yeni bir Askeri Ceza Kanunu hazırlanacağını söyledi. Bakanlar Kurulu'nun 7 saat süren toplantısının ardından . . . .
Şuanda üst tavanda 5.5 milyon kişinin ayda 272 lira prim öedeme yuükümlüğü bulunuyor.
Rumelisiad yönetim kurulu , üyelerinden Cevdet Akçakoca nın ortak olduğu İzmir Yolu Bulvarı 160/2 Bursa adresindeki Durum Bağımsız Denetim ve Yeminli Mali Müşavirlik A.Ş.
1 Seri No.lu 6552 Sayılı Kanunun 79 uncu Maddesinin Uygulamasına Dair Tebliğ (Araç Muayenelerine Dair) Taslağı Hazırlandı.
Kamuda 'asıl işi yapan' taşeron işçilere müjdeli haber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'ten geldi. Çelik, "Yargıya gidip kendilerinin asıl işçi olduğuyla ilgili karar alanlar ve
Hükümet, yediden yetmişe toplumun her kesimini ilgilendiren torba yasayı rekor hızla onaylamasının ardından yeni bir paket için düğmeye bastı.
Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe giren ve kamuoyunda Torba Yasa olarak adlandırılan 6552 sayılı kanun düzenlemesine göre,
Öğrenciden esnafa, çiftçiden işadamına kadar 20 milyonu ilgilendiren prim, vergi ve idari para cezaları yeniden yapılandırıldı. İşte 15 soruda barış paketi