Anaların Gemisindeyiz..
14 Eylül 2019 Cumartesi
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Anaların Gemisindeyiz..
Anaların Gemisindeyiz..

Diyarbakırlı anneler  PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar. Bu eylem annelerin önderliğinde ailelerinin de katılımıyla güçlenerek büyüyor. ABD kuklası PKK terör örgütünü hedef alan ve Türk Milletini birleştiren  eylemi destekliyor ve selamlıyoruz. Anaların gemisindeyiz!

Eylem büyüdükçe telaşa kapılan çevreler HDP/PKK ‘yı korumak amacıyla  “HDP’nin kapısına değil Devletin kapısına gidin” diyorlar. Bu fitneye en güzel cevabı analar veriyor: HDP PKK’NIN ASKERLİK ŞUBESİ GİBİ ÇALIŞIYOR!! Aynı çevreler diyorlar ki  “Bu eylem bir devlet operasyonudur” başta analar olmak üzere Türk Milleti de diyor ki: Böyle fitnelerle hiç kimseyi devlete karşı kışkırtamazsınız. Bu fitneler PKK’nın son çırpınışlarıdır. En sonunda  ABD ve PKK kaybedecektir.Anaların eylemi PKK’ya ağır darbe vurmuştur.

 PKK’yı korumak adına fitne peşinde koşan ATLANTİKÇİLERİN hiçbir başarı şansı yoktur.ABD planları ile yeniden “Açılım” rüyaları görenlere anaların eylemi en güzel cevaptır.

Türk Milleti  HDP’nin PKK adına hareket etmesine engel olunmasını talep etmektedir.

Başta kadın meslektaşlarımız olmak üzere tüm meslek mensuplarımızı Anaların gemisine binmeye ve bu eyleme destek vermeye çağırıyoruz.12/09/2019

                       Saygılarımızla
   TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ(T M B)
             Yürütme Kurulu adına
Oktay Yeşilyurt                            Belma Sabuncu 
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Tütün mücadeleye başladığımız günlerden beri, Tütün kullanıcılarını UYARDIK VE UYARMAYA DEVAM EDECEĞİZ…
Teklif ile, temel gıda ve temizlik maddeleri ile elektrik, doğalgaz, su ve internet hizmetlerinde KDV'nin %1 oranında uygulanması amaçlanmaktadır.
Pandemi krizi ile tanışmamızdan bugüne küresel ölçekte beş ay, ülkemizde ise üç ayı aşan bir süreyi geçirdik. . . .
Sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz gece 24.00’ten itibaren başladı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak ilimizde
Koronavirüs vakalarının azalmasıyla birlikte Başkan Erdoğan’ın duyurduğu normalleşme sürecinde yeni kararlar alındı.
"Bu Planla Koruma Olmaz" Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında,
Ülkemizde vergileme, büyük ölçüde vergi mükelleflerinin ödemeleri gereken vergileri kendilerinin hesaplayıp beyan etmesi esasına dayanmaktadır.
Bilindiği üzere, mücbir sebep kapsamında olmayan mükelleflerinin Ocak -Şubat -Mart 2020 geçici vergi dönemi bazında e-defter berat dosyası . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
7194 sayılı Kanun ile Gelir Vergisi Kanunu’nun “Vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi” başlıklı Mükerrer 121’inci maddesinde yapılan . . .
Teklif ile; COVID-19 salgını nedeni ile belediyelerin hizmetlerini aksatmadan yürütebilmesi için belediyelerin borçlanma limitinin, İller Bankası sermayesinin artırılması ve . . .
7Aralık 2019 tarihli 30971 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 7194 sayılı Kanun ile Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi derken
Bu Karantinalı Günlerde de Hizmetimiz 24 Saat Devam Ediyor. Corona Virüs - Covit- 19 Nedeniyle . . . .
Bu güne kadar 60 milyon lira ödenen mesleki yeterlilik belgesi teşvikleri 2022 yılına kadar devam edecek.
23/5/2020 tarihli ve 2569 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 24 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Sermaye Piyasası Kurulunca . . .
E-SMM Uygulamasına İnteraktif Vergi Dairesi Uygulaması Üzerinden de Başvuru Yapılabilmesi Hakkında Duyuru
Yazımızın genel içeriğine geçmeden önce Vergi Cenneti nedir ve şu an dünyada kaç tane vergi cenneti kabul edilen ülkenin . . .
Döviz talebini, banka döviz tevdiat hesaplarına uygulanan stopaj oranlarını artırarak ya da kambiyo vergisi getirerek durdurmak mümkün değil.