Çağdaş Grubu Önseçim Heyecanı Sardı.Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak.
19 Aralık 2018 Çarşamba
O adaylardan biri de Muharrem Kaya... Seçim çalışmalarına başlayan Kaya, Meslektaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
Çağdaş Grubu Önseçim Heyecanı Sardı.Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak.
Bursa SMMM Odası seçime gidiyor

Çağdaş Grubu'nu önseçim heyecanı sardı. Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan seçimde 3 aday yarışacak. O adaylardan biri de Muharrem Kaya... Seçim çalışmalarına başlayan Kaya, Meslektaşlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Çağdaş Grub'un Dörtler restaurantta düzenlediği kahvaltı organizasyonu LÖSEV Yarına yapıldı. Kahvaltıda konuşan Muharrem Kaya; "UMUT HAREKETİ" sloganıyla çıktıkları bu yolda iddialı konuştu! Birikimimle bu işi kurtaracağım dedi.

Muharrem Kaya seçime ilişkin şu açıklamalarda bulundu;

"Bursa Muhasebeciler odasının Mayıs ayında bir seçimi var. Bursa Muhasebeciler Odası'nda 2 grup yarışıyor. Dönem dönem 3'üncü gruplarda bu işe dahil oluyor. Bu gruplardan birisi Çağdaş Muhasebeciler grubu bizimde içinde bulunduğumuz grup. Bursa Muhasebeciler Odası'nda uzun yıllardır iktidarda bir iki kısa dönem haricinde iktidarda hep bizim grubumuz oldu. Bu grup içerisinde 3 arkadaşımla ön seçim yapacağız. Ön seçim bizim geleneğimiz. Demokratik olduğuna inandığımız bir yöntem. Bu ön seçimden sonra da diğer gruptaki arkadaşla Oda Başkanlığı için yarışacağız. "

"3'üncü bir grup çıkar mı bilmiyorum. Geçen dönem çıkmıştı ama sonradan çıkan küçük gruplar etkili olamıyor. İktidar genel olarak meslek dayanışma grubuyla Bursa Çağdaş Muhasebeciler grubu arasında gidip geliyor. Dediğim gibi Çağdaş Grup uzun yılardır iktidar. Bizde grubumuzun içinde iktidar olmak istiyoruz. Sonuçta grup içi bir seçim. Asgari müşterekler de aynı olmakla birlikte bizim yola çıkış nedenimiz, mevcut oluşmuş kas yapıların dağılması gerektiğini grup içerisinde daha demokratik bir işleyişin yerleşmesi gerektiğine , gruba yakışır şekilde şekillenmesini isteğimizden yola çıktık. Bu anlamda farkımız kimsenin güdümünde olmamamız. "

KÜSKÜN ÜYELERİ HAREKETE GEÇİRECEĞİZ

"Dış dinamikleri değil iç dinamikleri önemsiyoruz. İhmal edilmiş oda üyelerine, odaya küsmüş meslektaşlara, ilçeler ve buna benzer odaya küskün üyeleri harekete geçirip sürece katmak istiyoruz. Üyeyi hem grubuyla hem odasıyla buluşturmak istiyoruz. "

PARTİ AYRIMI GÖZETMEYECEĞİZ

"Bu arada yapacaklarımızı anlatacak olursak; biz şöyle söylüyoruz, sorunların tespiti kolay. Çözümü noktasında yine çağdaş olan kurultay geleneğini, Çalıştay geleneğini harekete geçireceğiz. Çalışta'ya meslektaşlarımızın mesleğin pratiğine ilişkin yaşamış oldukları sorunları dile getirip çözüm önerileriyle birlikte üreteceğiz ve oradan çıkan sonuç bildirgelerini siyaset kurumuyla parti ayrımı gözetmeksizin paylaşacağız. Siyaset kurumuna eşit mesafedeyiz. Elbette bizim bir ideolojimiz var. Bu ülkede yasal düzenlemeleri meclis yapıyor ve meclis siyasi partilerden oluşuyor. Bu anlamda taraflı bir yaklaşımımız olmayacak. İktidarından en küçük mualefetine kadar eşit yakınlıkta ya da eşit uzaklıkta olacağız."

BİRİKİMİM İLE BU İŞİ KURTARACAĞIM

"Temel farkımız diğer arkadaşlarımızdan şu; kendi özgücüyle gelen, birlikte üretme ve birlikte yönetme anlayışıyla hareket eden bir grup. Onun ötesinde bu ekip daha donanımlı. Bu ekibin lideri olarak bu işi kurtaracağımı, bu meslek grubunda yeterli donanıma sahip olduğumu aslında kamuoyu da biliyor. Gerek hukuki bilgi gerek entelektüel bikrimim ile işi kurtaracağıma inanıyorum. "

"Biz 2013 yılında 'İSYAN' diye yola çıkmıştık. Bugün 'UMUT' a dönüştürdük. Umutta zafere dönüşecektir. Zafer yakın!

Sadece takvimdeki günlerin geçmesini bekliyoruz. "

"Çağdaş grubun pratiği meslek örgütünde öteden beri belli. Biz bunun üzerine daha mücadeleci bir anlayış ve daha yenilikçi bir anlayış ekleyeceğiz. Dediğim gibi mücadele hazmi yüksek bir grubuz. Kamu kurum ve kuruluşlarında bizim bu yönümüz biliniyor. Bu nedenle bu makamda olmamızın örgüte de bir şeyler katacağını düşünüyoruz. " (enbursa.com)

2- Oturum Başkanı İYMMO Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Karabıyık ve Sayıştay Başkanı Seyit Ahmet Baş Toplantı İçin Yerlerini Aldıktan Sonra Sayıştay Başkanı, Sayıştay Hakkında Kısa Bir Açıklama Yaptı.
” Başta Atamız Mustafa Kemal Atatürk Olmak Üzere Canını vatana siper etmiş, cesaretiyle destan yazmış tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz…
İhracat Bedellerinin 180 Gün İçerisinde Türkiye’ye Getirilmesi ve Yüzde 80’inin Bankaya Bozdurulması..
Dönüşüm veya Yok Olmak…Dijital teknolojiler ile tetiklenen 4. Sanayi devriminin inşa edildiği bugünlerde, yapay zekâ, robot kullanımı,
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu; WOW İstanbul Hotels&Convetion Centerde Dayanışma Yemeğinde Bir Araya Geldi.
Yargıtay 12. Hukuk Dairesi, borçlu çiftçinin tarla-bahçede kullandığı traktörünün haczedilemeyeceğine hükmetti.
2019 yılının Mart ayına girmiş bulunmaktayız. Yılın Mart ayı beyan ayı demek oluyor. Bugünkü yazımızda kira geliri elde edenlerin nasıl vergilendirileceklerini ele alacağız.
Bilindiği gibiTürkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 15 Şubat 2018 tarihinde kabul edilen ve 10 Mart 2018 Tarihli ve 30356 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan
Yıllık beyannameye dahil edilen gelirlerden yapılacak indirimler nelerdir? Yıllık beyanname ile bildirilecek gelirlere ilişkin indirimler,
Varlık Fonu tarafından ihraç edilen sermaye piyasası araçlarının bazı sınırlamalardan muaf tutulmasına karar verildi.
Emekliler bu yıl 2 bin lira bayram ikramiyesi alırken, hanesine aylık bin 305 lira da evde bakım desteği girebilecek
Kızılay Kan Merkezi’nce yürütülen kan ve kök hücre bağışı kampanyasına mali müşavirler de destek verdi.
Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu Aday Tanıtım Toplantısı 09 Mart 2019 Cumartesi Günü BAOB Yerleşkesi, Oditoryum da Yapıldı.
2018’de elde edilen kira gelirlerinin 1-25 Mart 2019 arasında beyan edilmesi gerekiyor. Kira geliri elde edenler,
Biz yıllardır gol yiyoruz. Yemeye de devam ediyoruz. Hani derler ya tatlı tatlı yemenin acı acı. ... diye tamda öyle bir durumdayız
Ödeme emri, 6183 sayılı kanunun “Amme Alacağının Cebren Tahsili”başlığını taşıyan ikinci kısmında 55.maddede düzenlenmiş olup, kamu alacağını vadesinde ödemeyenlere 7 gün içinde