Meslek Mensuplarının Yeşil Pasaport Hayalleri Gerçek Mi Oluyor ? BMMG 2016 Yılı SMMM Odasının Genel Kurul (Seçim) Öncesi;
12 Şubat 2019 Salı
Seçim Büroşürlerinde YEŞİL PASAPORT'un Yeminli Mali Müşavirlerin - SMMM lerin (Meslek Mensuplarının) Hakkı Olduğunu üzerine basa basa vurgulamıştı.
Meslek Mensuplarının Yeşil Pasaport Hayalleri Gerçek Mi Oluyor ? BMMG 2016 Yılı SMMM Odasının Genel Kurul (Seçim) Öncesi;
Meslek Mensuplarının;

 "Yeşil Pasaport"

 Hayalleri Gerçek Mi Oluyor ?

BMMG 2016 Yılı SMMM Odasının Genel Kurul (Seçim) Öncesi;

Seçim Büroşürlerinde  YEŞİL PASAPORT'un Yeminli Mali Müşavirlerin - SMMM lerin (Meslek Mensuplarının) Hakkı Olduğunu üzerine basa basa vurgulamıştı.  

Ancak İSMMM odası Yöneticileri ; "Meslek Mensuplarımızı Hayallerle Oyalamayın"  demişlerdi.

BMMG olarak; "Hayal dedikleri bu taleplerini İstanbul SMMM odası Yönetim Kuruluna sunarak, Oy birliği ile kabul edilen bu girişimleri, TÜRMOB'a sunularak ilgili Bakanlığa iletilmesini sağlamışlardı.

Bugün ise gelinen noktada; CHP’li Özgür Karabat Pasaport Kanununda değişiklik ön gören kanun teklifini TBMM başkanlığına sundu. Kanun Teklifinde Yeminli Mali Müşavir ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere YEŞİL PASAPORT verilmesini öngörülüyor.

Kanun teklifi hakkında açıklama yapan Karabat, 

“Yasa teklifimiz ile yeminli mali müşavirler ile kendi alanında on yıl görev yapmış serbest muhasebeci mali müşavirlerin de nitelik itibariyle kamu hizmeti yapıyor olmaları nedeniyle "yeşil pasaport" hakkından yararlanmasını sağlamayı amaçlıyoruz.” dedi.

Anayasaya Aykırı! 

Söz konusu Kanun kapsamında bulunanlara bu hakkın tanınmasında yapmış oldukları görevler, taşıdıkları vasıflar ve kamu görevi olarak yaptıkları hizmetin süresinin dikkate alınmaktadır, diyen Karabat, açıklamasının devamında:

“Gerçek manada bir kamu görevi icra eden ve doğrudan devletin ekonomisi açısından olmazsa olmaz bir görev ifa eden yeminli mali müşavir ve serbest muhasebeci mali müşavirlerimize de bu hakkın tanınmamış olması Anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır.” dedi. 

Takipçisi Olacağız

Karabat: “Yasa teklifimiz ile yeminli mali müşavirlerimiz ve on yıl görev yapmış Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin de nitelik itibariyle kamu hizmeti yapıyor olmaları nedeniyle de bu haktan yararlanmalarının sağlanması amaçlanmaktadır. 

Bu kanunun Meclisten geçmesi ve hak ihlalinin ortadan kalkması için takipte olacağız.” dedi.

Sayın Özgür Karabat'la Yapmış Olduğumuz Görüşme Sonrası TBMM ne Sunduğu Kanunun Teklifini Bize Göndermesi Üzerine  Sayın Karabat' a teşekkür eder,

Bilgilerinize sunarız.

--------------------------------------------------

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

5682 Sayılı Pasaport Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifim gerekçesi ile birlikte ekte sunulmuştur.

Gereğini saygılarımla arz ederim. 5.02.2019

Özgür KARABAT
İstanbul Milletvekili


Sayın Karabat'ın 05 Şubat 2019 Tarihinde;

5682 Sayılı Pasaport Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifine gerekçesi ile birlikte Ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız

5- Oturum Başkanı İstanbul Okan üniversitesi Meslek Yüksek okulu Hukuk Bölümü Adalet Programı Öğr. Gör. Sinan Derman,"Kıdem Tazminatı Fonu" ve "Kıdem Tazminatı ve Özellik Arz Eden Durumlar " Konusunda Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Verildi.
Tarım Sigortaları Havuzu’na devlet tarafından taahhüt edilecek hasar fazlası olanları belli oldu.
Her 100 çalışandan 85’i kıdem tazminatını alamıyor. Mahkemelerde işçi ile işveren arasındaki uyuşmazlıkların yüzde 70’i kıdemden kaynaklanıyor.
Artan fiyat hareketlerinin önüne geçmek amacıyla Mart ayında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile patates ve soğan için gümrük vergileri sıfırlanmıştı.
Zirve de açılış konuşması yapan ATSO Başkanı Sn: DAVUT ÇETİN; “Zor günler geçiyor, valimiz bize moral, bakanlıklar destek veriyor...
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan. . .
Kademeli indirim modeli kapsamında öncelikle geçici olarak yüzde 22'ye çıkarılan oranın 20'ye düşürülmesi bekleniyor.
Düzenlenen Etkinlik 13 Nisan 2019 Cumartesi günü 16;00 -19;00 saatleri arasında yapıldı.
Özellikle yakın akrabalar arasında karşılıksız para hareketi ya da mal hareketi yapılabiliyor. Örneğin, abi kardeşine, koca karısına daire alabiliyor.
Ekonomi reform paketinin en önemli ayağı yeni vergi sistemi hayata geçirilecek. Buna göre az kazanandan az vergi alınacak, asgari ücretlinin vergi yükü azalacak.
Sermaye Şirketleri (anonim, limited, sermayesi paylara bölünmüş komandit şirketler), Sermaye Piyasası Kurulu’nun düzenleme ve denetimine tabi fonlar,
1990’lı yıllarda Hollywood’un gişe rekortmeni bilim kurgu filmlerinde 21. yüzyıl dünyayı ele geçirmek isteyen robotların, uçan arabaların,
Şirket tasfiyeleri daha da kolaylaşacak.Enerji ve inşaat için finansal fonlar kurulacak. Emeklilik sistemi değişecek. . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak İstanbul'da düzenlediği toplantıyla Reform Paketi'ni açıkladı.
BMMG, MMMBD Fatih Şubesi İle Müşterek Düzenlediği; Kahvaltılı Etkinlikte; Fatih Ottamans Life Hotel Deluxe’ de 300 Civarında Meslek Mensupları İle Adeta "Fatih Çıkarması " Yaptı.
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İ.İ.Bilimler Fakültesi Derneği Genel Merkezi tarafından düzenlenen 2019 yılı Eşgüdüm Toplantısı
Sabah : 00:09 da başlayan seçim yarışı Gece Yarısından sonra Saat 00:20. de Bitti