Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
16 Mayıs 2019 Perşembe
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
" Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız."

Değerli Meslektaşlarımız,

İSMMMO 24. Olağan genel kurulunu 12.05.2019 tarihinde 42.775 Üyeden 16.668’ i yani %39 katılımı ve 9 Grubun yarışı ile tamamladık.

Katılımın çok düşük olduğu Genel kurul süreci ve sonucu ile ilgili Meslektaşlarımız ve özellikle Grup yöneticileri analizlerini yapacaktır, yapmalıdır.

Seçim sonucunda 3 grup kurullarda temsil hakkı kazanmış olup Seçilen Meslektaşlarımızdan çalışmalarında Mesleğimizin geleceği ve Meslektaşlarımızın sorunlarının öncelikleri olması dileğimiz ile kutlarız.

Genel Kurul sürecine ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak, Meslek ve Meslektaş önceliğinde çalışmalar yapıp biriken sorunlarımıza çözüm arayıp, projeler ürettik. Grup olarak katıldığımız İlk seçimde 9 grup arasında 4. Sırada en fazla oy alan grup olduk. Bu sonucu grubumuz adına bir başarı olarak görmemekle birlikte, yaptığımız çalışma ve projelerin camiamızda farklılık ve katkı sağlayacağı umudu kazancımızdır.

Çıkarttığımız en önemli not, Meslektaşlarımızın odasına olan güveninin azaldığı, Ülkemizde yaşadığımız siyasi kutuplaşma ve toplumsal ayrışmanın Normalleşmediği sürece Genel kurullarımızda Mesleğimizin sorun ve menfaatlerini tartışma zemininin, bir araya gelme umutlarının az olduğudur.

Biz ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak Genel Kurulumuzdan gerekli değerlendirmelerimizi hızlıca yapıp, Yapmaktan keyif ve onur duyduğumuz mesleğimizin gelişimi için çalışmalarımıza daha fazla özveri, inanç ve organize şekilde devam ediyoruz. 

Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.

Grubumuza destek veren ve Genel kurula katılan tüm meslektaşlara teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

ÖNCÜ Mali Müşavirler
Grup Başkanı
Serdar ÖZKAN
10- 1.OTURUM ve Konusu "Finansal Raporlamaya İlişkin Kavramsal Çerçeveye Genel Balkış" Oturum Başkanı Prof.Dr. F.N.Can Şımga Muğan (Modav Başkanı) ve Panalistler Yerlerini Aldıktan Sonra Sayın Muğan Kısa Kürsüye Gelerek Bir Konuşma Yaptı.
Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili Sosyal Politikalar Kurulu'nun yaptığı çalışma tamamlanırsa Meclis'ten yasa çıkması beklenecek.
Bilindiği üzere, Kurumumuz tarafından ülkemizdeki faizsiz finans sektörünün gelişimine katkı sağlamak, söz konusu sektöre özgü finansal işlemleri
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; .
17.Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu . . . 17.Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
TMMHP : TÜRMOB ve Odalarda mesleğimiz ve meslek mensuplarının geleceğinin kişisel çıkarlara, makam ve ikballere feda edildiği gerçeği artık hepimiz tarafından bilinmektedir.
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..