Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
16 Mayıs 2019 Perşembe
Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan
Öncü Mali Müşavirler Grup Başkanı Serdar Özkan' dan;
" Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız."

Değerli Meslektaşlarımız,

İSMMMO 24. Olağan genel kurulunu 12.05.2019 tarihinde 42.775 Üyeden 16.668’ i yani %39 katılımı ve 9 Grubun yarışı ile tamamladık.

Katılımın çok düşük olduğu Genel kurul süreci ve sonucu ile ilgili Meslektaşlarımız ve özellikle Grup yöneticileri analizlerini yapacaktır, yapmalıdır.

Seçim sonucunda 3 grup kurullarda temsil hakkı kazanmış olup Seçilen Meslektaşlarımızdan çalışmalarında Mesleğimizin geleceği ve Meslektaşlarımızın sorunlarının öncelikleri olması dileğimiz ile kutlarız.

Genel Kurul sürecine ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak, Meslek ve Meslektaş önceliğinde çalışmalar yapıp biriken sorunlarımıza çözüm arayıp, projeler ürettik. Grup olarak katıldığımız İlk seçimde 9 grup arasında 4. Sırada en fazla oy alan grup olduk. Bu sonucu grubumuz adına bir başarı olarak görmemekle birlikte, yaptığımız çalışma ve projelerin camiamızda farklılık ve katkı sağlayacağı umudu kazancımızdır.

Çıkarttığımız en önemli not, Meslektaşlarımızın odasına olan güveninin azaldığı, Ülkemizde yaşadığımız siyasi kutuplaşma ve toplumsal ayrışmanın Normalleşmediği sürece Genel kurullarımızda Mesleğimizin sorun ve menfaatlerini tartışma zemininin, bir araya gelme umutlarının az olduğudur.

Biz ÖNCÜ Mali Müşavirler Grubu olarak Genel Kurulumuzdan gerekli değerlendirmelerimizi hızlıca yapıp, Yapmaktan keyif ve onur duyduğumuz mesleğimizin gelişimi için çalışmalarımıza daha fazla özveri, inanç ve organize şekilde devam ediyoruz. 

Genel kurulda verilen taahhütlerin yakın takipçisi olacağız.

Grubumuza destek veren ve Genel kurula katılan tüm meslektaşlara teşekkür eder saygılarımızı sunarız.

ÖNCÜ Mali Müşavirler
Grup Başkanı
Serdar ÖZKAN
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Bilindiği gibi, serbest meslek kazancı sermayeden ziyade kişisel mesaiye ilmi veya mesleki veya teknik bilgiye veya uzmanlığa dayanan ve
1952 yılında dünyaya gelen Arif Aytulun, 1976 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Muhasebe ve Vergi Uzmanlığı bölümünden mezun olmuştur.
Muhasebe Camiasına , Değerli Ailesine, Yakınlarına ve Tüm Sevenlerine Baş Sağlığı ve Sabır Dileriz.
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
İstanbul SMMM Odası Başkanı Akdemir; "Meslek Yasamızın 30. Yılı Kutlu Olsun..."
Samsun SMMMO Onursal Başkanı, Ahmet Hayvalı, 13 Haziran'ı, önemini ve mesleki açıdan beklentilerini yazdı...
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
Yürürlüğe giren maddelere göre hurda araç indirimi 10 bin liradan, 15 bin liraya yükseltilirken;
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.