Şimdi bir kere daha düşün! Bu camiada kimlerin ismi kara listede kimlerin ismi onur listesinde olacak?
14 Eylül 2019 Cumartesi
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Şimdi bir kere daha düşün! Bu camiada kimlerin ismi kara listede kimlerin ismi onur listesinde olacak?
Şimdi bir kere daha düşün! Bu camiada kimlerin ismi kara listede kimlerin ismi onur listesinde olacak?

Kemal Sağım - SMMM

Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor... Hatta nisbi aidat davasından haberdar olmayanlardan nisbi aidatı tahsil ediyorlar. Haberi olanlardan da çoğu oda, zorla tahsil etmek için kılıf uyduruyorlar.

Gerekçeleri ise oda gelirlerinin azalması(!) Hiçbir zaman X Mali Müşavirler odası başkanının adı bu camiaya altın harflerle yazılmayacak veya şimdiye kadar yazılmadı ancak kara listeye ismi yazılan oda başkanlarımız oldu. Öte yandan Eyüp Sabri Güler ismi bu camiada asla unutulmayacaktır. Çünkü hukuksuzluğu ortaya çıkaran bir kişi olarak, mesleğimizin ve ülkemizin daha demokratik bir seviyeye çıkmasına katkı sağlayan biri olarak ismi daima anılacaktır.

Dolayısıyla Anadolu’nun en ücra köşesindeki Mali Müşavir Odası başkanının,  kendisini oda gelirleri ve üyelerin üstünden görmek suretiyle, harcama keyfiyetine sahip olduğunu düşünmesi, oda gelirleriyle gelene gidene hediye vb. şeyler vermesi, bu gereksiz harcamalar yerine TEMA vakfına “o kişi” adına ağaç dikmeyi dahi akıl edememesi, yöneticilerin kendi çıkarlarını toplum çıkarları (camianın çıkarları) üzerinde tuttuğunu gösterir. Hiçbir oda başkanı “ben camiayı düşünüyorum, meslek için bu koltuğa mabadımı koyuyorum filan” diye boşuna nefesini tüketmesin; gerçekten düşünüyorsa, gücü ve aklı yetiyorsa, Eyüp Sabri Güler seviyesinde olmasa dahi, bundan sonra hakkı huzur almayacağını, kim gelirse gelsin TEMA vakfına bağışta bulunacağını açıklasın; mesleği, üyeyi ve çalışmalarını sadece inandığı değerler uğruna savunacağını açıklasın, yerine getiremediği taktirde istifa edeceğini, sorumluluk örneği göstereceğini, beyan etsin.

Yüz on altı binlik camiada TÜRMOB ve bütün odalar dâhil, bir EYÜP SABRİ GÜLER 👏👏  seviyesinde olamamak ne büyük fakirlik değil mi? Oda gelirlerimiz azaldı diye boşuna şikayet etmeyin, bence düşünce ve sorumluluk fakirliğinden dolayı istifa edin. 

Düşünün, şimdiye kadar TÜRMOB ve bütün odalarda verilen hediyelerden TEMAYA ağaç dikilmek için bağışta bulunulsa kaç milyon/milyar adet ağacımız ve bunlardan oluşan ormanımız olurdu?

Sözün özü, camiamızın gelip geçtiği yol üzerinde bir taş vardı… TÜRMOB ve oda başkanları bu taşı kaldırmak yerine kenarından geçmeyi, kenarından geçerken orda bulunan ağaçları kesmeyi tercih ettiler ancak EYÜP SABRİ GÜLER 👏👏 tek başına gelip “o taşı” kaldırdı.

Yani değerli meslektaşım, köleler bile kaderlerinden hoşnut olmayı öğrenmişken, zalimlerde zulmden hoşlanmışken, EYÜP SABRİ GÜLER bu zulme son verdi. 👏👏👏

Şimdi bir kere daha düşün! Bu camiada kimlerin ismi kara listede kimlerin ismi onur listesinde olacak?
Sunum; İSMMMO Y.K.Üyesi Halim Bursalı, İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yücel Akdemir' le" Mesleki Gündem "
Tütün mücadeleye başladığımız günlerden beri, Tütün kullanıcılarını UYARDIK VE UYARMAYA DEVAM EDECEĞİZ…
Teklif ile, temel gıda ve temizlik maddeleri ile elektrik, doğalgaz, su ve internet hizmetlerinde KDV'nin %1 oranında uygulanması amaçlanmaktadır.
Pandemi krizi ile tanışmamızdan bugüne küresel ölçekte beş ay, ülkemizde ise üç ayı aşan bir süreyi geçirdik. . . .
Sokağa çıkma yasağı geçtiğimiz gece 24.00’ten itibaren başladı. Corona virüsü tedbirleri kapsamında 14 büyükşehir ve Zonguldak ilimizde
Koronavirüs vakalarının azalmasıyla birlikte Başkan Erdoğan’ın duyurduğu normalleşme sürecinde yeni kararlar alındı.
"Bu Planla Koruma Olmaz" Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu olarak; kentimizin doğal, kültürel ve tarihi değerlerinin korunmasında,
Ülkemizde vergileme, büyük ölçüde vergi mükelleflerinin ödemeleri gereken vergileri kendilerinin hesaplayıp beyan etmesi esasına dayanmaktadır.
Bilindiği üzere, mücbir sebep kapsamında olmayan mükelleflerinin Ocak -Şubat -Mart 2020 geçici vergi dönemi bazında e-defter berat dosyası . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
7194 sayılı Kanun ile Gelir Vergisi Kanunu’nun “Vergiye uyumlu mükelleflere vergi indirimi” başlıklı Mükerrer 121’inci maddesinde yapılan . . .
Teklif ile; COVID-19 salgını nedeni ile belediyelerin hizmetlerini aksatmadan yürütebilmesi için belediyelerin borçlanma limitinin, İller Bankası sermayesinin artırılması ve . . .
7Aralık 2019 tarihli 30971 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan 7194 sayılı Kanun ile Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi derken
Bu Karantinalı Günlerde de Hizmetimiz 24 Saat Devam Ediyor. Corona Virüs - Covit- 19 Nedeniyle . . . .
Bu güne kadar 60 milyon lira ödenen mesleki yeterlilik belgesi teşvikleri 2022 yılına kadar devam edecek.
23/5/2020 tarihli ve 2569 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 24 Mayıs 2020 tarihinden itibaren Sermaye Piyasası Kurulunca . . .
E-SMM Uygulamasına İnteraktif Vergi Dairesi Uygulaması Üzerinden de Başvuru Yapılabilmesi Hakkında Duyuru
Yazımızın genel içeriğine geçmeden önce Vergi Cenneti nedir ve şu an dünyada kaç tane vergi cenneti kabul edilen ülkenin . . .
Döviz talebini, banka döviz tevdiat hesaplarına uygulanan stopaj oranlarını artırarak ya da kambiyo vergisi getirerek durdurmak mümkün değil.