İKTİSADİ TV
1- (19.06.2019) - (00009) - Kadın Muhasebeciler Derneği Halka Halka Büyüyerek Federasyonlaşmaya Doğru Gidiyor.
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Edirne'de SMMM lik Yapan Hanife Saatçi İle Kadın Muhasebeciler Derneğini Kurma Aşaması Üzerine Mini Söyleşi Yaptı.
3- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş,Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci'yi Kürsüye Davet Etti. (SON).
2- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş, Adaylardan; Alim Karataş'ı, Arkasından Orhan Hacıhamzaoğlu'nu, Daha Sonra Serdar Özdemir'i Tanıtım Konuşmalarını Yapmaları İçin Kürsüye Davet Etti.
1- Kahvaltılı Etkinlikte, Hakan Ustabaş Konukları Selamladıktan Sona, Sözü Veysel Ekmen'e, Daha sonra İstanbul SMMM Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ethem Yüksel Kahveci' ye Verdi.
18- 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi - Doç. Dr. Seçil Sigalı Sunumlarını Tamamladıktan Sonra, Konuklardan Gelen Sorulara Yanıt Verdikten Sonra Panele Son Verdiler
17 - 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi - Doç. Dr. Seçil Sigalı Sunumlarını Tamamladı. Cesaret Olmazsa Etik Olmaz Diyerek Sözlerini Noktaladı.
16- Moderatör Prof. Dr. Fatih Dalkılıç Sunumlarını Yapması İçin 9 Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi - Doç. Dr. Seçil Sigalı' ya Verdi.
15- İç Kontrol Enstitüsü Türkiye Başkanı Dr. Bertan Kaya Sunumlarına, Gelen Sorulara Cevap Vererek Son Verdi.
14- İç Kontrol Enstitüsü Türkiye Başkanı Dr. Bertan Kaya Sunumlarına Devam Etti.
13- İç Kontrol Enstitüsü Türkiye Başkanı Dr. Bertan Kaya Sunumlarına Devam Etti.
13- Moderatör Prof. Dr. Fatih Dalkılıç - Dr. Bertan Kaya ile İlgili Genel Bir Bilgilendirme Yaptıktan Sonra Konuşmalarını Yapması İçin İç Kontrol Enstitüsü Türkiye Başkanı Dr. Bertan Kaya'yı Kürsüye Davet Etti.
11- Konuşmalarına Spor Yazarı Gürcan Bilgiç Devam Etti. Bilgiç; Zaman Zaman Gelen Sorulara Cevap Vererek Sunumlarını Tamamladı.
10- Moderatör Prof. Dr. Fatih Dalkılıç - Konuşmalarını Yapması İçin Spor Yazarı Gürcan Bilgiç'i Kürsüye Davet Etti.
9- Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu - (Tıp Etiği Ana Bilim Dalı Başkanı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi) Sunumlarını Teşekkür Ederek Tamamladıktan Sonra Konuklardan Gelen Sorulara Cevap Verdi.
8- Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu - (Tıp Etiği Ana Bilim Dalı Başkanı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi) Sunumlarını Teşekkür Ederek Tamamladı.
7- Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu - (Tıp Etiği Ana Bilim Dalı Başkanı, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi) Sunumlarını Yapmaya Devam Etti.
6- Moderatör Prof. Dr. Fatih Dalkılıç (9 Eylül Üniv. İşletme Fak.) - Konuşmacılardan; Ali Kamil Uzun (Meslek İnsanı, Sivil Toplum Gönüllüsü ve Karikatürist) Teşekkür Ederek Uğurladıktan Sonra, Sunumlarını Yapması İçin Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu' nu Kürsiye Davet Etti.
5- Moderatör Prof. Dr. Fatih Dalkılıç ; Konuşmalarına Teşekkür Ederek Başladıktan Sonra Bir Anısını Anlatarak Sözlerine Başladı. Daha Sonra Ali Kamil Uzun Gelen Sorulara Yanıt Verdi.
4- Moderatör Prof. Dr. Fatih Dalkılıç (9 Eylül Üniv. İşletme Fak.) - Konuşmacılar; Ali Kamil Uzun (Meslek İnsanı, Sivil Toplum Gönüllüsü ve Karikatürist), Porf. Dr. Nesrin Çobanoğlu - (Tıp Etiği Anabilim Dalı Bşk.), Gürcan Bilgiç (Spor Yazarı) , Doç. Dr. Seçil Sigalı (9 E. Üniv. Den. Fak.) ve Dr. Bertan Kaya (İç Kontrol Enst. T. Bşk.) Yerlerini Aldıktan Sonra, Sunum; Ali Kamil Uzun'la Başladı.
3- Panel Sunumlarını Özlem Bektaş Yaparken, Komite Çalışanlarına İSMMMO Mesleki Etik Komite Başkanı Canan Şahan'a Teşekkür Belgesini İSMMMO Yücel Akdemir Vererek Belge Dağıtımına Geçildi.
2- Panel Sunumlarını Yapan Özlem Bektaş, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'i Kürsüye Davet Etti.
1- Panel Sunumlarını Özlem Bektaş Yaparken, Etik Komitesinin Düzenlemiş Olduğu Söyleşiden Sonra, İSMMMO Mesleki Etik Komitesi Başkanı Canan Şahan Açılış Konuşmasını Yaptı.
52- Divan Başkanı; Prof. Dr. Halis Ertürk,Önergeler Hakkında Konuşmalarını Yapması İçin Ali Serbest'i Kürsüye Tekrar Davet Etti. Ve Genel Kurul Tamamlanarak Yarınki Seçim Hazırlıklarına Şimdiden Başladılar. (SON)
51- Divan Başkanı; Prof. Dr. Halis Ertürk Verilen Önergeleri Okutarak Görüşmelere Devam Etti.
50- Divan Başkanı; Prof. Dr. Halis Ertürk,Bazı Açıklamalarda Bulunması İçin Hasan Uçar'a Söz Verdi. Daha Sonra Bülent Çetin Söz Aldı. Verilen Önergeler ve Huzur Hakları Hakkında Görüşlerini Sundu.
49- Divan Başkanı; Prof. Dr. Halis Ertürk, Bütçe Kitapçıkta Yayımlandığı İçin Okunmadan Geçilmesi İçin Oylama Yaptı. Daha Sonra Hasan Çalışkan Söz Alarak Kürsüye Geldi.
48- Divan Başkanı; Prof. Dr. Halis Ertürk,Konuşmalarını Yapması İçin Ali Serbest'i Kürsüye Davet Etti.
47- Çağdaş Muhasebeciler Grubu adına Başkan Adayı Doğan Yılmaz Konuşmalarını Tamamlayarak Salondaki Yerini Aldı.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2019 - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 Yıllarını İçerir)
Bilindiği gibi, serbest meslek kazancı sermayeden ziyade kişisel mesaiye ilmi veya mesleki veya teknik bilgiye veya uzmanlığa dayanan ve
1952 yılında dünyaya gelen Arif Aytulun, 1976 yılında Bursa İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Muhasebe ve Vergi Uzmanlığı bölümünden mezun olmuştur.
Muhasebe Camiasına , Değerli Ailesine, Yakınlarına ve Tüm Sevenlerine Baş Sağlığı ve Sabır Dileriz.
Kocaeli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (KSMMMO) 23.Olağan Genel Kurul öncesi takvimi açıkladı.
İstanbul SMMM Odası Başkanı Akdemir; "Meslek Yasamızın 30. Yılı Kutlu Olsun..."
Samsun SMMMO Onursal Başkanı, Ahmet Hayvalı, 13 Haziran'ı, önemini ve mesleki açıdan beklentilerini yazdı...
KGK’nın “Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim Tebliği”ne uygun şekilde tasarlanmış “Bağımsız Denetim Standartları – II” Eğitimi düzenlenmiştir.
Yürürlüğe giren maddelere göre hurda araç indirimi 10 bin liradan, 15 bin liraya yükseltilirken;
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Staj Başlatma Sınavı Hazırlık Kursları
Yeni askerlik sistemi TBMM Genel Kurulu’nda! Kalıcı bedelli ve tek tip askerlik sistemini kapsayan yeni askerlik sistemi henüz vatani görevini yapmamış
İmar barışından yararlanmak için başvuru süresi 15 Haziran’da, ödemeler ise 30 Haziran’da sona eriyor. Ancak,
İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası bir duyuru yayınlayarak “Danıştay 8.Dairenin vermiş olduğu nispi aidat kararı ve genel kurulda alınan
Bilindiği gibi, zamanaşımı belirli bir sürenin geçmesi ile bir hakkın kazanılmasına, kaybedilmesine veya bir yükten kurtulmaya neden olan süredir.
Diyelim ki; e bildirgeyi son günü veriyorsunuz. Ve elektrikler kesildi yada internet ağı bağlantısında sorun çıktı gönderme imkanı olmadı.
Bilindiği üzere, 85 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ve sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın yayımladığı Tebliğ ile 32 sayılı Karar'da değişiklikler yapılarak
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre İmar Barışı için başvuru süresi yeniden uzatılmayacak.