İKTİSADİ TV
10- (19-09-2019) - (00080) - İzmir SMMM Odasının Düzenlemiş Olduğu (Ege Odaları Platformu) 17. Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu
10- 1.OTURUM ve Konusu "Finansal Raporlamaya İlişkin Kavramsal Çerçeveye Genel Balkış" Oturum Başkanı Prof.Dr. F.N.Can Şımga Muğan (Modav Başkanı) ve Panalistler Yerlerini Aldıktan Sonra Sayın Muğan Kısa Kürsüye Gelerek Bir Konuşma Yaptı.
9- " Finansal Raporlamaya Değer Katmak " Konusunda Sunumlarına Prof. Dr. Serdar Özkan (Amerikan Ünüversity of the Middle East (AUM), Kuveyt) Devam Etti.
8- Sunucu Ayşe Çelik, " Finansal Raporlamaya Değer Katmak " Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Prof. Dr. Serdar Özkan'ı Amerikan Ünüversity of the Middle East (AUM), Kuveyt) Kürsüye Davet Etti.
7- Sunucu Ayşe Çelik Konuşmalarını Yapması İçin Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'u Kürsüye Davet Etti.
6- Sunucu Ayşe Çelik Konuşmalarını Yapması İçin Seferihisar elediye Başkanı İsmail Yetişkin' i Kürsüye Davet Etti.
5-Sunucu Ayşe Çelik Konuşmalarını Yapması İçin İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Özuslu' yu Kürsüye Davet Etti.
4- 12-13 Ekim de TÜRMOB Genel Başkanlığına Aday Olmayan TÜRMOB Genel Başkanı A. Masis Yontan Bir Veda Konuşması Niteliğinde Konuşmalarını Tamamlayarak Salondaki Yerini Aldı.
3- Sunucu Ayşe Çelik, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Başkanı A.Masis Yontan'ı Kürsüye Davet Etti.
2- Sunucu Ayşe Çelik, Açılış Konuşmasını Yapması İçin İzmir SMMM Odası Başkanı Vedat Adak'ı Kürsüye Davet Etti.
1- (Birinci Gün)- Sunumları Ayşe Çelik Yaparken Sempozyuma Katılan Konuklara Hoş Geldiniz Dedikten Sonra İzmir SMMM Odasının Tanıtım Videosunu Konuklara Sundu.
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer, Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası Başkanı Sayın Kemal Tığoğulları İle Muhasebe Mesleğini, Meslek Mensuplarının Sorunlarını ve Önümüzdeki TÜRMOB Seçimlerini Masaya Yatırdılar.
32- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz,Bir Daha ki Çalıştay da Buluşmak Üzre Çalıştaya Son Verdi. Daha Sonra Hep Birlikte İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.
31- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin (Açıklamasını Yapması İçin) Sözü İstanbul Bölgesinden Necati Volkan'a Verdi. Arkasından İbrahim Akel Tekrar Söz Alarak Açıklamalarda Bulundu.
30- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin TMMHP İcra Kurulu Adına İbrahim Akel'i Kürsüye Davet Etti.
29- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul Bölgesinden Hasan Hüseyin Kırmızıtoprak'ı Kürsüye Davet Etti.
28- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Denetleme Kurulu Üyesi Nevzat Akkaya' yı Kürsüye Davet Etti.
27- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Gaziantep Bölgesinden Mehmet Emin Tatlı' yı Kürsüye Davet Etti.
26- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Çorum Bölgesinden Zehra Demir'i Kürsüye Davet Etti.
25- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Gaziantep Bölgesinden Ali İhsan Çelikbaş' ı Kürsüye Davet Etti.
24- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul Bölgesinden Mete Akyol'u Kürsüye Davet Etti.
23- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Giresun Bölgesinden Sinan Dalman'ı Kürsüye Davet Etti.
22- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul Bölgesinden Gültekin Bekar'ı Kürsüye Davet Etti.
21- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin İKM Grup Sözcüsü Emine Funda Üçüncü ' yü Kürsüye Davet Etti.
20- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Türk Ticaret Kanunu Kitabı Yazarlarından Ruhi Doğan' ı Kürsüye Davet Etti.
19- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Bursa Bölgesinden TÜM-FED Yönetim Kurulu Üyesi Ali Erdoğan'ı Kürsüye Davet Etti.
18- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Konya Bölgesinden Kemal Sağım' ı Kürsüye Davet Etti.
17- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan'ı Tekrar Kürsüye Davet Etti.
16- Oturum Başkanı; Selamet Akyüz, Konuşmalarını Yapması İçin Ankara Bölgesinden Emrah Doyum' u Kürsüye Davet Etti.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili Sosyal Politikalar Kurulu'nun yaptığı çalışma tamamlanırsa Meclis'ten yasa çıkması beklenecek.
Bilindiği üzere, Kurumumuz tarafından ülkemizdeki faizsiz finans sektörünün gelişimine katkı sağlamak, söz konusu sektöre özgü finansal işlemleri
Meslektaşın Mücbir Sebep Sorunu Çözüldü. Başkanımız Ethem Yüksel Kahveci; .
17.Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu . . . 17.Türkiye Muhasebe Standartları Sempozyumu
Bu yıl 19.sunu düzenleyeceğimiz geleneksel Anadolu Odaları eğitim seminerimiz. . .
TMMHP : TÜRMOB ve Odalarda mesleğimiz ve meslek mensuplarının geleceğinin kişisel çıkarlara, makam ve ikballere feda edildiği gerçeği artık hepimiz tarafından bilinmektedir.
Ticari yaşamda bir tarafta mal ve hizmet satışı yapanlar, bir tarafta da bu mal ve hizmetleri satın alanlar bulunmakta, . . . . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Vergi yüzsüzleri listeleri gerçeği yansıtmıyor. Asıl vergi borçluları gizlenirken, çaycılar yönetim kurulu üyesi olarak gösteriliyor
Dünyanın ilk anayasası olan Magna Carta’dan beri verginin adaletli olması gerektiği yazılmıştır. 1215 yılında imzalanan bu sözleşmeden bu yana , , , ,
Doktorları icradan satıyorlar…Cizre İcra Dairesi “taşınır mal” ibaresiyle açık artırma ilanı verdi.“Aşağıdaki cins ve miktardaki mallar satışa çıkarılmıştır” denildi.Satışın “adalet sarayı” önünde yapılacağı duyuruldu.
Diyarbakırlı anneler PKK tarafından çeşitli yöntemlerle dağa kaçırılan çocuklarını geri almak için HDP önünde eylem yapıyorlar.
Bir oda başkanı, bir TÜRMOB başkanı düşünün ki, hukuksuz olduğu halde sizden Nisbi aidat almaya, mahkemenin kararını yok saymaya çalışıyor...
Tek kişinin savunmasıyla ses bulamayan düşünceler meslek örgütleri aracılığı ile toplumsal inovasyonlara dönüşür ve insanların kalbine dokunur.
Emeklilik çalışanların en büyük hayali. Fakat bazen iş ortamındaki zorluklar, amirlerin olumsuz tutumları, iş arkadaşları gibi sebeplerle çalışmak işkence haline gelebilir.
Seni evlatlıktan reddederim. Mirasımdan mahrum bırakırım. Çok bilinen bir Yeşilçam repliği. Ancak, gerçek hayat filmler gibi olmuyor!..
Bilindiği gibi 213 sayılı VUK hükümlerine göre, vergi incelemelerinde uyulacak ilkelerle ilgili yönetmelik ..