" Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler için Tahsilat Sorun Değil " Ödeal & Analistim IT İş birliği ile;
12 Aralık 2022 Pazartesi
Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal, Analistim IT işbirliğiyle, Serbest Muhasebeci Mali. . . .
" Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler için Tahsilat Sorun Değil " Ödeal & Analistim IT İş birliği ile;
Tokatlı Mali Müşavirler SMMMPOS Çatısı Altında Tahsilat Artık Sorun Değil Sloganı İle; 

Yıl Sonu e- Defter Geçiş Süreçleri ve Diğer e- Uygulamalar Konulu Kahvaltılı Etkinlikte Bağcılar Yeşilçam Kahve Evinde Kahvaltılı Etkinlikte Bir Araya Geldi.

                                  Ödeal & Analistim IT İş birliği ile 

" Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler için Tahsilat Sorun Değil " ;

 SMMMPOS, SMMM’lerin hem kendilerinin hem de mükelleflerinin tahsilatlarını çok daha kolay yapabilmelerini sağlıyor.

KOBİ ve küçük ölçekli işletmelere sunduğu yeni nesil ödeme çözümleri ile sektördeki öncü konumunu her geçen gün daha da pekiştiren Ödeal, bankacılık, ödeme sistemleri ve finansal teknoloji şirketlerine özel, yenilikçi ürünler ve hizmetler sunan Analistim IT ile birlikte yeni bir ekosistem yaratmak üzere bir iş birliğine gidiyor. Bu iş birliği kapsamında, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere ve onların mükelleflerine özel olarak geliştirilen SMMMPOS ürünlerini pazara sunuyor. Böylelikle, Türkiye’deki tüm SMMM’leri ekosisteme dahil ederek, tahsilatlar sırasında ortaya çıkan sorunlara çözüm üretmeyi amaçlıyor.

SMMMPOS ürünleri arasında, SMMM Yazar Kasa POS, SMMM Sade POS, SMMM Cepte POS ve yakında pazara sunulacak olan SMMM E-Fatura POS bulunuyor.  

Şeffaf, Pratik ve Hızlı… SMMM’ler İçin Büyük Avantaj
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler, SMMMPOS’larını şubeye gidip başvuru yapmadan tek telefonla alabiliyorlar. Üstelik tıpkı Ödeal kullanıcıları gibi, tüm bankalar için geçerli tek bir komisyon oranına sahip oluyorlar, verimsizlik ücreti, minimum ciro şartı ve kullanım taahhüdünden muaf tutuluyorlar. SMMMPOS üzerinden anlaşmalı tüm bankaların kredi kartları ile tahsilat yapabilen SMMM’ler, yaptıkları işlemleri 12 aya kadar taksitlendirebiliyor, tahsilatları ise 1 iş günü sonra, uzun blokaj süreleri geçirmeden hesaplarına gönderiliyor. Böylelikle kullanıcılar, farklı POS’lardaki işlemler için farklı banka hesaplarına yatırılan bakiyeleri tek bir hesapta toplamakla vakit kaybetmiyorlar. Üstelik SMMMPOS’larını vade farkıyla 12 , 18 ya da 36 ay taksitle alabiliyorlar. 


SMMM’ler Mükelleflerini de SMMMPOS’lu Yapabiliyor
SMMMPOS ekosistemine dahil olan SMMM’ler, mükelleflerine de bu ürünleri avantajlı şekilde sunabiliyorlar. Kendi mükelleflerini de SMMMPOS’lu yapan SMMM’ler, mükellefleri ile birlikte sürdürülebilir ve sorunsuz tahsilat çözümlerine kolayca kavuşuyor.

Çok Yakında VUK 507’ye uygun E-Fatura POS’u da piyasaya sunacak olan Ödeal, bu ürünü de yine SMMM E-Fatura POS olarak sunacak. Ödeal, yasal ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek bunlara en hızlı ve en uygun ödeme çözümleri üreten firma olma öncülüğünü sürdürüyor. 

SMMMPOS ile ilgili daha fazla bilgi almak için: 
www.smmmpos.com - 0212 691 61 61 – bilgi@smmmpos.com

Ödeal Hakkında
2014 yılında 6493 sayılı kanun kapsamında kurulan Ödeal Ödeme Kuruluşu A.Ş., TCMB lisansı ile faaliyet göstermektedir. Sahip olduğu Ödeal markası ile hizmet verdiği Ödeal Cepte POS ve fiziki POS ürünleri sayesinde 90.000’den fazla üye işyerine, banka ve kredi kartından ödeme alma hizmeti vermektedir.

Analistim IT Hakkında
Aanalistim IT, 2010’dan Yılından İtibaren, 25+ Yıllık Sektör Tecrübesine Sahip Ekip ile Bankacılık, Ödeme Sistemleri ve Finansal Teknoloj Şirketleri (Fintech)'lerine Özel Hizmetler Ve Çözümler Sağlayıp, Müşterilerinin İnovasyonlarını Hızlandırarak, Pazar Taleplerinin Karşılanmasını Sağlayacak Yenilikçi Ürünler Ve Hizmetler Sunmaktadır.

RESİMLERİN TAMAMINA ULAŞMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ
REKLAM ALANI
6- Eğitmen SMMM İlker Esin "Vergi Usul Kanunu (VUK) Kapsamında Enflasyon Muhasebesi" (Mali Müşavir Gözüyle Mizan Üzerinden Örneklerle Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Zaman Zaman Gelen Soruları Yanıtladı.
REKLAM ALANI
Değer artışı kazancı için yapılan gayrimenkul alım ve satımından elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor.
Menkul sermaye iradına göre, belirlenen bazı durumlarda mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi beyanname zorunluluğu bulunuyor.
İşverenlerin İş Kanunu bakımından yükümlü oldukları hususlardan birisi de herhangi bir işçinin işten ayrılması durumunda; işçinin yaptığı . . . .
Gelir vergisi beyan dönemi bugün başlıyor. Beyanname verecekler için, işte pratik bazı bilgiler.
Gelir Vergisi Kanunu’na göre, gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Kanuna göre mahiyetlerine göre gelir unsurları; ticari kazanç,
Hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kurumu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinde düzenlenmiş olmakla birlikte . . . .
Belirli bir tutarın üzerinde gelir elde edenler ile sporculara 2019’da çıkarılan kanun ile beyanname zorunluluğu getirildi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı:
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
1-7 Mart Muhasebe Haftası’ çerçevesinde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılımınızı bekleriz…
Gelir Vergisi Matrahından İndirilecek Hayat/Şahıs Sigorta Primleri Rehberi Yayınlandı
Ücret Geliri Elde Edenler İçin Vergi Rehberi ve İnfografik Yayınlandı
Serbest Meslek Kazancı Elde Eden Mükellefler İçin Vergi Rehberi Yayınlandı. 2023 takvim yılı gelirlerinin beyanına yönelik olarak . . . .
Bu günlerde en çok konuştuğumuz konu enflasyon düzeltmesi. İşletmeler 31.12.2023 bilançoları üzerinde . . . .
Sadece gayrimenkul sermaye iradından dolayı 2 milyon 266 bin kişinin beyanname vermesi beklenirken, diğer gelirleriyle birlikte kira gelirini. .
Enflasyon düzeltmesine tabi olan bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, . . . .