5M1G İSMMMO Seçim Kararını Açıklıyor . . . .
05 Mayıs 2022 Perşembe
Filozoflar dünyayı, yalnızca, çeşitli şekillerde yorumlamışlardır; oysa sorun onu değiştirmektir. (K.Marks Feuerbach Üzerine Tezler)
5M1G  İSMMMO  Seçim Kararını Açıklıyor  . . . .
5M1G  İSMMMO  Seçim Kararını Açıklıyor . . . .

Muzmin Muhalif 
Eski MMMB Genel Başkanı Eski Delege 
Mustafa Coşkun

Filozoflar dünyayı, yalnızca, çeşitli şekillerde yorumlamışlardır; oysa sorun onu değiştirmektir. (K.Marks Feuerbach Üzerine Tezler)
 
Bu yazı  05.04.2022 de başlayıp 04.05.2022 de yani 1 Mayıs Emek Dayanışma gününü andıktan sonra başlayan Ramazan Bayramında  son günü eksik de olsa tamamlanan bir yazı. Bir kısım odalarımız ve Odalar Birliğimiz yöneticilerince angarya olmadığı iddia edilen GEKAP beyannamelerini tamamladıktan sonra teknik bir arızadan dolayı bir adet  Aralık-Ocak ayı e-defter berat ve ikincil kopyasını hazırlamaya çalışırken araya sıkıştırılmış bir yazıdır. Meraklılarına yazılmış bir yazıdır.Diğer arkadaşlar ve meslektaşlar işleri yoksa okuyabilirler. 

05.04.2022 sabahı 11.01 de büroda bu ay yapılacak işleri stres içinde sıraya koymaya çalışıyorken telefonumun mesajlar sekmesinde dıt diye bir ses geldi.Yine dedim ki ne değişmiş hazine ve Maliye  ya da sgk  bize ne göndermiş diye umutsuzca bakarken birden baktım ki mesaj TÜRMOB dan gelmiş hayırdır diye açarken TÜRMOB benim stresli yorgun durumumu farketmiş olmalı ki. SAĞLIKLI MUHASEBE ‘STRES SİNDİRİM SİTEMİNİZİ ALTÜST ETMESİN’ başlığı altında uzman kişilerle bir söyleşi yapmış. Tam da STRESLİ ortama girecekken bu söyleşiyi dinlemem lazım dedim kendi kendime ve biraz rahatladım, en azından TÜRMOB meslektaşın bir sorununu görmüş ve çözüm üretmeye çalışıyor diye düşündüm ve gönlüm az da olsa ferahladı. Ancak ne yazıkki o saate başka işler çıkınca dinleyemedim. Sonradan akşamüzeri ancak dinleyebildim. Stres ve sindirim sistemi konusunu anlatan hocamız. ‘Stresin en önemli belirtilerinden birisi de kabızlık diyor’. Bu satırları okuyanların çoğunluğunu bilmem ancak bu yazı bir kısım oda ve türmob yöneticilerinin bazılarını strese sokup kabızlıklarına  neden olabilir diye düşünüyorum.

Detay için tıklayınız >>>>> 5M1G.docx
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 . . . .
7256 sayılı Kanun ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükmünün uygulanmasına yönelik usul ve esaslara . . .
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Ülkemiz, 2018 yılının ortalarından itibaren döviz kurlarının yükselişini önlemek için deneme yanılma yolu ile çeşitli taktiklere başvuruyor! . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .