İki Dönem MMMBD Çorlu Şubesi Başkanlığını Yapan Başkan Aytaç Ersoy ve Kurul Arkadaşları görevlerini tamamladılar.
Sanıldığı gibi 12 Eylül, sadece kendi siyasi geleceğini düşünen birkaç generalin yapmış oldukları darbe değildir.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin 27 Şubesi Genel Kurullarını Yapıyor.
Fındığın hikâyesi kuruyemişçilerde raflarda yerini almasıyla başlamıyor, esasında bitiyor. Bu hikâye çok uzun hikâyedir.
Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajımız dan dolayı Facebook 30 gün boyunca sayfamızı kilitlemiştir.
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
Yaşlı bakıcılığı yapan yabancı uyruklu sigortalı çalışan, baktığı kişinin vefatı halinde, mecburen işten ayrılacağı için kıdem tazminatı isteyebilir mi?
Vergi yargısının yargılama usul kuralları İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda düzenlenmiştir. Bu kanunda yer alan düzenlemeler içerisinde . . .
Dünkü yazımda, OECD raporunda yer verilen vergi suçlarıyla mücadelede on küresel ilkenin ilk beşini sizlerle paylaşmıştım.
Emlak vergisi belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ayrıca mülk sahibi vatandaşların ve şirketlerin her sene ödediği bir . .
Eşimden ayrıldım. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alıyorum. Babam da Emekli Sandığı'ndan emekli. Ben niye onun maaşını alamıyorum?. . .
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2020 yılında, kadın nüfus 41 milyon 698 bin 377 kişi, erkek nüfus 41 milyon . . .
Anonim şirketlerde pay sahibinin temel yükümlülüğü sermaye koyma borcudur. Bu husus Türk Ticaret Kanunu’nda (TTK) açıkça . . .
Kurumlar Vergisi Kanunu’nun (KVK) 5’inci maddesinin birinci fıkrasının (h) bendi ile yurt dışında yapılan inşaat, onarım, montaj işleri ile . . .
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
Çalıştayda; Muhasebe mesleğinde karşılaşılan sorunlar, ve çözüm önerileri masaya yatırıldı.
Bugün ve pazartesi günü yayımlanacak olan iki köşe yazısı ile OECD'nin vergi suçlarıyla mücadele için belirlediği 10 küresel ilkeyi dikkatlerinize sunacağım.
Salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürülmesi, vaka, hasta, yoğun bakım ve vefat sayılarının asgari seviyelere düşürülmesi ve . . .
Kız kardeşim 2011 yılında evlenince, ev hanımı olan anneme SGK'dan ölüm aylığı bağlandı. Babam Mayıs 2021 yılında vefat edip, . . . .
Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 30’uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi uyarınca Vergi Usul Kanunu’nun 11’inci maddesinin yedinci . . .
Kadın Muhasebeciler Derneği kurulduğundan bu yana yaptığı aktif faaliyetlere yeni bir halka ekliyor.
Ülkemizi ve dünyayı yaklaşık 2 yıldır etkisi altına alan pandemi nedeni ile sık sorulan sorulardan bir tanesi de işçinin işi gereği yurt . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine PCR Testi konulu yeni bir genelge daha gönderdi. Genelgeye göre aşısız eğitim personelinden haftada iki kez. .
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu Derneği (BMMGD) Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. yıl dönümünü kutlamak amacıyla bir etkinlik düzenledi.
Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 31 Ağustos 2021 Salı gününün corona virüsü (koronavirüs) tablosuna göre son 24 saatte . . . .
Şirketlerin, kurumların, muhasebeci ve mali müşavirlerin, hukukçuların çok sayıda bildirim yükümlülüğü var. . . .
Bugünlerde mükelleflerin gündeminde yer alan en önemli konuların başında yapılandırma (af) başvuruları gelmektedir.
7326 sayılı kamu alacaklarının yapılandırılması hakkındaki Kanunla ilgili süreler, bitimine 5 gün kala, . . . .
13 Temmuz 2021 tarihli ve 31540 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 529 Sıra No’lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğine göre 01.08.2021 tarihi
Yaşlısı, genci, kadını, erkeği yani 7’den 70’e mücadeledir Milli Kurtuluş Savaşı.
Cumhuriyetimizin ilanından itibaren geçen 98 yılda vergi affı düzenlemeleri içeren 39. kanun, 7326 sayılı Kanun'dur. . . . .
Avrupa Şampiyonası D Grubu'ndan 5'te 5 yaparak namağlup çıkan Filenin Sultanları, Son 16 Turu karşılaşmasında Çekya'yı 3-1 mağlup etti .
Tüm dünyanın iklim krizinden nasibini aldığı şu günlerde, küresel ısınmayla toplu mücadele için ekonomiyi de kapsayan önlemler alınmaya. . .
7326 sayılı Kanunla ilgili başvuru sürelerinin bitimine 5 gün kala, başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri dünkü Resmi Gazete’de yayınlanan . . .
Afganistan'da yönetime radikal İslamcı örgüt Taliban güçleri tarafından el konulmasından 11 gün sonra, Türkiye'nin aksine, . . .
Mesleğe yeni adım atan ve ilk defa büro açacak mali müşavirlere yönelik büro donanımı, program gibi her türlü altyapının Oda tarafından...
20. Anadolu Odaları Eğitim Semineri 03-06 Ekim 2021 Tarihinde Titanic Delüxe Golf Belek' te Yapılacaktır.
7326 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunda Yer Alan Başvuru ve İlk . . .
Kamu alacaklarının yapılandırmasına ilişkin süre Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararı ile 1 ay daha uzatıldı.
Vergi idaresi, tarh işleminde hata bulunduğu iddiasıyla Vergi Usul Kanunu’nun 116 ve izleyen maddeleri uyarınca yapılan başvuruları kabul . . .
7326 sayılı Kanunla ilgili başvuru sürelerinin sonuna yaklaştığımız bugünlerde, sahadan gelen sorular ve tereddüte düşen .. . . .
Bilindiği gibi 7326 sayılı Kanunun başvuru süresi 31.08.2021 tarihinde dolmaktadır. Kanun 9 Haziran 2021 tarihinde Resmi Gazete’de . . .
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamadan, 1-3 Eylül tarihleri arasında okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerine yönelik uyum . . . .


6- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Lütfü Özen' Söz Verdikten Sonra, Başkan Hamit Gören ve İrfan Demirci Konuklara ve Meslek Mensuplarına Teşekkür Ettikten Sonra İktisadi Dayanışma Objektifie Topluca Resim Verdiler.
Finansal Piyasalarda VİOP & Teknik Analiz Eğitimi
7256 Sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Matrah Artırımları ve SGK Borçlarının Yeniden Yapılandırılması
Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir.