Yetim Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında dünyanın dört bir yanındaki ihtiyaç sahiplerine hayırseverlerin bağışları ulaştırdı.
İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa’ya yaptığı saldırıları, . .
13 Ocak 2010 Tarihinden 29 Nisan 2021 Tarihine Kadar Yayınlanan ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanunlar
Ramazan Bayramı dolayısıyla Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olacak.
Bu gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler;
Pandemiyle beraber daha da derinleşen gelir eşitsizlikleri, Kolombiya'da olduğu gibi birçok ülkede sosyal patlamalar yaşanacağını ve . . . .
1475 sayılı İş Kanunu’na göre kıdem tazminatına esas ücret hesabı son hak edilen ücret üzerinden hesaplanmaktadır.
Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumundan:
Son olarak 3592 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 4857 sayılı İş Kanun’a eklenen geçici 10. madde hükmü uyarınca uygulanmakta olan
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
"TÜRMOB, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Gelir İdaresi Başkanlığı ve . . . "
14/5/2018 tarihli ve 2018/11818 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Karar’ın ekindeki listede yer alan mallar için . . . .
Mart ve nisan ayları beyan dönemi olması nedeniyle yoğun geçen aylar. Olmaz ama yoğunluğun az da olsa bitmesi nedeniyle . . . .
Maliye, inşaat şirketlerinin/müteahhitlerin şirket ortağı ve/veya ilişkili kişilere yaptıkları konut satışlarından doğan KDV iadelerinin . . . .
“Ülkemizde Kadınların Çalışma YAŞAMINDA Yasal Hakları " Konusunu Masaya Yatırdı. . . . . .
5/5/2021 tarihinden itibaren aynı Kararname uyarınca uygulanacak özel tüketim vergisi tutarları ekteki tabloda yer almaktadır. . . .
Mükelleflerimizin, vergi dairesine gitmeden 200’ü aşkın vergisel işlemi 7 gün 24 saat kolay, hızlı ve güvenli bir şekilde yapabildikleri İnteraktif . . .
TÜRMOB Genel Başkanı Kartaloğlu, çek düzenlemesinin bütün çekleri ödenemez hale getirdiğini ve sistemi kilitlediğini belirterek, . . . .
Çeşitli gazetelerde yer alan bir habere göre; “Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ..
17 Mayıs 2021 günü sonuna kadar verilmesi gereken 2021 I. Geçici Vergi Dönemine (Ocak-Şubat-Mart) ait . . . .
Ülkenin geldiği son durumu cuma günü kanun ile yapılan “İbraz süresinin son günü 30.04.2021 ile 31.05.2021 (bu tarihler dahil)
TÜİK, Nisan ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyat endeksi Nisan ayında yıllık yüzde 17,14, aylık yüzde 1,68 arttı.
İç hastalıkları uzmanıyım. 1978 Eylül ayında ilk göreve başladım, 2007'de kendi isteğimle 29 sene üzerinden emekli oldum.
Katma Değer Vergisi Kanunu’nun (9/1)’inci maddesi uyarınca mükellefin Türkiye içinde ikametgâhının, işyerinin, . . . .
Bazen kamuoyunda kamu idaresinin üst yöneticilerinin yakınları veya ilişkili firmalarından mal veya hizmet alımı yapıldığı . . .
İki gündür sosyal medyada bazı meslektaslar, işinizi zamanında yapın, neden beyanlarin ertelenmesini istiyorsunuz?
26.04.2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan “tam kapanma” kararı kapsamında . . .
Geceleme hizmetlerinde uygulanan KDV oranı, 1-30 Haziran dönemi için yüzde 8'den yüzde 1'e düşürüldü.
17 günlük tam ka¬panma süresince bundan önceki kapan¬malarda olduğu gibi alkollü içki satışının olmayan idari kararlarla . . .
Teskomb ve Halkbankası kredisi taksitleri 01 temmuza uzatılsın. Bu kredilerden meslektaş hiç bir zaman yararlanamasın.
7318 Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ve Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 314) . . . .
Başta işçiler olmak üzere tüm emekçilerin birlik ve dayanışma günü olan 1 Mayıs kutlu olsun.
İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine Seyahat İzin Belgesi konulu ek genelge gönderildi.
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ciro kaybı desteklerinden yararlanma şartlarını taşıyan işletmelerin 31 Mayıs saat 23.59'a kadar . . .
Pandemi döneminde uygulanan kısıtlamalar sebebiyle çeklerin bankalara ibrazı ile icra iflas takipleri 31 Mayıs'a kadar durdurulacak. . . .
Firmalar bünyesinde bağımlı olarak çalışan mali müşavirlerin, çalıştıkları işletmeler için büyük bir değer olduğunu söyleyen . . .
Analık ve hastalık halinde verilecek ödeneklerin veya bağlanacak gelirlerin hesabına esas tutulacak günlük kazanç, iş göremezliğin başladığı . . . .
Kurumlar Vergisi Ödemeleri İçin 30 Nisan 2021 Cuma Günü Vergi Mükellefleri Borçlarını Ödeyebilmeleri Amacıyla Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Tutulacaktır.
Genelge ile ilgili TURMOB'un yazısı Ek: Meslek Mensubu yanında çalışanlara verilecek yazı örneği (word hali)
Sokağa Çıkma Kısıtlaması Süresinde Sigorta Primlerinin Ve Yapılandırma Taksitlerinin Ödenmesi Hakkında Duyuru
İçişleri Bakanlığı son dakika olarak valiliklere ‘Görev Belgesi Düzenleme’ konulu genelge gönderdi.
Bazı sektörlerde ciddi vergi kayıplarının varlığına ilişkin tespitler dolayısıyla Vergi Usul Kanunu’nun fatura düzeni ve vergi cezalarına ilişkin . . .
Gelir İdaresi Başkanlığı’nca, TÜRMOB üzerinden gönderilen bir görüş önerme raporu örneğiyle;
TÜRMOB, son günü tam kapanma dönemine denk gelen tüm beyan-bildirim ve ödeme sürelerinin ertelenmesi gerektiğini bildirdi.
Vaka ve kayıp sayılarının rekor seviyelere ulaşmasının ardından, 29 Nisan-17 Mayıs arasında tam kapanmaya gidiyoruz. . . .


"Türkiye de Gönüllülük ve Aidiyet" Konulu "Çevirim İçi Konferans" ta Aramızda Olmanızdan Onur Duyarız.
Kamu Gözetim Kurumu tarafından eğitim için yetkilendirilen derneğimizin Bağımsız Denetçiler İçin Sürekli Eğitim kapsamında . . . .
"Anonim şirketlerde Genel Kurul Toplantıları ve Özellikli Durumlar" Konulu Uzaktan - Senkron Eğitimi
Uygulamalı Örnek ile 2020 Yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesinin Hazırlanması