BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya ; "Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan "
22 Nisan 2020 Çarşamba
BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya ; "Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan "

BMMG Grup Başkanı Turgay Kanarya;

"Neşe Kaynağımız Çocuklarımıza Atamızdan Bir Armağan" 

Sevgili çocuklar ve kıymetli okuyucular;

23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarih olmasının yanında;  tarih sahnesinden silinmek istenen bir milletin yeniden ayağa kalkışının ve dirilişinin de miladıdır.

Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldıktan 4 yıl sonra 23 Nisan 1924 tarihinde bugünün bayram olarak kutlanmasına karar verilmiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929 da ilk kez Çocuk Bayramı olarak kutlanmış bu bayramı, Mustafa Kemal Atatürk milletin geleceği olarak gördüğü çocuklara armağan etmiştir. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’ dir.

Bu yıl, Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının ve Milli Egemenliğin 100. yılı olması da ayrıca önem arz etmektedir.

Ülkemiz de her yıl coşku ile kutlanan ve 23 Nisan dendiğinde hemen herkesin aklına gelen neşe ve sevinç gösterilerinin bu yıl dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına alan salgın hastalık nedeniyle bir araya gelerek kutlayamayacak olmanın burukluğunu yaşıyoruz.

İnanıyorum ki bu günler birlik ve beraberliğimizi bir kez daha pekiştirecek ve hep birlikte zorlukların üstesinden gelmeyi başaracağız. Salgın nedeni ile bu yıl bir araya gelemeyen dünya çocukları; tekrar el ele tutuşacak, tekrar kardeşçe kucaklaşacaklar dır. 

Bu süreçte # EvdeKal çağrılarına uyarak salgının yayılmasını önleyen geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ayrıca tebrik ediyorum.  

Bu vesile ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve İstiklal savaşımızın tüm kahramanlarını saygı ve sevgi ile yad ediyor, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 100. açılış yıl dönümünü kutluyorum. 

Sağlık ve mutlulukla kalın.

BMMG Grup Başkanı
Turgay KANARYA
16 - Yönetim Kurulunun İbra Edilmesinden Sonra, Başkan Olgun Bazı Bilgilendirmelerde Bulundu, Daha Sonra YMM Ahmet Gündüz Teşekkür Konuşmasını Yaptıktan Sonra Başkan Olgun'un Genel Kurul Duyurusunun Ardından Seçimlere Geçildi. (SON)
Hazine ve Maliye Bakanlığı GİB tarafından 09/02/2021 tarihli ve 31390 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 509 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu . . .
18 ve 19 Seri No.lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliğ Taslakları Gelen Görüşler de Dikkate Alınarak Güncellenmiştir.
Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ilk kez evlerde ve online olarak kutlanacak. . . .
23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği . .
23 Nisan kutlamalarıyla ilgili tartışmalar sürerken İçişleri Bakanlığı'ndan yeni bir genelge geldi. 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı . . . .
Erdoğan, turizm sektöründe de mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam edeceğini duyurdu.
İçinde bulunduğumuz ayın kurumlar vergisi mükellefleri için yıllık beyanname dönemi olması dolayısıyla bende kurumlar vergisi . . . .
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO), Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Blockchain Girişimcisi . . . .
1996-2010 Dönemi Konya SMMM Oda Başkanı, 2010-2013 Dönemi TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRMOB'un Etik Kurulu Üyesi, AHMET İÇYER’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
İçişleri Bakanlığı tarafından tüm il valiliklerine gönderilen 14/04/2021 tarihli ve 6638 sayılı Genelge ile kısmi kapanma tedbirleri belirlenmiş,
Mücbir sebep ilan edilmeyecek ise serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ve bu meslek . . .
7061 Sayılı “Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 41’inci maddesi ile 3065 sayılı
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Bazı belediyeler, makam araçlarını itfaiye öncü aracı gibi göstererek vergi kaçırmıştır. Yapılması gereken bellidir. . . . .
7256 sayılı yapılandırma Kanununa yasal süresinde başvurmak şartıyla taksitle . . .
Pandemi yasakları sebebiyle yurtdışına gitme ya da yerleşme düşüncesi kesinlikle hız kesmedi. Gençler ülkesinin çöken sosyo-ekonomik
Gazetemizde 1 Mart 2021 tarihinde yayınlanan “Vergi Reform Paketinin ayrıntıları belli oldu!” başlıklı yazımda, kamuoyuna