Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği (BADUDER) nden KGK Başkanı Sayın Seyit Ahmet Baş'a Ziyaret
22 Ağustos 2015 Cumartesi
10 Ağustos 2015 Tarihinde Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve
Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği (BADUDER) nden KGK Başkanı Sayın Seyit Ahmet  Baş
Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği (BADUDER) nden KGK Başkanı Sayın Seyit Ahmet  Baş' a Ziyaret

10 Ağustos 2015 Tarihinde Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri ve Eğitim Komisyonu Başkanı Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nuray ERGÜL'ün katılımı ile bir çalışma ziyareti gerçekleştirdiler.

Kamu Gözetim Kurumu - (KGK) Başkanı Sayın;Seyit Ahmet BAŞ ve KGK Başkan Yard. Sayın Mehmet KAYA ile meslek mensuplarının sorunlarını ve geleceğe yönelik çalışmaları paylaşmak üzere görüşme yapmışlardır.

Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği (BADUDER) Yönetim Kurulu Başkanı sayın recep Önem; Sayın KGK Başkan ve Başkan Yardımcısına Bağımsız Denetim Uzmanları Derneği Yönetimine  göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek, başka toplantı ve ziyaretler de buluşmak üzere ayrıldılar.

Açılış Konuşmaları; Emre Kartaloğlu (TÜRMOB Genel Bşk.)ve Fettah Açan (Sürgem Bşk.) Moderatör; Prof. Dr. Cemal Yükselen - (TÜRMOB Y.K.Üyesi) - Konuşmacılar; Prof. Dr. Cemal İbiş; (Işık Üniversitesi Rektörü), Alta Prinsloo; (IFAC),Hilde Blomme (Accountancy Aurope) ve Dr. Masum Türker ; TÜRMOB Y.K.Üyesi
Bilindiği gibi, vergi ve SGK uygulamalarında zamanaşımı söz konusudur. Zamanaşımı tahsilat yönünden . . . .
Çalışanlara sene sonunda ortaya çıkan kar üzerinden belli nispetlerde ikramiye verilmesi günümüz şirketlerinin başvurduğu . . . .
213 sayılı Kanunun 160/A maddesinin birinci fıkrasında, mükellefiyet . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Üç gündür Meclis’e sevk edilen vergi affı konusundaki görüşlerimizi açıklamaya çalışıyoruz. İnat ve ısrarla da yasallaşacak . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda; hakkınızda ……….. 4. İcra Müdürlüğünce kambiyo senetlerine özgü haciz yoluyla takip başlatıldığı
İşsizlik Sigortası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi 16/10/2020 tarihinde TBMM Başkanlığı’na sunulmuştur.
İlgide kayıtlı özelge talep formunuzda; Şirketinizin ... arasında feribot işletmeciliği faaliyeti kapsamında kara nakil taşıtları ve . . .
Yoğun talep karşılık buldu. Gelir ve Kurumlar Vergisi'nde matrah artırımı da hazırlıkları süren torba yasa kapsamına alınıyor.
Gelir Vergisi Kanunu’nun “ev kirasız-para faizsiz olmaz” şeklindeki iktisadi anlayıştan hareketle düzenlenmiş “emsal kira bedeli”
Beklediğimiz, istediğimiz vergi affı geliyor. Peki, ama nasıl geliyor? Önceki 2 yazımızda affın tarafların istek ve ihtiyaçlarına . . .
Son dönemde corona virüsü vaka sayısının artış gösterdiği Türkiye ile ilgili bir son dakika iddiası geldi.... . . .
Beklediğimiz, istediğimiz vergi affı geliyor. Yakın zamanda yasallaşıp uygulamaya geçilecek. Peki, nasıl olacak? Nasıl bir af gelecek?
Ekim ayı sonuna kadar tamamlanması beklenen vergi, sosyal güvenlik primleri ve diğer kamu alacaklarının tahsiline ilişkin . . . .
Bilindiği üzere SGK ve vergi borçlarının yapılandırılması ve diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılması amacı ile
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, DÜNYA için kaleme aldığı yazısında,
2020 yılı üçüncü geçici vergi döneminde uygulanacak yeniden değerleme oranı % 5,29(yüzde beş virgül yirmidokuz) olarak tespit edilmiştir.