Bakırköy Mali Müşavirler Grubundan; Mesleki Kamuoyuna
11 Mayıs 2022 Çarşamba
Yolumuz uzun, vakit az, Mutlu olmak için çok çalışmamız gerektiğine inandık, yerelden genele bir vizyon, bir program, bir karakter ortaya . . .
Bakırköy Mali Müşavirler Grubundan; Mesleki Kamuoyuna
Bakırköy Mali Müşavirler Grubundan; 

MESLEKİ KAMUOYUNA…

Yolumuz uzun, vakit az, Mutlu olmak için çok çalışmamız gerektiğine inandık, yerelden genele bir vizyon, bir program, bir karakter ortaya koymak istediğimiz için kısa zamanda isim bulma gayretine girmeden, neşemizi, acımızı, hüznümüzü, sevincimizi, paylaştığımız, yaşadığımız her dakika havasını soluduğumuz, her zaman güçlü bir karakter ortaya koyan, yanlışta ikna edilmesi mümkün olmayan, soru sorma cesaretine sahip, ikinci bir ajandası bulunmayan, statüko ve Hiyerarşik örgütleme modelinin tercih edilmediği, her zaman samimi ve yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede olduğu bir ilçenin ismi ile anılmasını istedik. 

Seçimden sonra tüm bileşenlerle bir araya gelerek tüm Türkiye' ye hitap edecek, bahsi geçen değerler etrafında toplanabilecek yürekli meslektaşlarımızla  birlikte genel bir isim koymayı planlıyoruz. Bakırköy adını bir isim unvan olarak değil güçlü bir Karakterin adı olarak tanımladık. 

İçi boşaltılmış bir takım tanımlardan ve ifadelere inat, bu mesleğin daha önce hiçbir şekilde görmediği, duymadığı, bilmediği, ezberlerden uzak bir yönetim biçimi ile tüm Türkiye' ye hitap edebilecek bir organizasyon yapısı oluşturmak için çok çalışacağız. 

Mesleki ve siyasi deformasyona uğramamış, değişime kapalı olmayan, empati kurma yetisini kaybetmemiş, kişisel menfaatini grup  ideallerinin önünde tutmayan, kapalı kapılar ardında farklı, meslektaş önünde farklı konuşmayan,  düşünen, sorgulayan, doğru sorular sorabilen, bu Ülkenin sahip olduğu Milli ve Manevi değerleri ile problemi bulunmayan  herkese, makam ve mevki vaatleri ile değil, anlatarak ve uzlaşı kültürü içerisinde güçlü bir aile olacağız ve  katkımızı esirgemeyeceğiz. 

Bir günde değil ama; bir gün; bu büyük ailenin; birbirinin kopyası, hantal, hiyerarşik, güdümlü sözüm ona ortak akıllarıyla, yaklaşık çeyrek asırdır çözemedikleri, hala da çözülemeyen, yakın vadede çözülmesi de beklenmeyen, çözüm için yapıcı irade ortaya koyamayanların yarattığı yıkım ve uyuşukluğa çare olarak; kendimizi tanımlıyoruz. 

Meslektaşın başında dolaşan tüm kara bulutları, Devletimizin karar alma ve uygulama konusunda yetkili mercileri ile güçlü dialoglar kurup, dertlerimizi anlatıp, çözüm önerileri sunarak ortadan kaldırabileceğimize inancımız tamdır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle  yeni grubumuzun, hareketimizin, Ülkemize, Milletimize ve Mesleğimize  hayırlar getirmesi diliyor, Saygı ve Selamlarımızı sunuyoruz.

Bakırköy Mali Müşavirler Grubu

Dünyada taklit edilemeyen tek şey cesarettir.''   
Napoleon Bonoparte
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 . . . .
7256 sayılı Kanun ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükmünün uygulanmasına yönelik usul ve esaslara . . .
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Ülkemiz, 2018 yılının ortalarından itibaren döviz kurlarının yükselişini önlemek için deneme yanılma yolu ile çeşitli taktiklere başvuruyor! . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .