Bu Zihniyete Sahip Yönetici ve Yöneticileri Kınıyorum.İktisadi Dayanışma' nın Kapısı Davet Eden Her Mesleki Kurum ve Kuruluşa Açıktır.
29 Ağustos 2018 Çarşamba
Nusret Sümer
Şaşmamak Elde Değil, 

Bu Zihniyete Sahip Yönetici ve Yöneticileri Kınıyorum. 
(İktisadi Dayanışma' nın Kapısı Davet Eden Her Mesleki Kurum ve Kuruluşa Açıktır.)

Nusret Sümer 
İktisadi Dayanışma Haber Ajansı
Genel Yayın Yönetmeni

Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin (MMMBD ) 27 Şubesi 
2018/Eylül Ayında Genel Kurullarını Tüzük Gereği Tamamlamak Zorunda.

MMMBD Şubelerinden; Adana, Ankara, Aydın, Bakırköy, Bayrampaşa, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çorlu, Eminönü, Fatih, Gaziantep, Gaziosmanpaşa, İzmir, Kadıköy, Karadeniz Ereğli, İzmir (Karşıyaka), Kartal, Keşan, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Şişli, Tekirdağ, Uzunköprü, Üsküdar, Yalova ve Zeytinburnu şubelerinin Genel Kurulları 2018/Eylül ayı için tamamlamak zorunda. Yeni Şube Başkanları ve Kurul Üyeleri Görevlerine Başlayarak Hizmetlerine Devam Edecekler.Biz İktisadi Dayanışma Olarak Tüm Şube Yönetici ve Kurul Üyelerine şimdiden başarılar Dileriz.

"Sivil toplum örgüt hakkında kısa bir bilgi vererek yazıma başlamak istedim.

Sivil toplum örgütü; " Resmî kurumların dışında ve onlardan bağımsız olarak çalışan, politik, sosyal, kültürel, hukukî ve çevresel amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları, ikna ve eylemlerle çalışan, üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük esaslı, kâr amacı gütmeyen örgüt veya örgütlerdir (STÖ)"

Bir çok Sivil Toplum Örgütü (STÖ) Her Türlü Yararlı Çalışmalarını Genel Kurullarını ve benzeri etkinliklerini diğer kurum ve kuruluşlara, üyelerine ve Genele duyurabilmek için;

Bazı yayın kuruluşlarına avuç dolusu para vererek faaliyetlerini duyurmaya çalışırken, Hangi akıllı veya akıllılar bu sene 10 Eylül 2018 de başlayacak olan şube Genel Kurullara Basın kuruluşları için AMBORGO Koyma kararı alma cesaretini buluyor?

10 Eylül 2018 de MMMBD Uzunköprü Şubesinin Genel Kurulu ile başlayacak olan ve  28 Eylül 2018 de MMMBD Maltepe Şubesinin Genel Kurulu ile son bulacak olan genel kurullara bazı şube başkanları basın kuruluşlarını davet etmeme (ambargo koyma) kararı aldıklarını üzülerek öğrenmiş bulunuyorum.

(Yayınımızı veya yayınları Davette bulunan ve bu fütursuzca karara katılmayan şube başkanlarını dik duruşlarından ve cesaretli davranışlarından dolayı tebrik ediyor, Sözümün asla onlara ilgili olmadığını öncelikle belirtmek istiyorum.)

Bu Arada Şu soruyu AMBARGO koyan veya koymak isteyen zihniyete sormadan da Geçemeyeceğim. 

Neden böyle mantık dışı bir karar aldılar veya almak istediler? Böyle Bir karar Hangi Örgüte veya hangi şubeye yarar sağlayacaktır ?

- Korktukları Bir şey veya bir şeyler mi var?

- Yoksa meslek mensuplarına hizmet veremedikleri için GENEL KURULDA onların yüzüne bakacak ve hesap verecek yüzlerimi yok?

- Meslek mensuplarından sakladıkları veya Duyulmasını istemedikleri bir şey mi var ?

- Yoksa Biri veya Birileri;  Şube yöneticilerini  kendi HEGOMONYASI  altına alarak kendi güdümünde mi yola devam etmek istiyor. Bunca caba, bunda efor niye? Yoksa bazı bölgelerin ellerinden kayması nedeniyle tekraren DERNEK ve Şubelerine sarılmak istiyorlar ?

- Bu uğurda çalışan ve bu dünyadan göç eden meslek mensupları bugün böyle bir kararı duysalar inanın kemikleri sızlardı. Hatta mezardan kalkarak gelip o düşünceye sahip kişilerin gırtlağını sıktıktan sonra tekrar mezarına döner ve rahat bir uyku çekerlerdi.

Bir zamanların FIRTINA Genel Merkez Genel Başkanı Ziya Disanlı ve arkadaşları, 81 İlimizde 81 şube oluştururken, bugün 27 şubeye düşürülsün diye mi özverili çalışma yaptılar ? 

Disanlı ve bu uğurda efor sarfeden yetkili başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Meslek Mensuplarını Örgütlemeye Çalışırken;

- Evinden, 
- Ailesinden, 
- İşinden öz veride bulunarak Türkiye' yi KAZAN kendilerini KEPÇE bugünler için mi Yaptılar ?

Sivil toplum örgütleri; Amaçları doğrultusunda lobi çalışmaları yürütür, Üyeleri ikna ve eylemlerle çalışır, Üyelerini ve çalışanlarını gönüllülük usulüyle kabul eder, Kar amacı gütmez ve Gelirlerini bağışlar veya üyelik ödemeleri ile sağlarlar. 

Asla biri veya birilerinin güdümü altına sokulamaz

Sivil toplum örgütleri  Oda, Sendika, Vakıf, Dernekler adı altında hizmet verirler,

Sivil toplum örgütleri'nin (STÖ) Kişisel bağışçılar, Şirketler, Vakıflar, Yerel ve Ulusal Hükümet, Bedel Karşılığı Hizmet vererek gelir elde etme yöntemleri vardır.

İktisadi Dayanışma Olarak Derneklere Vermiş olduğumuz Hizmetlerden bazılarını aşağıdaki linkleri tıklayarak izleyebilirisiniz. 

(Bugün Hangi yayın kuruluşu gönüllük esasına dayanarak hiç bir maddi menfaat gözetmeksizin bu hizmetleri verebilir? Sorarım Ambargo koymaya kalkan o akıllılara)
Açış Konuşması; Ali Haydar Tunç (İSMMMO Başkan Yardımcısı), Moderatör ; Halim Bursalı (İSMMMO Y.K.Ü), Konuşmacılar ; Yalçın Sütütemiz-(İstanbul TESMER Eğitmeni) ve Mücahit Yılmaz - (İstanbul TESMER Eğitmeni "Yapılandırmada Dikkat Edilecek Hususlar ve İstihdam Teşvikleri"
Genel Başkan Emre Kartaloğlu ve SGK Bşk Sayın İsmail YILMAZ’ın katılımlarıyla, 20 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 11.00'de SOHBET PROGRAMI gerçekleştirilecektir.
Kamu Gözetim Kurumu tarafından yetkilendirilen derneğimiz tarafından bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programı kapsamında Ocak ayı yüz yüze ve on-line eğitim takvimimiz aşağıdaki görsellerde paylaşılmıştır.
İSMMMD, Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından uzaktan eğitim yöntemi ile bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programları düzenleme konusunda yetki almış olup; Temel Tahkim Eğitimi konulu ders açılmıştır.