Bursa SMMM Odası Basın Açıklamsı ; "Savaş Durmazsa Dünya Dursun! - "Sessiz Kalmıyor, Zulme Ortak Olmuyoruz.."
06 Haziran 2024 Perşembe
Her daim; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH…” diyoruz…"
Bursa SMMM Odası Basın Açıklamsı ; "Savaş Durmazsa Dünya Dursun! - "Sessiz Kalmıyor, Zulme Ortak Olmuyoruz.."
Hüseyin Halil ; "BİZLER; Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak; savaşı, zulmü, işkenceyi, baskı ve sindirmeyi, sivillerin ve masum insanların ölümünü kabul etmiyoruz. Her daim; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH…” diyoruz…"

Savaş Durmazsa Dünya Dursun!

"Sessiz Kalmıyor, Zulme Ortak Olmuyoruz..

Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Adına
Yönetim Kurulu Başkanı

SMMM Hüseyin HALİL


İsrail’in 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana, başta Gazze şeridi olmak üzere Filistin’de masum sivillere yönelik tüm dünyanın gözleri önünde gerçekleştirmiş olduğu saldırılar, eşi benzeri görülmemiş bir İNSANİ SOYKIRIMA DÖNÜŞMÜŞTÜR.

Uluslararası insan hakları norm ve ilkelerinin ihlal edildiği bölgede; hastanelere, ibadethanelere, sivil yerleşim ve uluslararası yardım kuruluşlarının bulunduğu bölgelere yönelik yapılan saldırılar neticesinde; çoğu çocuk ve kadın olmak üzere binlerce masum sivil hayatını kaybetmiştir.

Gazze'de tarihin en acımasız soykırımlarından birini gerçekleştiren İsrail'e karşı artık SÖZ BİTMİŞTİR.

Masum insanların hayatını kaybettiği, çocukların yetim kaldığı, evlerin yıkıldığı, yakıldığı bu zulme karşı sessiz kalmak, insani ve ahlaki sorumluluğumuza AYKIRIDIR!


İsrail yönetiminin; tüm tepkilere ve ateşkes çağrılarına rağmen, Filistin halkına yönelik sistematik bir şekilde devam ettirmiş olduğu İNSANLIK DIŞI SALDIRILARI KINIYORUZ…

BU BİR İNSANLIK AYIBIDIR!

BU BİR SOYKIRIMDIR!

BU BİR KATLİAMDIR!

İsrail’in insanlık dışı bu zulmü karşısında SESSİZ KALMIYORUZ!

Sessiz kalmak zulme ortak olmaktır. ZULME ORTAK OLMUYORUZ!

Zulüm kimden gelirse, kime yapılırsa yapılsın KARŞISINDAYIZ!

-           Yüzyıllardır farklı dinlerden ve kültürlerden insanların barış ve huzur içerisinde yaşadığı Filistin’de, huzurun yeniden sağlanması için vahşice sürdürülen katliamlar ve savaş bir an önce SONA ERDİRİLMELİDİR.

-           Bölgede yaşayan siviller için acilen güvenli bir bölgeye geçiş sağlanmalıdır.

-           İnsani yardım koridoru vasıtasıyla hayati öneme sahip sağlık ve gıda yardımları bölgeye ulaştırılmalıdır.


-           Filistinlilerin kendi topraklarında özgürce ve insan onuruna yakışır biçimde yaşayabilmesi için gerekli tüm adımlar ivedilikle atılmalıdır.

-           Uluslararası kamuoyunun bu konuda üzerine düşen her türlü desteği sağlaması şarttır.

-           Savaş suçu işleyenler mutlaka CEZALANDIRILMALIDIR!

Adalet ve barış talebimiz sadece bugünün meselesi değil, yarınlarımız için de hayati öneme sahiptir. Geleceğimizi, barış, adalet ve insan haklarına saygı temelinde inşa edebilmemiz için insanlıktan, adaletten ve barıştan yana tavrımızı sürdüreceğiz.

Filistin halkının acılarını yüreklerimizde hissediyoruz…

Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha ifade ediyor, saldırıda hayatını kaybeden Filistinlilere Allah’tan rahmet diliyoruz.

UNUTULMAMALIDIR Kİ;

BUGÜN HALKLARIN YÜREĞİNE ÖLÜM TOHUMLARI EKENLER, YARININ COĞRAFYASINDA YOK OLMAYA MAHKUMDURLAR…

BİZLER; Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası olarak; savaşı, zulmü, işkenceyi, baskı ve sindirmeyi, sivillerin ve masum insanların ölümünü kabul etmiyoruz. Her daim; “YURTTA SULH, CİHANDA SULH…” diyoruz…

KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR…
REKLAM ALANI
8- Kişisel Gelişim Uzmanı Zafer Yılmaz' la; Diksiyon, İletişim Teknikleri, Kürsüden Dinleyiciye Hitap, Kendimizi Nasıl Tanıtırız, Sesin Kullanımı ve Diyafram Nefes Tekniği Farkındalık Çalışması.
REKLAM ALANI
Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sitesinde 2024 yılı Ocak-Mayıs bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan . . .
İklim değişikliği, 21. yüzyılın en büyük çevresel sorunlarından biri haline gelmiştir. Bu değişikliğin en büyük sorunlardan biri olarak . . . .
İş dünyası Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanmaya devam ediyor. İşte yeni yayınlanan yönetmelik sonrası hangi işverenlerin . . . .
Bundan 3,800 yıl önce Hammurabi, Babil caddelerine dev tabletler asmış ve üzerine şunu yazmıştı; “Vergi vermeyenin kellesi gider.” . . . .
Ekonomist Ali Ağaoğlu ve Hakan Güldağ, haftanın sohbetinde, yeni vergi düzenlemelerine ilişkin taslağı tartıştı.
AK Parti’nin bugünkü MYK toplantısında son hali verilmesi beklenen vergi paketine ilişkin taslaktan, yapılan son dakika değişikliği ile . . . .
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Protokol davetlilerimizin, üyelerimizin ve stajyerlerimizin katılacağı Kurban Bayramı, bayramlaşma programımız 24.06.2024 Pazartesi 15:00’de
Muhasebe bir İşletmenin finansal Faaliyetlerini kaydetmek, sınıflandırmak, raporlamak ve analiz etme için kullanılan bir süreçtir.
Yurt dışına çıkış harcının yeniden belirlenmesine ilişkin çalışmaların olduğu basına yansıyan haberlerde yer almaktadır.
Ticarete atılırken şirket kurmayı düşünenlerden veya kurulu şirketi doğru şirket tipi mi diye tereddütü olanlardan yoğun olarak gelen bir . . . . . .
Harç, bazı kamu hizmetlerinden yararlanan kimselerin belli bir ölçüde bu hizmetlerin maliyetine katılmalarını sağlamak amacıyla ya da . . . .
Sevdiklerinizle Birlikte Sağlık, Mutluluk ve Huzur Dolu Nice Bayramlar Dileriz.
İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda Başkan ve Yönetim Kurulu Değişti.
13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali . . . . .
2006-2008 yılları arasında hayata geçirilen sosyal güvenlik reformu ile tüm sosyal sigorta kurumları (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) tek çatı . . .
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hanehalkı Tüketim Harcaması 2023 bültenini 11 Haziran 2024’te internet sitesinde yayımladı.