Bursa SMMM Odasından; Muhasebe yardımcı personeli yetiştirme kursu
05 Ağustos 2021 Perşembe
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) arasında imzalanan protokol çerçevesinde;
Bursa SMMM Odasından; Muhasebe yardımcı personeli yetiştirme kursu
Bursa SMMM Odasından; 

Muhasebe yardımcı personeli yetiştirme kursu

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) ile Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (BSMMMO) arasında imzalanan protokol çerçevesinde; iş dünyasının muhasebe alanında aradığı yeterliliklere sahip yardımcı personelleri yetiştirme kursu, BSMMMO Hizmet Binası’nda başladı. Akademisyenlerin ve mali müşavirlerin eğitmenliğinde gerçekleşecek 6 haftalık kurs programında, teorik ve pratik eğitim birlikte verilecek. 

Kursun açılışında konuşan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz, “Uludağ Üniversitesi ile imzaladığımız protokol çerçevesinde düzenlediğimiz kursumuzda, muhasebe alanında sektörün aradığı niteliklere sahip uygulamaya hazır kalifiye meslek elemanı yetiştirme, bu alana yönelen öğrencilere staj ve kariyer imkânları sağlama ve meslek mensuplarının sürekli mesleki geliştirme eğitimleri ve iş dünyasının aradığı yeterliliklere sahip eleman yetiştirilmesini amaçlıyoruz. Meslek Yüksekokulu Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü mezunları ile eğitime devam eden öğrencilerin katıldığı kurs programımızda, üniversitemizin değerli akademisyenleri ile mesleği icra eden meslektaşlarımız eğitmenlik yapacaklar. Kursiyerlerimiz, teorik ve pratik  eğitimi bir arada alma imkanı sağlayacaklar. Kursun verimli geçmesini umuyor, katılan tüm kursiyerlerimize eğitim ve meslek hayatlarında başarılar diliyorum” dedi. Öte yandan; 6 hafta sürecek olan kurs programında, muhasebe programları uygulamalarının genel kullanımları ve mesleki teknik bilgilerin yanı sıra, muhasebe bürolarındaki iş ortamı, yazılı iletişim, zaman planlaması, kariyer gelişimi,  mesai disiplini, büro mahremiyeti, bilgi teknolojileri ve ticari yazılımlar, mesleki takvim,… vb konularda da bilgi verilecek. 

BSMMMO Hizmet Binası’nda gerçekleşen 6 haftalık kurs programında,  akademisyenler ve mali müşavirlerin eğitmenliğinde teorik ve pratik eğitim birlikte verilecek.
6- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Lütfü Özen' Söz Verdikten Sonra, Başkan Hamit Gören ve İrfan Demirci Konuklara ve Meslek Mensuplarına Teşekkür Ettikten Sonra İktisadi Dayanışma Objektifie Topluca Resim Verdiler.
İki Dönem MMMBD Çorlu Şubesi Başkanlığını Yapan Başkan Aytaç Ersoy ve Kurul Arkadaşları görevlerini tamamladılar.
Sanıldığı gibi 12 Eylül, sadece kendi siyasi geleceğini düşünen birkaç generalin yapmış oldukları darbe değildir.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin 27 Şubesi Genel Kurullarını Yapıyor.
Fındığın hikâyesi kuruyemişçilerde raflarda yerini almasıyla başlamıyor, esasında bitiyor. Bu hikâye çok uzun hikâyedir.
Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajımız dan dolayı Facebook 30 gün boyunca sayfamızı kilitlemiştir.
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
Yaşlı bakıcılığı yapan yabancı uyruklu sigortalı çalışan, baktığı kişinin vefatı halinde, mecburen işten ayrılacağı için kıdem tazminatı isteyebilir mi?
Vergi yargısının yargılama usul kuralları İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda düzenlenmiştir. Bu kanunda yer alan düzenlemeler içerisinde . . .
Dünkü yazımda, OECD raporunda yer verilen vergi suçlarıyla mücadelede on küresel ilkenin ilk beşini sizlerle paylaşmıştım.
Emlak vergisi belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ayrıca mülk sahibi vatandaşların ve şirketlerin her sene ödediği bir . .
Eşimden ayrıldım. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alıyorum. Babam da Emekli Sandığı'ndan emekli. Ben niye onun maaşını alamıyorum?. . .
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2020 yılında, kadın nüfus 41 milyon 698 bin 377 kişi, erkek nüfus 41 milyon . . .