Bursa YMM Odası Başkanı Sayın Tığoğulları İle Telekonferans Yaparak;
20 Mart 2020 Cuma
Bursa YMM Odası Başkanı Sayın Tığoğulları ile bir çok etkinliklerin hükümet tarafından iptal edilmesinden sonra telekonferansla duygu ve düşüncelerini aldık.
Bursa YMM Odası Başkanı Sayın Tığoğulları İle Telekonferans Yaparak;
Bursa YMM Odası Başkanı Sayın Tığoğulları İle Telekonferans Yaparak;

Bursa YMM Odası Başkanı Sayın Tığoğulları ile bir çok etkinliklerin hükümet tarafından iptal edilmesinden sonra  telekonferansla duygu ve düşüncelerini aldık.

Telefekonferasta ki sorularımıza kısa ve net cevaplar verdi

Sümer ; Bursa Yeminli Mali Müşavirler Odası olarak 2020 Ocak ayının başlangıcından bugüne dek neler yaptınız. ? 

Dünyamızı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında, ve beyanlar konusunda düşünceleriniz neler ?

Tığoğulları; Beyanlar Konusunda " TÜRMOB Yönetimi, 77 SMMM Odası,  8 YMM  Oda Başkanımızın imzası ile görüşlerimiz yayınlandı. İmzamızın arkasındayız." 

2020 nin ocak ayından bugüne dek çalışmalarımıza gelince;

2020 Yılı acı ve üzüntülerle başladı maalesef. Mesleki yaşantımızdaki sorunlara ilaveten tüm dünyayı saran Corona Virüsü ile topyekün mücadele ile panik yapmadan, ama tedbirli olunarak korunmak zorundayız. 

"Ülkemizde uygulamaya konan eğitime ara verme, uzaktan eğitim ile her türlü toplantıların bir süre ertelenmesi uygulamasına biz de Oda olarak üyelerimizin sağlığı açısından uymak zorundayız. Netice itibariyle Odamızda bir süre eğitim çalışması, toplantı vb. yapılmayacaktır." dedi.

Yeni yılda yapmış oldukları faaliyetler hakkında şu bilgileri verdi.

Odamızı temsilen;  Oda  Başkanı Kemal TIĞOĞULLARI olarak bursadabugüntv'ye canlı yayın konuğu olarak katıldım (09.03.2020)

 * 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Odamız Kadın üyeleri ve çalışan personelimize çiçekleri Yönetim Kurulu Üyelerimiz tarafından takdim edildi. (08.03.2020)

 * Sürekli Eğitim 2. Grup Katılımcıları (07.03.2020- 08.03.2020)

 * KGK Sürekli Eğitim 1. Grup Katılımcıları (29.02.2020-01.03.2020)

 105. YMM Başkanlar Kurulu toplantısı Ankara YMM Odası'nda yapıldı. (18.02.2020)

 KDV YMM Raporunun Elektronik Ortamda Gönderilmesi Semineri (13.01.2020)

* Meslekte 20. Yılını Dolduran Üyemize Plaket Töreni (13.01.2020)

* YMM Oda Başkanlarının GİB ziyareti (09.01.2020)

* Yönetim Kurulumuzun Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ziyareti (06.01.2020)
  Sümer; Bugün günlerden pazar, tatil gününde bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

  Tığoğulları; Ben teşekkür ederim. İnşallah kısa bir süre sonra yine yüz yüze gelerek duygu ve düşüncelerimizi paylaşmak ümidiyle

  Dünyamızı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ten biran evvel Dünya genelinde kurtulur. Kucaklaşmaya devam ederiz".

  29- 4 Ekim Akşamı Konya SMMM Odası Yönetimi Konuklara Eğlence Programı Hazırlayarak Konya Kaşık Ekibinin Gözterisi İle Sürpriz Yaptı. Daha Sonra Meslek Mensuplarını Kendilerini Piste Attı.
  * Yaşlılarımız için bir yaşlılar evi kuracağız. * Öğrencilerimize BURSLARIMIZ devam ederek onlara hizmetlerin en iyisini vereceğiz.
  3568 Sayılı Muhasebe Meslek Yasasının 32. Yıldönümünde 38. Vergi Yasası (Affı) ve Mesleki Konular Masaya Yatırıldı.
  Bursa YMM Odası Başkanı Sayın Tığoğulları ile bir çok etkinliklerin hükümet tarafından iptal edilmesinden sonra telekonferansla duygu ve düşüncelerini aldık.