Büyük işler, büyük hayaller ..
15 Ağustos 2016 Pazartesi
Turgay Kanarya
Uzun zamandır heyecanla beklediği yeşil pasaport hakkı Meclis’e getirilen düzenlemeyle gerçekleşen ihracatçılardan sonra, . . . .
Büyük işler, büyük hayaller ..

Uzun zamandır heyecanla beklediği yeşil pasaport hakkı Meclis’e getirilen düzenlemeyle gerçekleşen ihracatçılardan sonra, mesleğinde on yılını dolduran Avukatlara yeşil pasaport verilmesi hakkında kanun teklifi verilmesi üzerine,  ülke genelinde yüzonbin kişiye ulaşan  Mali Müşavirlerin gözleri, bağlı bulundukları Türmob yönetimine çevrildi. Türmob yönetimi konu hakkında ne düşünür bilinmez ama, kısa zaman önce gerçekleştirilen İSMMMO oda seçimlerine ilk kez katılan Bağımsız Mali Müşavirler Grubu, genel kurula sunduğu seçim bildirgesinde, mesleğinde on yılını doldurmuş olanlara yeşil pasaport verilmesi konusuna yer vermişti. Genel kurula katılan meslek mensuplarının hatırlayacağı gibi Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’ nun meslekte on yılını tamamlamış olanlara yeşil pasaport verilmesi talebi üzerine, İSMMMO yönetiminde etkin olan bir yetkili,  Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’ nu hayal kurmakla suçlamıştı. 

Bağımsız Mali Müşavirler Grubu’ nun yeşil pasaport talebini hayal kurmak olarak gören oda yöneticilerinin, hiçbir hayalin gerçekleşmeyecek kadar büyük, hiçbir umudun hafife alınacak kadar küçük olmadığı gerçeğini bilmeleri gerekiyor.  Ancak  meslek mensuplarının sorunlarına yıllardır duyarsız kalan oda yöneticilerinin bu gerçeği bilmelerini beklemek için fazla iyiniyetli  olmak  gerekiyor. 

Ülkemizde faaliyet gösteren sivil toplum örgütlerinin çalışma tarzları ve üyelerine sağladıkları kazanımları Türmob yönetimleri ile kıyasladığımızda üzülmemek elde değil. Diğer meslek mensuplarından  farklı olarak Mali Müşavirler ağır bir iş yükü ile ülke ekonomisine katkı sunarken, yöneticilerin duyarsızlığı nedeniyle  yıllardır en doğal haklarını elde etmek ve sorunlarına çare olacak yöneticilerin işbaşına gelmesini bekliyor. Oysa Mali müşavirlerin beklentilerine cevap verecek yöneticilerin hayallerinin de büyük olması gerekiyor. Zira Britanyalı filozof ve felsefeci William Russel’ in dediği gibi “En büyük işler, büyük hayaller kurma özelliği olan insanlarca başarılmıştır.”
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
"Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu" Konulu Etkinlikte Buluşuyor
45 Dakika Nuray Kanmazer'le Cem TV de
Uzaktan Eğitim İle Gerçekleşecek KGK Temel Eğitimlerimiz İçin Kayıtlar Başladı.
Munzur Vadisi Merkezli Turumuzun (Tunceli-Ovacık-Erzincan-Elâzığ) Detaylarını Tanıtım Videomuzda Bulacaksınız.