Değer !....
07 Eylül 2017 Perşembe
Gürsel Yurtbahar
“Değer Kadar Mı Konuşuyoruz, Konuştuğumuz Kadar Mı Değer Veriyoruz…..? ”

" D E Ğ E R "

“Değer Kadar Mı Konuşuyoruz,   Konuştuğumuz Kadar Mı Değer Veriyoruz…..?  ”

          2016 yılı verilerine göre aylık yaklaşık 35.000 kişi hayatını kaybetmektedir. 2017 / Ağustos ayında,   hepimizin tanıdığı ve bildiği kişilerin hayatlarını kaybettiklerini üzüntü ile öğrendik.

          Yeşilçam’ın usta oyuncusu sinema sanatçımız sn: Kuzey VARGIN ‘ın vefatını duyduk. Uzun süre beyaz perde de gördük  ama son yolculuğunu  ekranlarda izleyen oldu mu acaba…?

          2012 yılında dünya yüklenici sıralamasında 88. sıraya giren, doğudan batıya eğitime önemli katkıda bulunan, ilk sanayici ve adına ödüller verilen sanayicimiz sn: Feyyaz Berker’ın vefatını duyduk. Özel sektörün ve sivil toplumun gelişmesinde önder olan kişinin vefatı üzüntü yaratmıştır. Haberlerde konu oldu mu bilmiyorum..?

          1999 yılında yılın bilim adamı seçilen vergi ve muhasebe konusunda 58 cilt mesleki kitabı, mizah konusunda 11 adet kitabı, makale konusunda 5 000 adet yazısı bulunan ve bazı kitaplarının 20.baskısı ile rekora ulaşan, hastane de uyurken bile kitabı yayınlanan vergi uzmanı olan hocamız sn: Şükrü KIZILOT’ un vefatını duyduk ve son yolculuğunu haberlerde izledik..

         TRT ve özel TV kanallarının zamanında yeri doldurulmayacak tok sesli spikeri sn:  Mesut Mertcan  ‘ın vefatını duyduk. Son günlerini huzur evinde nasıl geçirdiğini ve son yolculuğunu tv. Kanallarında konu oldu mu bilmiyorum.?

           1959 yılından beri gazetede yazarlık yapan, 1970 yılından bugüne kadar 42 roman 73 çocuk kitabının yazarı olan sn Muzaffer İzgü’ nün kitapları ile büyüdük. Vefatı ile ilgili haberi kaç kanal verdi bilmiyorum.?

          Televizyonlar da dizi ve yarışmalarda izlediğimiz sn: Vatan Şaşmaz    ‘ın cinayeti ile ilgili bilgileri haberlerde ve özel programlar da birkaç gün izledik ve izliyoruz…

            Tüm kaybettiklerimizin mekanları cennet olsun….. 

     2017/ Ağustos ayında hayatını kaybedenlerin, hepimizin tanıdığı altı kişinin vefatı ile bilgilendirmelere baktık.

      Acaba toplum olarak;

      “DEĞER KADAR MI KONUŞUYORUZ,

        KONUŞTUĞUMUZ KADAR MI DEĞER VERİYORUZ…..?  ”

AĞUSTOS 2017 DE YİTİRDİĞİMİZ BAZI DEĞERLERİ GÖRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYINIZ

07-09-2017-deger.docx

Açış Konuşması; Ali Haydar Tunç (İSMMMO Başkan Yardımcısı), Moderatör ; Halim Bursalı (İSMMMO Y.K.Ü), Konuşmacılar ; Yalçın Sütütemiz-(İstanbul TESMER Eğitmeni) ve Mücahit Yılmaz - (İstanbul TESMER Eğitmeni "Yapılandırmada Dikkat Edilecek Hususlar ve İstihdam Teşvikleri"
Genel Başkan Emre Kartaloğlu ve SGK Bşk Sayın İsmail YILMAZ’ın katılımlarıyla, 20 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 11.00'de SOHBET PROGRAMI gerçekleştirilecektir.
Kamu Gözetim Kurumu tarafından yetkilendirilen derneğimiz tarafından bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programı kapsamında Ocak ayı yüz yüze ve on-line eğitim takvimimiz aşağıdaki görsellerde paylaşılmıştır.
İSMMMD, Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından uzaktan eğitim yöntemi ile bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programları düzenleme konusunda yetki almış olup; Temel Tahkim Eğitimi konulu ders açılmıştır.