Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'la ;
29 Nisan 2022 Cuma
Yaklaşan Genel Kurullar Nedeniyle Oda Seçim ve Seçimlerini Masaya Yatırdı.
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer 
TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'la;  
Yaklaşan Genel Kurullar Nedeniyle Oda Seçim ve Seçimlerini Masaya Yatırdı.

İstanbul Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği Başkanı Arıkan'a Göre; " Seçimden Seçime Oluşan Gruplarımız Var. Nispi Temsil Sayesinde Çoğalan Grup Sayılarımız Var. Birde Göreve Gelip Mesleği İcra Eden Üreten Bir Grup Var."

Arıkan; " Önümüzde Üç Konu var; Defter Tutmak, Denetim ve Danışmanlık Yapmak. Zamanla Defter Tutmak Kalkacağına Göre, Denetim ve Danışmanlık Alanında Uzmanlaşmaya Gitmeliyiz."

Arıkan; "İstanbul SMMM Odası Başkan Adayımız Demirel Mutfaktan Yetişen Bir Arkadaşımız, Ayrıca; Özlem Gül Er, Halim Bursalı, Mustafa Gün, Mahmut Şahin, Yalçın Sütütemiz, Güler Güney, Hüseyin Günveren, Tuncay Özen ve Diğer Kurullarımızla Biz Yediyi Alacağız ve Sevda Türkümüzü Söylemeye Devam Edeceğiz." 

Sümer ; " İstanbul SMMM Odası Türkiye ye Yön Veren ve Üye Sayısı En fazla Olan Bir Oda. Diyalog Konusunda Türkiye Genelindeki Diğer SMMM Odaları İle Diyaloğunuz Ne Ölçüde. Ayrıca Meslek Mensuplarının TÜRMOB'u Varken Kamu Gözetim Kurumu Niye Kuruldu ?" 

----------------------------------------------------------------------------------------
SAYIN ARIKAN' LA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ SÖYLEŞİMİZİ ŞİFRESİZ İZLEYEBİLİRSİNİZ
 
1- İstanbul Çağdaş Demokrat Muhasebeciler Birliği Başkanı Arıkan'a Göre; " Seçimden Seçime Oluşan Gruplarımız Var. Nispi Temsil Sayesinde Çoğalan Grup Sayılarımız Var. Birde Göreve Gelip Mesleği İcra Eden Üreten Bir Grup Var."

 
----------------------------------------------------------------------------------------
2- Arıkan; " Önümüzde Üç Konu var; Defter Tutmak, Denetim ve Danışmanlık. Zamanla Defter Tutmak Kalkacağına Göre, Denetim ve Danışmanlık Alanında Uzmanlaşmaya Gitmeliyiz."

 
----------------------------------------------------------------------------------------
3- Arıkan; "İstanbul SMMM Odası Başkan Adayımız Demirel Mutfaktan Yetişen Bir Arkadaşımız, Ayrıca; Özlem Gül Er, Halim Bursalı, Mustafa Gün, Mahmut Şahin, Yalçın Sütütemiz, Güler Güney, Hüseyin Günveren, Tuncay Özen ve Diğer Kurullarımızla Biz Yediyi Alacağız ve Sevda Türkümüzü Söylemeye Devam Edeceğiz."

 
----------------------------------------------------------------------------------------
4-Sümer ; " İstanbul SMMM Odası Türkiye ye Yön Veren ve Üye Sayısı En fazla Olan Bir Oda. Diyalog Konusunda Türkiye Genelindeki Diğer SMMM Odaları İle Diyaloğunuz Ne Ölçüde. Ayrıca Meslek Mensuplarının TÜRMOB'u Varken Kamu Gözetim Kurumu Niye Kuruldu ?"

1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 . . . .
7256 sayılı Kanun ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükmünün uygulanmasına yönelik usul ve esaslara . . .
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Ülkemiz, 2018 yılının ortalarından itibaren döviz kurlarının yükselişini önlemek için deneme yanılma yolu ile çeşitli taktiklere başvuruyor! . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .