(İSTİVAK) Sekreteri Süleyman Karadağ Önümüzde ki aylarda yapılacak olan İstanbul Şubesinin Genel Kurulunda İstanbul Şube Başkanlığına adayım dedi.
31 Temmuz 2021 Cumartesi
(İSTİVAK) Sekreteri Süleyman Karadağ Önümüzde ki aylarda yapılacak olan İstanbul Şubesinin Genel Kurulunda   İstanbul Şube Başkanlığına  adayım dedi.
(İSTİVAK) Sekreteri Süleyman Karadağ Önümüzde ki aylarda yapılacak olan İstanbul Şubesinin Genel Kurulunda 

İstanbul Şube Başkanlığına  adayım dedi.

Halen; 

Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği Vakfı (İSTİVAK) Yönetim Kurulu Sekreteri Süleyman Karadağ Önümüzde ki aylarda yapılacak olan İstanbul Şubesinin Genel Kurulunda İstanbul Şube Başkanlığına  adayım dedi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer' le yapmış olduğu detaylı söyleşide;

Önümüzde ki aylarda yapılacak olan Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği İstanbul Şubesinin Genel Kurulunda İstanbul Şube Başkanlığına aday olacağını vurguladı.

Sayın Karadağ ile Yaptığımız söyleşide İstanbul Şube Başkanlığına neden ve niçin aday olduğunu https://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/ de 5 (BEŞ BÖLÜM) halinde açıkladı.

SİZLERE;
 SÜLEYMAN KARADAĞ KİMDİR TANITMAK İSTEDİK

Karadağ; Halen, Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği Vakfı (İSTİVAK) Yönetim Kurulu Sekreteri olup, 1955 yılında İstanbul Maltepe’de doğmuştur. 

Sırasıyla Maltepe Feyzullah İlkokulu ve  Maltepe Lisesi’nde okumuş, eğitim hayatını  ve İktisadi Ticari İlimler Akademisi Şişli Siyasal Bilimler Yüksek Okulu’ nda tamamlamıştır. 

18 yıl süren ve plastik, kimya, metal imalat ve aktif pazarlama konularında iş adamlığı  yaşamından sonra, 1995 yılından bu yana Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’nda (KOSGEB) çalışma hayatını sürdürmüştür.

Sosyal sorumluluk anlamında ise; 
  • TOSYÖV İstanbul Destekleme Derneği Başkanlığı, 
  • Maltepe TÜKODER Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, 
  • Lozan Mübadilleri Vakfı Denetim Kurulu Başkanlığı, 
  • Lozan Mübadilleri Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği , 
  • TOSYÖV Vakfı Mütevelli Heyeti Üyeliği ve 
  • Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyeliği görevlerini sürdürmektedir.
Yasemen KARADAĞ ile evli olup, Lütfü Onur KARADAĞ ve Ardan KARADAĞ adında iki evlat babasıdır.


İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı (İSTİVAK) 
Neler Yapar ?

İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı (İSTİVAK) olarak 1990 yılında Ankara’da kuruldu. 1995 yılında ise idari merkezini İstanbul’a taşıdı.

İSTİVAK, Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneği’nin üye yöneticileri tarafından kurulmuştur. 

Dolayısıyla İSTİVAK, Dernekle aynı tabanı paylaşmakta ve fakülte öğrencilerinin meslek bilgilerinin geliştirilmesi, geleceğe dönük planlarının etkili bir şekilde gerçekleşmesi için yakın işbirliği içinde bulunmaktadır.

İSTİVAK bugün, Cumhuriyet Caddesi Pangaltı palas Ap. No: 65 Kat 2 Elmadağ/ŞİŞLİ adresinde bulunmaktadır. Vakıf söz konusu daireyi İstanbul Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığından 29 yıllığına irtifak hakkını elde ederek kiralamıştır.

İSTİVAK Mütevelli Heyeti, Derneğin Genel Merkez Yönetim, Denetim ve Haysiyet Kurulu; İstanbul, Ankara, Giresun şubelerinin yönetim ve denetim kurulu; Marmara Üniversitesi İİBF Fakültesi Dekanı ve dekanın tayin ettiği iki üye; İSTİVAK’ın mevcut Mütevelli Heyeti’nin 5 yıllığına seçtiği 25 daimi üyesi ile birlikte kurucu üyelerden oluşan bir heyettir.

Mütevelli Heyeti yılda en az bir kez toplantı yapar.

SAYIN SÜLEYMAN KARADAĞ'a 
İKTİSADİ DAYANIŞMA Olarak SORDUK ;

İSTANBUL ŞUBE BAŞKANI OLARAK SEÇİLDİĞİ AN NELER YAPACAKLARINI ve YAPACAKLARI (YENİLİKLERİ) DEVRİMLERİ TEK, TEK AÇIKLADI.

Detaylar yapmış olduğumuz söyleşi; 

6- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Lütfü Özen' Söz Verdikten Sonra, Başkan Hamit Gören ve İrfan Demirci Konuklara ve Meslek Mensuplarına Teşekkür Ettikten Sonra İktisadi Dayanışma Objektifie Topluca Resim Verdiler.
İki Dönem MMMBD Çorlu Şubesi Başkanlığını Yapan Başkan Aytaç Ersoy ve Kurul Arkadaşları görevlerini tamamladılar.
Sanıldığı gibi 12 Eylül, sadece kendi siyasi geleceğini düşünen birkaç generalin yapmış oldukları darbe değildir.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin 27 Şubesi Genel Kurullarını Yapıyor.
Fındığın hikâyesi kuruyemişçilerde raflarda yerini almasıyla başlamıyor, esasında bitiyor. Bu hikâye çok uzun hikâyedir.
Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajımız dan dolayı Facebook 30 gün boyunca sayfamızı kilitlemiştir.
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
Yaşlı bakıcılığı yapan yabancı uyruklu sigortalı çalışan, baktığı kişinin vefatı halinde, mecburen işten ayrılacağı için kıdem tazminatı isteyebilir mi?
Vergi yargısının yargılama usul kuralları İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda düzenlenmiştir. Bu kanunda yer alan düzenlemeler içerisinde . . .
Dünkü yazımda, OECD raporunda yer verilen vergi suçlarıyla mücadelede on küresel ilkenin ilk beşini sizlerle paylaşmıştım.
Emlak vergisi belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ayrıca mülk sahibi vatandaşların ve şirketlerin her sene ödediği bir . .
Eşimden ayrıldım. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alıyorum. Babam da Emekli Sandığı'ndan emekli. Ben niye onun maaşını alamıyorum?. . .
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2020 yılında, kadın nüfus 41 milyon 698 bin 377 kişi, erkek nüfus 41 milyon . . .