İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği (MESLEKTE BİRLİK) ten
01 Mart 2021 Pazartesi
İdrak edildiği üzere 1-7 Mart arası Muhasebe Haftası olarak kayıtlarda geçmektedir.
İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği  (MESLEKTE BİRLİK) ten
İstanbul Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği 
(MESLEKTE BİRLİK)
 
İdrak edildiği üzere 1-7 Mart arası Muhasebe Haftası olarak kayıtlarda geçmektedir. Fakat bizler muhasebe camiasında geçen yıllarda da olduğu gibi bu senede de kutlanacak bir durum görememekteyiz. 
 
Meslektaşların birkaç gün dahi nefes alacak vakti bulunmamakta, Muhasebe haftaları da takvimdeki diğer günler gibi geçip gitmektedir. 

Kaldi ki son bir yıldır tüm dünyanın ve ülkemizin başına musallat olan salgın belası ile ciddi bir sınav vermekteyiz... 

Meslektaşlarımız bir taraftan sağlıklarını koruma çabası içinde iken, diğer taraftan işlerini aksatmadan gerçekleştirme konusunda her zaman olduğu gibi son derece fedakar bir tutum içinde olmuştur...
 
Meslektaşlarımız, tüm bu süreçte insan üstü bir çaba ile hayatta ve ekonomide var olma çabasını sürdürür iken, bizlere sahip çıkma makamında olan odalar ve üst birlik maalesef yine meslektaşını yalnız bırakmış, kendi varlığını meslektaşa hissettirememiştir... 
 
Bu vesile ile salgın hastalık sebebiyle hayatını kaybeden meslektaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz... 
 
Muhakkak ki geleceğin muhasebesi geçmişten başlar.
 
Meslektaşlarımız, salgın sürecinde meslek odaları ve üst birlik tarafından maalesef yalnız bırakılmış durumdadırlar... 

Bu tip günlerin, bizleri çatısı altında toplaması gereken meslek odaları ve TÜRMOB'a en azından varlıklarının sebebi olan bizleri, meslektaşları hatırlatmasını ümit ediyoruz. 
 
Kutlanabilir muhasebe haftalarına hep birlikte... #meslektebirlikte 
Saygılarımla, 

İstanbul Meslekte Birlik Başkanı 
Ethem Yüksel Kahveci
16 - Yönetim Kurulunun İbra Edilmesinden Sonra, Başkan Olgun Bazı Bilgilendirmelerde Bulundu, Daha Sonra YMM Ahmet Gündüz Teşekkür Konuşmasını Yaptıktan Sonra Başkan Olgun'un Genel Kurul Duyurusunun Ardından Seçimlere Geçildi. (SON)
Hazine ve Maliye Bakanlığı GİB tarafından 09/02/2021 tarihli ve 31390 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 509 Sıra Nolu Vergi Usul Kanunu . . .
18 ve 19 Seri No.lu Kurumlar Vergisi Genel Tebliğ Taslakları Gelen Görüşler de Dikkate Alınarak Güncellenmiştir.
Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız ilk kez evlerde ve online olarak kutlanacak. . . .
23 Nisan 1920, Türk Milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği . .
23 Nisan kutlamalarıyla ilgili tartışmalar sürerken İçişleri Bakanlığı'ndan yeni bir genelge geldi. 23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı . . . .
Erdoğan, turizm sektöründe de mayısta sona erecek KDV indirimlerinin haziran sonuna kadar devam edeceğini duyurdu.
İçinde bulunduğumuz ayın kurumlar vergisi mükellefleri için yıllık beyanname dönemi olması dolayısıyla bende kurumlar vergisi . . . .
Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nca (BSMMMO), Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Görevlisi Blockchain Girişimcisi . . . .
1996-2010 Dönemi Konya SMMM Oda Başkanı, 2010-2013 Dönemi TÜRMOB Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRMOB'un Etik Kurulu Üyesi, AHMET İÇYER’in vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.
İçişleri Bakanlığı tarafından tüm il valiliklerine gönderilen 14/04/2021 tarihli ve 6638 sayılı Genelge ile kısmi kapanma tedbirleri belirlenmiş,
Mücbir sebep ilan edilmeyecek ise serbest muhasebeci mali müşavirler, yeminli mali müşavirler ve bu meslek . . .
7061 Sayılı “Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 41’inci maddesi ile 3065 sayılı
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Bazı belediyeler, makam araçlarını itfaiye öncü aracı gibi göstererek vergi kaçırmıştır. Yapılması gereken bellidir. . . . .
7256 sayılı yapılandırma Kanununa yasal süresinde başvurmak şartıyla taksitle . . .
Pandemi yasakları sebebiyle yurtdışına gitme ya da yerleşme düşüncesi kesinlikle hız kesmedi. Gençler ülkesinin çöken sosyo-ekonomik
Gazetemizde 1 Mart 2021 tarihinde yayınlanan “Vergi Reform Paketinin ayrıntıları belli oldu!” başlıklı yazımda, kamuoyuna