İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'le Genel Kurul 'a Bir Kala;
14 Mayıs 2022 Cumartesi
İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.
İstanbul SMMM Odası  Başkanı Yücel Akdemir
İstanbul SMMM Odası Yücel Akdemir'le Genel Kurul 'a Bir Kala İstanbul SMMM Odasında Bir Araya Gelerek  Bazı Mesleki Konuları Masaya Yatırdık.

1985 Yılından bu tarafa; 
İstanbul Beykoz' da Muhasebe mesleğini icra eden sayın Akdemir,
  • 1990 - 1992 Dönemi TÜRMOB Disiplin Kurulu Üyeliği,
  • 1996 - 1998 Dönemi MMMBD Denetim Kurulu Üyeliği,
  • 2000 - 2008 Dönemi İstanbul SMMM Odası Sekreterliği,
  • 2008 - 2016 Dönemi TÜRMOB Genel Sekreterliği,
  • 2016 - 2022 Dönemi İstanbul SMMM Odası Başkanı olan Akdemir'e ;
Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer; Genel Kurul Öncesi Sordu, Akdemir Açık Yüreklikle Cevap Verdi.

Akdemir 14-15 Mayıs 2022 Cumartesi-Pazar gününden itibaren İstanbul SMMM Odası başkanlığınız sona erecek.

Aktif kurumsal ve grupsal görev almayı düşünüp düşünmediklerini nedenlerini ,
düşünmüyorsa nedenlerini,

Ramazan ayında iftar etkinliklerin yapmış olduğunu bir konuşma dikkatimizi çekti. Biz odamızı yolda bulmadık. Bu nedenle sokakta ki kişilere odamızı temsil etmeyiz ve etmeyecekleri hususunu,

33 Yıldır oda yönetimini elinde bulunduran ÇDM Birliğinin başarısını neye bağladıklarını

Nispi temsille ilgili düşüncelerini, görev süresi içinde hizmet babında yapmak isteyip te yapamadıklarını, 

14-15 seçim öncesi üyelerine ne gibi mesajları olduğu sorduk. Sayın Akdemir cevap verdi.

Üç bölüm halinde yayınlamış olduğumuz söyleşimizi  https://www.iktisadidayanisma.com/iktisadiTV/   veb sitemizden izleyebilirsiniz.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer; İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'e Genel Kurul Öncesi Sordu, Akdemir Açık Yüreklikle Cevap Verdi.

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2- Sümer ; ÇDM Birliğinin 33 Yıldır İktidar da Olmasını Neye Bağlıyorsunuz, Mali Bakanlığının Siz Meslek Mensuplarına Bakış Açısı Hakkında Görüşleriniz ?
 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3- Sümer ; Grupların Kurulmasını ve Çoğalmasını Neye Bağlıyorsunuz, Nispi Temsilin Dezavantajı Nedeniyle Karar Almakta Zorlandınız mı, ÇDMB Olarak 14-15 Mayısta Yapılacak Olan Seçimlerde Kendinizi Nerede Görüyorsunuz.

1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 . . . .
7256 sayılı Kanun ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükmünün uygulanmasına yönelik usul ve esaslara . . .
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Ülkemiz, 2018 yılının ortalarından itibaren döviz kurlarının yükselişini önlemek için deneme yanılma yolu ile çeşitli taktiklere başvuruyor! . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .