İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilciliği; Mikrogrup Sponsorluğunda;
07 Haziran 2024 Cuma
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde Göztepe Nakkaş Kebapta; Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.
İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilciliği; Mikrogrup Sponsorluğunda;
TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan; 

 "Önümüzdeki 3-5 Yıl İçinde Defter Tutmada Kalkacak. "

İstanbul SMMM Odası Demirel; Kadıköy İlçemizdesin ama, aynı anda, Bitlis' tesiniz, Aynı Anda Trabzon' dasınız, Aynı Anda Antalya' dasınız. Yani Türkiye' nin Her Yerindesiniz. 

"Biz Büyük Bir Aileyiz. Temsilcilerimiz ve Yardımcıları Sizlerle - Odamız Arasında En İyi İletişim Kuran Arkadaşlarımız, Hiç Bir Karşılık Beklemeden Mesleki Mücadelemize Devam Ediyorlar. Kendilerine Teşekkür Ederim."


İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilciliği; Mikrogrup Sponsorluğunda;  

Kadıköylü Meslek Mensuplarına  Göztepe Nakkaş Kebapta;

İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde  Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.

 * İstanbul SMMM Odası Kurucusu ve Onursal Başkanı, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya
 * İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'in
 * İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin'in
 * İstanbul SMMMM Odası Yönetim Kurlu Üyesi Mustafa Gün'ün,İstanbul SMMM Odası Mesleki Uygulama Denetleme Kurulu Başkanı Özbeyi Taşkın' ın,
*  TÜRMOB Etik Kurulu Başkanı Cemile Kuzu'nun, 
*  İstanbul SMMM Odası Mesleki Gelişmeler İzleme Kurulu Sekreteri Sema Eren' in, 
*  İstanbul SMMM Odası Yayın Kurulu Üyesi Gülser Ertekin'in, 
* İstanbul SMMM Odası Ataşehir İlçe Temsilcisi Hüseyin Günveren'in, 
* MMMBD Kadıköy Şube Başkanı Aynur Koçulu'nun, 
* MMMBD Şişli Şube Başkanı Alim Kesik, ve Melek Tikveşli' nin, 
* İstanbul SMMM Odası Ümraniye Temsilcisi Naki Eser'in, 
* Önceki Dönem TÜRMOB Haksız Rekabet Kurulu Üyesi Hasan Ildır'ın ve
* İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi ve Ekibinin Ev Sahipliğinde  Özel Kahvaltılı Etkinlik Düzenledi.

Sunumları Yapan Umut  Arslan;

Konukları selamladıktan sonra, konuşmalarını yapması için İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mentap Mengi' yi kürsüye davet etti.


Mengi sözlerine şöyle başladı;

Sayın Oda Başkanım

Sayın İsmmmo Kurucu ve Onursal Başkanım/ Türmob Genel Sekreterim

Sayın Yönetim Kurulu Üyelerim

Sayın Kurul Üyelerim

Çok Kıymetli meslektaşlarım ve stajyerlerimiz 

Sizleri Kadıköy İlçe Temsilciliğimiz adına sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Hoş geldiniz.Değerli Meslektaşlarım; Yorucu bir beş ayı geride bıraktık. Bu 5 ayda cemreler düştü, ağaçlar çiçek açtı, kış geçti, bahar bitti biz yaza yetiştik. Çünkü ofislerimize bir girdik, gece gündüz çıkamaz olduk, hatta sabahlara kadar çalıştık. Çoğu zaman çalışmayan sistemlerle, gelir idaresinin üzerimizde yarattığı yıkıcı etkilerle mücadele ettik. Hayatımıza giren dijital süreçle birlikte, elektronik ortamda muhasebe yaptığımız günden beri işimiz hiç bitmedi. Haklı isyanımızı duyurmak istedik, duysunlar istedik, sessiz çığlığımıza ses olsunlar istedik.

İşte bu sebeple Tüm Türkiye’de Odalarımızın önderliğinde eş zamanlı basın açıklaması için biraraya gelip taleplerimizi ilettik. Bu taleplerimizin geçici değil, kalıcı çözümlere ulaşması için çaba sarfeden Oda Başkanlarımıza ve odalarımızın Yönetim Kurullarına buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.

---------------------------------------------------------------------------

İstanbul SMMM Odası Kadıköy İlçe Temsilcisi Mehtap Mengi'nin Konuşması


---------------------------------------------------------------------------

Meslektaşlarım, Biz meslek mensupları kamu yararına çalışan, gelir idaresi ile mükellef arasında bir köprü görevi gören ekonominin en önemli yapı taşlarından biriyiz. Bu görevlerimizin karşılığında
değer görmek istiyoruz. Yaptığımız işin karşılığını almak, itibarımızı güçlendirmek, daha vizyonlu adımlar atarak mesleğimizi icra etmek istiyoruz.

Kıymetli Meslektaşlarım, Bizler kalabalık bir orkestrayız.

Bizi doğru bir şekilde yönlendirmeye çabalayan, meslek hayatımızda yaşadığımız sorunlar karşısında çözüm bulmaya çalışan Oda Başkanımız orkestra şefimiz var. Ama bu orkestra da bir tane eksik enstrüman varsa sizce şarkımızı söyleyebilir miyiz? Sen, ben, o eksik ise sizce BİZ olabilir miyiz? İşte bu sebeple her
zamankinden daha güçlü, daha bir arada olursak, birbirimize sahip çıkıp kenetlenirsek bu mesleği daha ileriye taşıyabileceğimizi düşünüyorum.

Sözlerime son vermeden önce; Kadın meslektaşlarıma değinmek isterim.

Bu yoğun süreçte ; hem bir anne, hem bir eş, hem bir evlat olan, tüm sorumluluklarını eksiksiz yerine getirmeye çalışıp, aynı zamanda mesleğini ifa eden sevgili kadınlar …. Bu meslekte mücadeleci duruşunuz çok kıymetli… Sizlere de ayrıca teşekkür ediyorum. Bir kadın meslektaşınız olarak, bizimle gurur duyuyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerimle sözlerime son verirken;

Mesleğimizde; Fevkalade zaferlerimiz olmayabilir…

Fakat içinden sağ çıkmayı başardığımız yenilgilerle herkesi şaşırtabiliriz. İyiliklerimizin kekelerimizden fazla olması temennisiyle şimdiden Kurban Bayramınızı kutluyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum diyerek sözlerini noktaladı.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Demirel; Kadıköy İlçemizdesin ama, aynı anda, Bitlis' tesiniz, Aynı Anda Trabzon' dasınız, Aynı Anda Antalya' dasınız. Yani Türkiye' nin Her Yerindesiniz. 

"Biz Büyük Bir Aileyiz. Temsilcilerimiz ve Yardımcıları Sizlerle - Odamız Arasında En İyi İletişim Kuran Arkadaşlarımız, Hiç Bir Karşılık Beklemeden Mesleki Mücadelemize Devam Ediyorlar. Kendilerine Teşekkür Ederim."

--------------------------------------------------------------------------
Erol Demirel Konuşmalarını Tamamladıktan Sonda; Temsilci Yardımcısı Umut Arslan Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Kurucusu ve Onursal Başkanı, TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan' ı Kürsüye Davet Etti.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


--------------------------------------------------------------------------
TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan; " TÜRMOB'un Tek Konusu Nedir Biliyor musunuz Arkadaşlar? "
"Önümüzdeki 3-5 yıl Sonra Defter Tutma Kalkacak." dedi.---------------------------------------------------------------------------

Mikrogrup Yöneticisi Serpil Çiçek, Mikrogrup Adına 

" Üstadım " Paketini Mehtap Mengi' ye Takdim Ettikten Sonra Mikrogrup Eğitim Uzmanı Erkan Başarır ve Satış Yöneticisi Kerem Çert Sunumlarını Yaptılar.

---------------------------------------------------------------------------

REKLAM ALANI
8- Kişisel Gelişim Uzmanı Zafer Yılmaz' la; Diksiyon, İletişim Teknikleri, Kürsüden Dinleyiciye Hitap, Kendimizi Nasıl Tanıtırız, Sesin Kullanımı ve Diyafram Nefes Tekniği Farkındalık Çalışması.
REKLAM ALANI
Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sitesinde 2024 yılı Ocak-Mayıs bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan . . .
İklim değişikliği, 21. yüzyılın en büyük çevresel sorunlarından biri haline gelmiştir. Bu değişikliğin en büyük sorunlardan biri olarak . . . .
İş dünyası Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanmaya devam ediyor. İşte yeni yayınlanan yönetmelik sonrası hangi işverenlerin . . . .
Bundan 3,800 yıl önce Hammurabi, Babil caddelerine dev tabletler asmış ve üzerine şunu yazmıştı; “Vergi vermeyenin kellesi gider.” . . . .
Ekonomist Ali Ağaoğlu ve Hakan Güldağ, haftanın sohbetinde, yeni vergi düzenlemelerine ilişkin taslağı tartıştı.
AK Parti’nin bugünkü MYK toplantısında son hali verilmesi beklenen vergi paketine ilişkin taslaktan, yapılan son dakika değişikliği ile . . . .
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Protokol davetlilerimizin, üyelerimizin ve stajyerlerimizin katılacağı Kurban Bayramı, bayramlaşma programımız 24.06.2024 Pazartesi 15:00’de
Muhasebe bir İşletmenin finansal Faaliyetlerini kaydetmek, sınıflandırmak, raporlamak ve analiz etme için kullanılan bir süreçtir.
Yurt dışına çıkış harcının yeniden belirlenmesine ilişkin çalışmaların olduğu basına yansıyan haberlerde yer almaktadır.
Ticarete atılırken şirket kurmayı düşünenlerden veya kurulu şirketi doğru şirket tipi mi diye tereddütü olanlardan yoğun olarak gelen bir . . . . . .
Harç, bazı kamu hizmetlerinden yararlanan kimselerin belli bir ölçüde bu hizmetlerin maliyetine katılmalarını sağlamak amacıyla ya da . . . .
Sevdiklerinizle Birlikte Sağlık, Mutluluk ve Huzur Dolu Nice Bayramlar Dileriz.
İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda Başkan ve Yönetim Kurulu Değişti.
13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali . . . . .
2006-2008 yılları arasında hayata geçirilen sosyal güvenlik reformu ile tüm sosyal sigorta kurumları (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) tek çatı . . .
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hanehalkı Tüketim Harcaması 2023 bültenini 11 Haziran 2024’te internet sitesinde yayımladı.