Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Maltepe Şubesi Seçimli 13. Olağan Genel Kurulunda TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan ve İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir
19 Ekim 2021 Salı
Rahmetli Kemal Güner'in Oğlu Namık Soykan Güner'e SMMM lik Ruhsatını Takdim Ederken. . . .
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Maltepe Şubesi Seçimli 13. Olağan Genel Kurulunda TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan ve İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneği Maltepe Şubesi Seçimli 13. Olağan Genel Kurulunda 

TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan ve İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir

Rahmetli Kemal Güner'in Oğlu Namık Soykan Güner'e SMMM lik Ruhsatını Takdim Ederken Hüzün İçerisinde Sevgi Yumağı Oluştu.


Divan Başkanı Mustafa Bayram TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı ve İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'i Sahneye Davet Etti. Rahmetli Kemal Güner'in Oğlu Namık Soykan Güner'e SMMM lik Ruhsatını Takdim Ederken Hüzün İçerisinde Sevgi Yumağı Oluştu. Genel Başkan Mahmut Şahin Kemal Güner'in Çocuklarına Babalarının Anısına İsmi Yazılı Formayı Takdim Etti.


                  Hüzün İçerisinde Sevgi Yumağının Oluştuğu Anın Videosu

8- Bilgilendirme Konuşmalarını BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Y.K.Üyesi Turgay Kanarya Tamamladıktan Sonra Plaket Törenine Geçildi.
Haftanın tüm iş günlerinde veya işyerine göre değişebilecek çalışma saatlerinin tamamında çalışan işçiler yedi gün içinde kesintisiz . . . .
Türkiye çok ilginç bir dönemden geçiyor. Tasarruflarını bankalarda yabancı para cinsinden tutanların vatan haini ilan edilmelerine ramak kaldı.
Merkez Bankası'nın faiz politikası ve kurlardaki sert yükselişin etkileri açısından piyasalar tarafından merakla beklenen kasım ayı enflasyonu . . .
İhracatın, ekonomik büyüme üzerindeki pozitif etkisinin artırılması ve sürdürülebilir kılınması için tabana yayılması önem taşıyor. . . . .
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Gelir Vergisi Kanunu’na eklenen 20/C maddesi ile . . .
Vergi hukukunun en temel ilkesi, “vergilerin yasallığı” ilkesidir. Anayasamızın 73. maddesinde “Anayasal Vergileme İlkeleri'' tek tek sayılmıştır.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan koltuğa Nebati atandı.
Vergi Usul Kanunu’nun (VUK) 323. maddesine göre tahsili mümkün olmayan bir alacağın . . . .
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin Genel Başkanı Seçildi
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Vergi Daireleri 30 Kasım 2021 Salı Günü Saat 21:00' a Kadar Açık Bulundurulacaktır.
Yargı, Maliye ve mükellef cephesinde yaşanan bu şok ve ters köşe karar ve düzenlemeler maalesef işin doğasından kaynaklanıyor.
Ticari hayatta, ticareti yapılan mallara olan talebin artırılması amacıyla, bir takım pazarlama teknikleri geliştirilmekte, satışı yapılan malın . . .
Tarım sektörünün geliştirilmesi ve desteklenmesi, verimliliğin artırılması, doğal ve biyolojik kaynakların korunması ile tarım sektöründeki . . .
Dövizde yaşanan hareketliliğe dair açıklamalarda bulunan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz,