Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.
10 Mayıs 2022 Salı
Mali Müşavirler Umut Hareketi İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Seçime Beş Kala Meslek ve Mesleki Konular Üzerine Mini Söyleşi Yaptık.
Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.
Mali Müşavirler Umut Hareketi İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.

Mali Müşavirler Umut Hareketi İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Seçime Beş Kala Meslek ve Mesleki Konular Üzerine Mini Söyleşi Yaptık.

Mali Müşavirler Umut Hareketi,  14-15 Mayıs 2022 yapılacak olan İstanbul SMMM Odasının Seçimli Genel Kurulunda biz varız diyerek Mesleki Konular Hakkında Görüşlerini Açıkladı.

Mali Müşavirler Umut Hareketi Burhan Eray Başkanlığında İstanbul SMMM Odasının 14-15 Mayısta Yapılacak Olan Seçimli Genel Kuruluna Katılma Kararı Aldı.

Tek Meslek, Tek Oda, Tek birlik şiarından vazgeçmeden, Meslektaşın "Ekonomik, Demokratik Hak ve Özgürlüğünü korumak ve Geliştirmek" amacından taviz vermeden, umutların azaldığı hatta tükendiği günlerde, Meslektaşa UMUT olmak, edilgen yapımızdan kurtulup Etkin, Aktif, Samimi, Meslek ve Meslektaş odaklı örgütlenmeyi öne çıkartmak için yola çıktık. 

Örgütlenme felsefemiz Cumhuriyetimizin kazanımlarından ve Atatürk ilke ve devrimlerinden taviz vermeden, "Bir şey olmak isteyenlerin değil, BİR ŞEY YAPMAK İSTEYENLERİN" önünü açmak, genç ve dinamik kadrolar yetiştirmek, tabandan tavana örgütlenerek yükselmektir......Sloganı ile yola çıkan Mali Müşavirler Umut Hareketi ; 14-15 Mayıs 2022 de yapılacak olan İstanbul SMMM Odasının Seçimli Genel Kuruluna Burhan Eray Başkanlığında Mali Müşavirler Umut Hareketi Olarak İSMO Seçimlerinde Biz de Varız Dedi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'a Sordu; Eray Cevap Verdi.


Mali Müşavirlerin Hayatına Nasıl Dokunacaksınız ? Seçime Katılma Kararı Alan Bir Grup Olarak Projelerinizden Bahseder misiniz. Teknoloji İle Aranız Nasıl?

TESMER le ilgi Düşüncelerinizi, Muhasebe Mesleğinin Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz. Muhasebe Mesleği Denetime veya Danışmanlığa mi Gidiyor. Seçilip Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatın Kalkması Sizi Zorlayacak mı ? 

Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Yoksa Kişimi Mesleğe İtibar Kazandırır?"

"Ücret Tarifeniz Hakkında Neler Söylemek İstersiniz, Ücret Tarifenizi Adil Buluyor musunuz , Zamana Endeksli Tarife Hakkında Görüşleriniz Neler, Siz Umut Hareketi Olarak Niye Varsınız, İSMO Kimin TÜRMOB Kimin , Gruplar Niye Bir Aramaya Gelemiyorlar ? "

" KDV Tevkifatı Konusunda Neler Söylemek İstersiniz, İş Yükü Esası Devreye Girdiği An Haksız Rekabet Bitecek mi, Tahsilat Kendiliğinden Çözüme Kavuşacak mı, Bürokrasi Niye Siz Meslek Örgütüne Sıcak Bakmıyor, Umut Hareketi Olarak Bürokrasiyle Olan Kutuplaşmayı Giderebilecek misiniz ? "

Konu ve Konularını Mali Müşavirler UMUT HAREKETİ İstanbul SMMM Odası Başkan Adayı Burhan Eray'la Masaya Yatırdık. 

Yapmış Olduğumuz Söyleşiyi Dört Bölüm Halinde Aşağıda Sizlerin Hizmetinize Sunduk..


 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 2- Sümer; " TESMER le ilgi Düşüncelerinizi, Muhasebe Mesleğinin Geleceğini Nasıl Görüyorsunuz. Muhasebe Mesleği Denetime veya Danışmanlığa mi Gidiyor. Seçilip Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatın Kalkması Sizi Zorlayacak mı ? Meslek mi Kişiye İtibar Kazandırır, Yoksa Kişimi Mesleğe İtibar Kazandırır?"
   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3- Sümer ; "Ücret Tarifeniz Hakkında Neler Söylemek İstersiniz, Ücret Tarifenizi Adil Buluyor musunuz , Zamana Endeksli Tarife Hakkında Görüşleriniz Neler, Siz Umut Hareketi Olarak Niye Varsınız, İSMO Kimin TÜRMOB Kimin , Gruplar Niye Bir Aramaya Gelemediler ?"
   
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4- Sümer; " KDV Tevkifatı Konusunda Neler Söylemek İstersiniz, İş Yükü Esası Devreye Girdiği An Haksız Rekabet Biter mi, Tahsilat Kendiliğinden Çözüme Kavuşur mu, Bürokrasi Niye Siz Meslek Örgütüne Sıcak Bakmıyor, Umut Hareketi Olarak Bürokrasiyle Olan Kutuplaşmayı Giderebilecek misiniz ? "
 
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 . . . .
7256 sayılı Kanun ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükmünün uygulanmasına yönelik usul ve esaslara . . .
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Ülkemiz, 2018 yılının ortalarından itibaren döviz kurlarının yükselişini önlemek için deneme yanılma yolu ile çeşitli taktiklere başvuruyor! . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .