Mali Müşavirleri Seçim Heyecanı Sardı . . .
10 Mayıs 2022 Salı
3 yılda bir yapılan oda seçimleri bu yıl İstanbul'da 15 Mayıs'ta yapılıyor.
Mali Müşavirleri Seçim Heyecanı Sardı . . .
Mali Müşavirleri Seçim Heyecanı Sardı

3 yılda bir yapılan oda seçimleri bu yıl  İstanbul'da 15 Mayıs'ta  yapılıyor. 

Lütfi Kırdar Kültür Merkezi'nde yapılacak seçimlere 8 ayrı grubun girmesi bekleniyor. 

Odanın kurulduğu 1989 yılından beri Yahya Arıkan'ın kontrolündeki Çağdaş Demokrat Mali Müşavirler Grubu'na karşı diğer gruplar şu ana kadar başarı gösteremediler.  

Bundan önceki seçimlere katılımın genelde %30'larda kalması da bu sonuçlarda önemli bir etken.

Ancak bu yıl yapılacak olan seçimlere yeni bir isim yeni bir amblem yeni bir kadro ile hazırlanan VIzyoner Mali Müşavirler Grubu damga vurmaya hazırlanıyor. 

Vizyoner Mali Müşavirler Grubu'nun son zamanlarda yaptığı çalışmalar son derece takdir edilirken bu enerji ile girdikleri oda seçimlerinden zaferle ayrılacakları tahmin ediliyor. 

Fuat Çiftçi başkanlığındaki Vizyoner Mali Müşavirler Grubu'nun seçim öncesi yaptığı  aday tanıtım programı meslek mensupları tarafından yoğun ilgi gördü.  Özellikle Ethem Yüksel  Kahveci tarafından küstürülen meslek siyasetinin önemli isimleri de bu seçimlerde Vizyoner Mali Müşavirler Grubu'na destek olacaklarını beyan ederek bu programa iştirak ettiler.REKLAM ALANI
4- Temsilci Yardımcısı Yeter Aydın Sunumlarını Yapması ASAY ve AKEAD Yazılım Çözümleri Danışmanlık Adına Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Soytan'ı Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
Son yıllarda Maliye’nin mesaisini en fazla alan konulardan bir tanesi “naylon fatura” olarak bilinen sahte ve muhteviyatı itibariyle yanıltıcı . . .
Anayasa 73/1 maddesinde “herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür”
7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 12/3/2023 tarihli Resmi . . . . .
Gelir İdaresince verilen özelgelerden seçilmiş bazılarının özetine, yorum yapmadan zaman zaman bu köşede yer vermeye çalışıyorum.
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
Kamu borçlarına yapılandırma için başvuru tarihi bir ay uzatılıyor. Cumhurbaşkanı kararıyla yapılandırma için başvuru süresi bir ay . . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Yılın ilk 4 ayındaki bütçe açığının 2022’nin 2.75 katına çıktığını ifade eden Ozan Bingöl, seçim sonrasında yeni vergiler konularak acı . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı, merkezi yönetim bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. 2023 yılı Ocak-Nisan dönemi vergi gelirleri tahsilatı geçen . . . . .
Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun;
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı;
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
7440 Sayılı Kanun’un 3. maddesinde yapılan düzenlemelerle, kanunun yayımlandığı 12 Mart 2023 tarihi itibariyle, Hazine ve Maliye . . . .
02/09/2021 tarihli ve 31586 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 531 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin 7 nci maddesinin (1)
Hemen belirtelim, emtia stok beyanı, mükelleflerin yapılandırma yasalarında en çok ilgi gösterdiği birkaç düzenleme arasında yer alıyor. . . .
İdari para cezası; Kabahatler Kanunu ve diğer özel kanunlarda düzenlenen kabahatler kapsamında öngörülen ve kamu kurumlarınca . . . .
Pazar günü yapılan seçimler iyisiyle kötüsüyle bitti. Saçlar döküldü keller görüldü. Çok stresli bir seçim dönemini geride bıraktık.
Kıdem tazminatının gider yazma zamanı konusunda vergi mevzuatı açık değil. Sigorta primi işveren hissesinin ödeme zamanı konusunda . . . .