Mali Müşavirleri Seçim Heyecanı Sardı . . .
10 Mayıs 2022 Salı
3 yılda bir yapılan oda seçimleri bu yıl İstanbul'da 15 Mayıs'ta yapılıyor.
Mali Müşavirleri Seçim Heyecanı Sardı . . .
Mali Müşavirleri Seçim Heyecanı Sardı

3 yılda bir yapılan oda seçimleri bu yıl  İstanbul'da 15 Mayıs'ta  yapılıyor. 

Lütfi Kırdar Kültür Merkezi'nde yapılacak seçimlere 8 ayrı grubun girmesi bekleniyor. 

Odanın kurulduğu 1989 yılından beri Yahya Arıkan'ın kontrolündeki Çağdaş Demokrat Mali Müşavirler Grubu'na karşı diğer gruplar şu ana kadar başarı gösteremediler.  

Bundan önceki seçimlere katılımın genelde %30'larda kalması da bu sonuçlarda önemli bir etken.

Ancak bu yıl yapılacak olan seçimlere yeni bir isim yeni bir amblem yeni bir kadro ile hazırlanan VIzyoner Mali Müşavirler Grubu damga vurmaya hazırlanıyor. 

Vizyoner Mali Müşavirler Grubu'nun son zamanlarda yaptığı çalışmalar son derece takdir edilirken bu enerji ile girdikleri oda seçimlerinden zaferle ayrılacakları tahmin ediliyor. 

Fuat Çiftçi başkanlığındaki Vizyoner Mali Müşavirler Grubu'nun seçim öncesi yaptığı  aday tanıtım programı meslek mensupları tarafından yoğun ilgi gördü.  Özellikle Ethem Yüksel  Kahveci tarafından küstürülen meslek siyasetinin önemli isimleri de bu seçimlerde Vizyoner Mali Müşavirler Grubu'na destek olacaklarını beyan ederek bu programa iştirak ettiler.1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 . . . .
7256 sayılı Kanun ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükmünün uygulanmasına yönelik usul ve esaslara . . .
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Ülkemiz, 2018 yılının ortalarından itibaren döviz kurlarının yükselişini önlemek için deneme yanılma yolu ile çeşitli taktiklere başvuruyor! . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .