Marmara Üniversitesi Mezunları Diploma Töreninde Buluştu.
07 Eylül 2021 Salı
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
Marmara Üniversitesi Mezunları Diploma Töreninde Buluştu.
Marmara Üniversitesi Mezunları Diploma Töreninde Buluştu.
  • 03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları,
  • 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak Keplerini Havaya Fırlatmanın Hazını Yaşadılar.
  • Aynı Hazı;
  • 9 Eylül 2021 Perşembe Günü İktisat Fakültesi Mezunları Yaşayacaklar.

Diploma Törenine Meslek mensuplarından SMMM Mustafa Harputluoğlu, SMMM Bayram Erat (Yüksek ticaretliler İstanbul Şubesi Bşk. Yrd.) Yüksek Ticaretliler Vakıf Genel Sekreteri Süleyman Karadağ ve İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Genel Başkanı Mustafa Karsavuran Katıldılar.
 
İstanbul Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Genel Başkanı başarılı öğrencilere dernek adına hediyelerini verirken günün anısına bir konuşma yaptı.Sayın Rektörüm,  Sayın Dekanlarım, ve Hocalarım,                                                                                                          Sayın Protokol, Değerli Veliler ve Okulumuzun Kıymetli Mezunları,   

İstanbul Yüksek Ticaretliler ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunları Derneği Genel Başkanı olarak Yönetim Kurulumuz adına hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Erol ÖZVAR’in YÖK Başkanlığına atanması ile boşalan Rektörlük Makamına getirilen Sayın Prof. Dr. Mustafa KURT  Rektörümüze görevinde başarılar dileyerek mezunlar Derneği olarak her zaman yanında olacağımızı huzurlarınızda belirtmek isterim.


Sevgili Mezunlar,                                                                                                                                       

Dünyada ve Ülkemizde yaşanan Pandemi dolayısıyla geçen yıl yapılamayan mezuniyet Töreni bu yıl ki mezuniyetle birlikte birleştirilerek  bugün  gerçekleşiyor. Bugün Türkiye’nin ve Dünyanın önemli Üniversitelerinden biri olan Marmara Üniversitesinden Mezun olmanın gururunu yaşadığınıza inanıyorum ve sizleri gönülden kutluyorum. Sizleri Mezun durumuna getiren Üzerinizde büyük emekleri olan Fakülteniz Eğitim Kadrosunu ve Ailenizin her ferdini gönülden tebrik ediyorum.     
                                                                                                                
Bugünden itibaren sizlerde Eğitim dönemini bitirerek  artık bizim gibi mezunlar sınıfına dahil oluyorsunuz. Bundan sonrasında insanlık için, ülkemiz için aileniz ve kendiniz için sorumluluklarınız başlayacak, kariyer ve iş hayatına döneceksiniz.

Değerli Mezun Kardeşlerim, Bu okuldan 1935 lı yıllarda sizin gibi mezunları Cumhuriyet sonrası sanayileşme de Mustafa Kemal Atatürk Ankara’ya Kamu kurumlarında çalışmaya davet etmiş ve bu mezunlarımız, 1936 yılında Mezunlar Derneğimizi kurmuşlardır. Bende bu çatı altına  hepinizi davet ediyorum. 

Bu çatı öyle bir çatı ki, Temelini atan Okulumuz ilk Mezunlarının, Derneğimizin 1.Kuruluş yılı  Balosunda Mustafa Kemal Atatürk bu baloya katılarak Genç Mezunlara hitabı ile derneğin çatısı oluşmuştur.  
   

Atatürk’ün 16 Ocak’ta 1937 Yüksek İktisat ve Ticaretliler’e Hitabesi “ULUSTA GENÇLİK” başlığı altıda şöyledir.                              
“Ulus uludur, büyüklüğün, yüksekliğin, gençliğin Türkçe ifadesidir. Gençlik; esas ve büyük varlıktan çıkan ve ve ardı arkası kesilmeksizin genişleyen, büyüyen, yükselen, esas varlığın asla inkıtaa uğramaksızın namütenahiliğini ifade eden bir Türk kelimesidir. Şimdi, ” Ulusta Gençlik” tabirinde birleşen “Ulus” kelimesinin manasıyla “Gençlik” kelimesi ne ifade ediyor anlıyor musunuz? Asla inkıtaa uğramayacak bir varlık, bir büyüklük, bir gençlik, bir parlaklık ve dünyaya şamil bir şeref. O halde Türk Milleti, “Ulusta Gençlik” terimiyle ancak bununla ifade olunabilir.

Her kafanın anlamakta aciz olduğu yüksek bir varlıktır gençlik. Yüksek ilim meşalesini ellerinde tutan ve bununla Türk alemini aydınlatan kıymetli, seçkin bir muhitte bulunmak fırsatını bana verdiğinizden dolayı çok memnun ve mütehassis oldum.” der.      

Sevgili Mezunlar, Yüksek İlim Meşalesini elinizden hiç bırakmayın ki, Türk Alemi daima Aydın kalsın. 

Derneğimiz uzun yıllardır mezunlara, Okulumuza, İşletme, İktisat ve Siyasal Bilgiler Fakültelerinde okuyan Öğrencilere ve Ülkemize yönelik çalışmalar yürütmektedir.                 

Pandemi döneminde Rektörlüğümüz tarafından düzenlenen Siz Öğrencilere  İnternet ve Bilgisayar kampanyasına katılmış, Öğrenci Kulüplerine destek olmuş, Sayın Rektörlük ve Dekanlarımızla iletişimi sağlamıştır. İstanbul Şubemizle birlikte Mezunlarımıza  yönelik Kültürel ve Sosyal çalışmaları yürütmekte olup,14.Vergi Kongresini  düzenlemiş, Pandemi öncesi, Rektörlüğümüz ve İktisat Fakültesi ile birlikte 1.Ekonomi Kongresini, ilk olmasına rağmen başarı neticelendirmiştir.                          

Beyoğlu İstiklal Caddesi Mısırlı Apartmanında bulunan Lokalimizden, Tüm Mezunlarımız, Öğrencilerimiz ve Öğrenci Kulüplerimiz faydalanmaktadır.  
                           
15 Ağustos tarihinde Fakülteniz Öğrencileri ile Alman Öğrenciler arasındaki Kültür Etkinliğine Ev Sahipliği Yapmıştır.
 Ayrıca Derneğimize üye Yöneticileri tarafından oluşturulan İstanbul Yüksek Ticaretliler Vakfı tarafından , İşletme, İktisat ve Siyasal Bilimler Fakültelerinin ihtiyaç sahibi  Öğrencilerine Burs verilmektedir. 
Bizler Dernek yöneticileri olarak  İstanbul İktisadi Ticari İlimler  Akademisi Mezunlarıyız. Bundan böyle Yönetim Kadrolarımızın Gençleşmesini arzu ediyoruz, Bu gerekçe ile siz mezunlarımızı Derneğimiz çatısı altına tekrar davet ederek, 
                               
Hepinizi Kutluyor. 
Mezuniyet Törenine Katılan Tüm Hazirüna,    
Saygılarımı Sunuyorum.

diyerek sözlerini noktaladı

29- 4 Ekim Akşamı Konya SMMM Odası Yönetimi Konuklara Eğlence Programı Hazırlayarak Konya Kaşık Ekibinin Gözterisi İle Sürpriz Yaptı. Daha Sonra Meslek Mensuplarını Kendilerini Piste Attı.
Resmi Gazete'de bugün yayımlanan düzenlemeyle motorlu karavanlardan alınan ÖTV yüzde 220'den yüzde 45'e indirildi.
Enflasyon düzeltmesi uygulanmayan bir hesap döneminden sonra enflasyon düzeltme . . . .
Kurumların aktifinde bulunan taşınmazlar ve iştirak hisseleri ile kurucu senetleri, intifa . . . .
Milyonlarca kişinin yararlandığı BES ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. BES'ten kısmi . . .
Çalışma yaşamının ilk yıllarında pek önemsenmeyen emeklilik sonlara doğru en çok . . . .
Ocak 2011 yılından bu yana aynı kurumda sigortalı olarak çalışmaktayım. 2022 yılında emekli . .
Köşemde, 10.07. 2020 tarihinde “Gri liste tehlikesi” başlıklı yazımı okumuştunuz. Bu uyarımın üzerinden 1.5 yıl geçmeden Türkiye Mali . . . .
Zaman zaman kamu kurumlarının özellikle belediyelerin kendilerine yakın gördükleri bazı dernek ve vakıflara nakit para aktarımında . . . .
7326 sayılı Kanun ile Vergi Usul Kanunu’nun geçici 31’inci maddesine yeni bir düzenleme eklenmiştir.Buna göre, tam mükellefiyete tabi ve . .
El birliği mülkiyet halinde, mülkiyet hakkına sahip ortakların her birinin doğrudan doğruya mülkiyeti kullanma hakları yoktur. . . . .
Tak tak tak! Kapı şiddetle çalınıyor. Hayırdır, sabah sabah kim o derken bir bakıyorum . . . .
Girişim sermayesi yatırım fonları, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’nun (Kanun) 54’üncü . . .
Bilindiği üzere bağımsız denetim; finansal tablo ve diğer finansal bilgilerin, finansal raporlama
YILDIZ Holding, 2018’in ilk aylarında bankalarla 6.5 milyar dolarlık kredi yeniden . . . .
Çağımızın meşhurları olan internet ünlüleri, bir başka deyişle fenomenleri internetten elde ettikleri şöhretlerini gelire dönüştürebiliyorlar.
Başlık bana ait ama kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun tam da bunu söylüyor. Kanun özetle, borçlarını . . . .