Nusret Beye Bir Teşekkür de Benden. Kemal Bey; Siz Yenisiniz Galiba
16 Ağustos 2015 Pazar
Halil Erdem Gültekin

Nusret Beye Bir Teşekkür de Benden. Kemal Bey; Siz Yenisiniz Galiba…

Malum olduğu üzere bu vatanın evlatları olarak hepimiz; her gün gelen şehit haberleriyle önce duyarlı bir vatandaş olarak sonra da bir bilinçli bir meslektaş olarak kahroluyoruz.

Bu üzücü haberlere İSMMMO sitesinde “NEREDEN GELİRSE GELSİN TERÖRÜ LANETLİYORUZ” başlığı ile altında ne Başkan ne de Yönetim Kurulu vs imza olmadan bir yazı yayınladı.[1]

Sonrasında Eski adıyla Ulusal Grup yeni adıyla Türkiye Muhasebeciler Birliği ünvanı altında Oktay Yeşilyurt Başkanımızla Değerli Grup Sekteri Belma Sabuncu imzalı bu yazıya karşılık eleştirisi yayınlandı.[2]

Oktay başkanımı yıllardır tanıyorum, kimi zaman bazı konularda ters düşsek de kendisi her zaman meslektaş olarak özellikle Oda ve Birlik Genel Kurullarında mücadeleci ruhuyla ve hem meslek hem de ülke konularında hassasiyeti ile öne çıkmıştır.

Türkiye Mali Müşavirler Birliği imzasıyla yayınlanan yazıda şu eleştiriler öne çıktı;

 “Değerli Meslektaşlar, ABD ve AB destekli bölücü terör örgütü PKK her gün bombalı saldırılar düzenliyor, bu saldırılarda askerlerimiz ve polislerimiz şehit ediliyor.

Bu gelişmelere sessiz kalan ve PKK terörünü kınamak adına her hangi bir açıklama yapmayan Oda başkanı terörü basite indirgeyip “çıkartılan huzursuzluk” tabirini kullanıyor. Amacı, içeriği ve hedefi olmayan bir barış’ tan bahsediyor.

…..

Ayrıca “çözüm süreci devam ettirilmez ise bütün Türkiye’ yi savaş alanına çeviririz” diyen bir anlayışın barıştan bahsetmesi abesle iştigaldir. Bu gün ülkemizin her tarafında terör saldırısı yapanlara Devletin bir cevabı olmayacak mı? Yoksa Türkiye Cumhuriyeti Devletinin teslim mi olması gerekiyor veya isteniyor?

Bu yazdan bir gün sonra Çağdaş Gruptan yıllardır tanıdığımız bir üstadımız Kemal Güler’in Nusret beye teşekkür yazısı çıktı[3]

Kemal bey üstadı belki on seneyi yakındır bir zamanlar çok aktif olan Gaziantep forumdan tanırım.

Kemal bey şöyle kısaca diyordu yazısında;

Acaba İSMMMO  bir parti mi ?

Veya Ülke seçimlerine girecek olan ,

İçine kapanıp bir grup mu?

Bir Dernek mi ?

Kanunlarla Maliye bakanlığına bağlı

Bir oda.

Acaba çıkıp kendi başına İSMMMO Başkanı

Böyle, böyle olacak diye bilir mi?

Yönetimde bulunan arkadaşlara haksızlık olmaz mı?

Evet, Kemal Bey böyle diyordu da bu yazıyı okuyunca ben acı acı güldüm.

Kemal bey siz, odanın Gezi eylemlerinde üstlendiği rolü unutuyorsunuz galiba.

Yürüyüşlerde yer almalar, oraya İSMMMO çadırı kurmalar, yazılı açıklamalar vs. vs. Bunlar hangi yetkiyle yapıldıysa artık.

BİZ GENEL KURULLARDA BÖYLE SOKAK EYLEMLERİ İÇİN YETKİ VERMEDİK YÖNETİM KURULUNA.

Ve oda yönetimin bir zamanlar Cumhuriyet mitinglerinde rolünü de hatırlamayabilirsiniz. O cumhuriyet mitinglerine ATATÜRKÇÜLÜK adına odanın bütçesiyle yaptığı harcamaları da. Bizler lise kitaplarında Mustafa Kemal Atatürk’ün ülke için vatan için askerlik mesleğinden hatta canından vazgeçtiğini hayatı pahasına bu ülkeyi savunduğunu okuduk.

AMA GÖRDÜK Kİ ODAYI YÖNETİP ATATÜRK’Ü SÖZ DE ÖRNEK ALANLAR,  DEĞİL CANLARINDAN, CEPLERİNDE Kİ PARADAN BİLE VAZGEÇEMEMİŞLER.

İstedikleri zaman istediği şeyleri yapan oda yönetimi söz konusu vatan evlatları olunca mı adam akıllı, içeriğinin ne olduğu, amacının ne olduğu belirli ve de imzalı bir yazılı açıklama yapamayacak.

Üstelik söze bakınız; Nereden Gelirse Gelsin Terör Eylemlerini Kınıyoruz.

Dün bir arkadaşa sordum, sen bu sözden sen ne anlıyorsun. Dedi ki yani devlet terörü de var diyor.

Bu noktada yazacaklarım buranın ağırlığına sığmayacağı için buraya sadece üç nokta koyuyorum…

Daha söylenecek çok şey var aslında ama gerek yok.

 Sadece Kemal Bey üstadımıza şunu söylemek isterim; siz yenisiniz galiba.

SMMM - Halil Erdem GÜLTEKİN 

Açış Konuşması; Ali Haydar Tunç (İSMMMO Başkan Yardımcısı), Moderatör ; Halim Bursalı (İSMMMO Y.K.Ü), Konuşmacılar ; Yalçın Sütütemiz-(İstanbul TESMER Eğitmeni) ve Mücahit Yılmaz - (İstanbul TESMER Eğitmeni "Yapılandırmada Dikkat Edilecek Hususlar ve İstihdam Teşvikleri"
Genel Başkan Emre Kartaloğlu ve SGK Bşk Sayın İsmail YILMAZ’ın katılımlarıyla, 20 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 11.00'de SOHBET PROGRAMI gerçekleştirilecektir.
Kamu Gözetim Kurumu tarafından yetkilendirilen derneğimiz tarafından bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programı kapsamında Ocak ayı yüz yüze ve on-line eğitim takvimimiz aşağıdaki görsellerde paylaşılmıştır.
İSMMMD, Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından uzaktan eğitim yöntemi ile bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programları düzenleme konusunda yetki almış olup; Temel Tahkim Eğitimi konulu ders açılmıştır.