Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan'la 14-15 Mayıs İSMO Genel Kurulu Yaklaşırken Seçim Öncesi Mini Söyleşi Yaptık.
02 Mayıs 2022 Pazartesi
Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan
Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan'la 14-15 Mayıs İSMO Genel Kurulu Yaklaşırken Seçim Öncesi Mini Söyleşi Yaptık.

Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu: "Öncü Mali Müşavirler Grubu Neden Kuruldu, Grubunuz Ne Yapmak İstiyor Altı Yıldır Ne Yaptınız ? " Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan Yanıtladı.

Özkan; " Biz Grup Olarak; Mesleği Konuşmak ve Mesleki Sorunları Çözmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek, Grupların Birleşmesi Değil, Öyle Bir İddiamız ve Beklentimizde Yok. 

Sümer; "İrfan Demirci Grubunuzla İlişkisini Niye Dondurdu, İttifak Çalışmanız Ne Durumda ?"

Sümer; " Diyelim ki İSMO Yönetimine Girdiniz, Etkiniz Ne Olacak, Sizin Önerileriniz Dikkate Alınacak mı, Meslek Mensupları Siyasete Girmeliler mi, Tahsilatta Zorlanıyor musunuz? " 

Özkan ; " Bizim Amacımız Bağcıyı Dövmek Değil, Üzüm Yemek İstiyoruz. Meslek Mensuplarımıza Hem Dışarıda, İçeride Sarılmak İstiyoruz. Meslek Mensupları Siyasete Girmeli."

Sümer ; " Meslek Mensupları Odalarına Niye Duyarsız Kalıyorlar, Siz Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatları Düşürecek misiniz? 

Özkan; "Planlamayı Doğru Yapmalıyız. Şu Anki Yöneticilerimiz Otuz Üç Yıl Öncesinden Çıkamadıkları ve Bir Masa Bir Sandalye da Takılıp Kalmışlar Gelemiyorlar. Ama Şunu da Biliyorlar. Bu Camia Odası Darda Kaldığı Zaman Odasını Yarı Yolda Bırakmaz.

Serdar Özkan'la Mini Söyleşi de Buluştuk. 
Mesleğin ve Meslek Mensuplarının Bir Çok Sıkıntılarını Dile Getirdik.

1- Genel Yayın Yönetmenimiz Nusret Sümer Sordu: "Öncü Mali Müşavirler Grubu Neden Kuruldu, Grubunuz Ne Yapmak İstiyor Altı Yıldır Ne Yaptınız ? " Öncü Mali Müşavirler Grubu Başkanı Serdar Özkan Yanıtladı. 

--------------------------------------------0-------------------------------------------


--------------------------------------------0-------------------------------------------
2- Özkan; " Biz Grup Olarak; Mesleği Konuşmak ve Mesleki Sorunları Çözmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek İstiyoruz. Bir Araya Gelmek, Grupların Birleşmesi Değil, Öyle Bir İddiamız ve Beklentimizde Yok. Sümer; "İrfan Demirci Grubunuzla İlişkisini Niye Dondurdu, İttifak Çalışmanız Ne Durumda ?" 


--------------------------------------------0-------------------------------------------

3- Sümer; " Diyelim ki İSMO Yönetimine Girdiniz, Etkiniz Ne Olacak, Sizin Önerileriniz Dikkate Alınacak mı, Meslek Mensupları Siyasete Girmeliler mi, Tahsilatta Zorlanıyor musunuz? " Özkan ; " Bizim Amacımız Bağcıyı Dövmek Değil, Üzüm Yemek İstiyoruz. Meslek Mensuplarımıza Hem Dışarıda, İçeride Sarılmak İstiyoruz. Meslek Mensupları Siyasete Girmeli."

--------------------------------------------0-------------------------------------------

4- Sümer ; " Meslek Mensupları Odalarına Niye Duyarsız Kalıyorlar, Siz Yönetime Gelirseniz Nispi Aidatları Düşürecek misiniz? Özkan; "Planlamayı Doğru Yapmalıyız. Şu Anki Yöneticilerimiz Otuz Üç Yıl Öncesinden Çıkamadıkları ve Bir Masa Bir Sandalye da Takılıp Kalmışlar Gelemiyorlar. Ama Şunu da Biliyorlar. Bu Camia Odası Darda Kaldığı Zaman Odasını Yarı Yolda Bırakmaz. 

1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Cumhurbaşkanı Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 . . . .
7256 sayılı Kanun ile 193 sayılı Gelir Vergisi Kanununa eklenen geçici 93 üncü madde hükmünün uygulanmasına yönelik usul ve esaslara . . .
İzmir SMMM Odasından Duyuru; Beyanname Sürelerinin Uzatılması Hakkında..
Konya S.M. Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, şirketlerin fatura işlemlerinin dijitale taşındığını belirterek . . . .
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kurban bayramı emekli ikramiyelerinin bayramdan önce 2-7 Temmuzda hesaplara yatırılacağını . . . .
Memur ve emeklinin 3.600 ek gösterge düzenlemesi için hazırlanan yasa teklifi af ve zam müjdeleriyle adeta mini seçim paketine dönüştürüldü.
Ülke olarak içinde bulunduğumuz konjonktür, toplumun tüm kesimlerini olduğu gibi maalesef biz mali müşavirleri de derinden etkilemektedir.
"3600 ek gösterge" ile "öğrenci affı" düzenlemesini de içeren ekonomiye ilişkin "torba" kanun teklifi, TBMM Başkanlığı'na sunuldu
Beyana dayanan vergilerde vergi ziyaı cezasını gerektiren fiilleri işleyen mükelleflerle bunların işlenişine iştirak eden diğer kişilerin kanuna . . .
Türk Lirası mevduatları cazip kılmak, birikimlerin Türk Lirası mevduat ve katılım hesaplarında tutulmasını sağlamak amacı ile stopaj . . .
Antalya SMMM Odası Başkanı Sacettin Hancıoğlu'nun Ağabeyi Selahattin Hancıoğlu Hakkın Rahmetine Kavuşmuştur.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları - 11.06.2022 tarih ve 31863 sayılı Resmi Gazetede 7409 sayılı Avukatlık Kanunu İle Türk Borçlar Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun yayımlanarak yürürlüğe girdi.
2022/Mayıs Ayı Sigorta Primi, Kdv İade Alacağından Mahsubu Suretiyle 27.07.2022 Tarihine Kadar Ödenebilecek
10 Eylül 1971 doğumluyum. 1 Kasım 1989 tarihinde sigortam başladı. 2021 Aralık ayına kadar aralıklarla çalıştım. . . . .
Ülkemiz, 2018 yılının ortalarından itibaren döviz kurlarının yükselişini önlemek için deneme yanılma yolu ile çeşitli taktiklere başvuruyor! . . .
Uzun bir süredir sağlık çalışanları tarafından beklenen mali ve özlük haklarına ilişkin iyileştirmeler içeren Sağlıkla İlgili Bazı Kanunlarda ve . . .
Evet, çok haklısınız, aslında bunun tam tersinin olması lazım. Ancak, ister inanın ister inanmayın şu an uygulamada böyle bir kaotik durum . . .