Özev; "Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."
16 Mayıs 2020 Cumartesi
Özev;  "Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."
Özev;  "Kendi gelirimizden geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır."

Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev'den Tahsilat İçin Öneriler;

Saygı Değer Mükelleflerimizin Dikkatine ! . . 

Mayıs ayın içinde yaşanacak olan iki bayramda hükümet tarafından biz muhasebecilere özel, genelgeler çıkartılmıştır. 

Nedir bu genelgeler; Muhasebeciler ve yanlarında çalışanlar sokağa çıkma yasağından muaftır. 
  • KDV, Muhtasar, 
  • Geçici, 
  • Kurumlar, 
  • SGK bildirgeleri, 
  • Ba-Bs formları gibi bir yığın bildirim ve beyannamelerin 10 gün içinde hazırlanması bizi beklemektedir. 
Ayrıca kısa çalışma ödeneği, kredi başvurular gibi işler belimizi bükmektedir. Sadece kısa çalışma ödeneğinin takip süreci günlerimizi almaktadır. 

Nitekim yoğun iş yükünü için bizlere ; “ sokağa çık, işyerine git, metroya bin, arabaya bin, yolda  koronaya mı yakalanırsın,  mikrop kapıp ölür müsün  önemli değil ” denmektedir. Ne milli bayram, ne tatil kutlamak bize reva görülmüştür...

Yasağa rağmen çalışmak zorunda olan;  doktor maaşını devletten almaktadır. Polis maaşını devletten almaktadır. Diğer tüm memurlar maaşını devletten almaktadır. Biz maaşımızı nereden, kimden alacağız bunu kimse düşünmemektedir.  

Kendi gelirimizden vazgeçtik geçtik; “ çalışanlarımızın maaşını versek yeter!” deme noktasındayız. Buna rağmen bürolarımızda kamyon dolusu işler omuzlarımızdadır.

İşte saygıdeğer mükellefler; muhasebecinizin işleri aksatmadan, yukarıda sayılan bir yığın işi cezasız, yaptırımsız halledebilmesi için sizlerin desteğine ihtiyacı vardır. Meslek adına her türlü tehlikeyi göze alarak çalıştığımızı göz önüne alarak, emeğimizin karşılığı olan ücreti hesabımıza yatırmanızı istiyoruz. Muhasebe ücretini de zamanında yapmanız işlemleri hatasız yapmamızı sağlayacak, yükümüzü biraz olsun hafifletecektir. Bu sıkıntılı günlerin, evde kalarak ve dayanışma ile son bulacağı söylenmektedir. Evde kalma lüksümüz yok ama dayanışma duygumuz fazlasıyla mevcuttur. 

Şimdiden ; "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınızı ve yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı"  kutlarız.
Açılış Konuşmaları; Emre Kartaloğlu (TÜRMOB Genel Bşk.)ve Fettah Açan (Sürgem Bşk.) Moderatör; Prof. Dr. Cemal Yükselen - (TÜRMOB Y.K.Üyesi) - Konuşmacılar; Prof. Dr. Cemal İbiş; (Işık Üniversitesi Rektörü), Alta Prinsloo; (IFAC),Hilde Blomme (Accountancy Aurope) ve Dr. Masum Türker ; TÜRMOB Y.K.Üyesi
Bilindiği gibi, vergi ve SGK uygulamalarında zamanaşımı söz konusudur. Zamanaşımı tahsilat yönünden . . . .
Çalışanlara sene sonunda ortaya çıkan kar üzerinden belli nispetlerde ikramiye verilmesi günümüz şirketlerinin başvurduğu . . . .
213 sayılı Kanunun 160/A maddesinin birinci fıkrasında, mükellefiyet . . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Üç gündür Meclis’e sevk edilen vergi affı konusundaki görüşlerimizi açıklamaya çalışıyoruz. İnat ve ısrarla da yasallaşacak . . . .
İlgide kayıtlı özelge talep formunda; hakkınızda ……….. 4. İcra Müdürlüğünce kambiyo senetlerine özgü haciz yoluyla takip başlatıldığı
İşsizlik Sigortası Kanunu İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi 16/10/2020 tarihinde TBMM Başkanlığı’na sunulmuştur.
İlgide kayıtlı özelge talep formunuzda; Şirketinizin ... arasında feribot işletmeciliği faaliyeti kapsamında kara nakil taşıtları ve . . .
Yoğun talep karşılık buldu. Gelir ve Kurumlar Vergisi'nde matrah artırımı da hazırlıkları süren torba yasa kapsamına alınıyor.
Gelir Vergisi Kanunu’nun “ev kirasız-para faizsiz olmaz” şeklindeki iktisadi anlayıştan hareketle düzenlenmiş “emsal kira bedeli”
Beklediğimiz, istediğimiz vergi affı geliyor. Peki, ama nasıl geliyor? Önceki 2 yazımızda affın tarafların istek ve ihtiyaçlarına . . .
Son dönemde corona virüsü vaka sayısının artış gösterdiği Türkiye ile ilgili bir son dakika iddiası geldi.... . . .
Beklediğimiz, istediğimiz vergi affı geliyor. Yakın zamanda yasallaşıp uygulamaya geçilecek. Peki, nasıl olacak? Nasıl bir af gelecek?
Ekim ayı sonuna kadar tamamlanması beklenen vergi, sosyal güvenlik primleri ve diğer kamu alacaklarının tahsiline ilişkin . . . .
Bilindiği üzere SGK ve vergi borçlarının yapılandırılması ve diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılması amacı ile
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, DÜNYA için kaleme aldığı yazısında,
2020 yılı üçüncü geçici vergi döneminde uygulanacak yeniden değerleme oranı % 5,29(yüzde beş virgül yirmidokuz) olarak tespit edilmiştir.