"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
17 Ocak 2023 Salı
Ödeal & Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası Üyeleri ile Buluştu.
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil" 

Ödeal & Analistim IT, 
İstanbul Serbest Muhasebesi 
Mali Müşavirler Odası Üyeleri ile Buluştu.

Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası (ISMMMO) temsilcileri ile Bağcılar İlçesinde bir araya geldi. ISMMMO Bağcılar İlçe Temsilcisi Dilek Doğan’ın organizasyonu ile; İSMMMO Kurucu Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, ISMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Gür Er, İSMMMO Disiplin Kurulu Üyesi Savaş Çakır, Stajer İletişim Komite Başkanı Emre Görgün, Bahçelievler İlçe Temsilcisi Zeynep Avcıl, Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Selçuk Bilge, Eyüp İlçe Temsilcisi Atilla Bıçakçı ve çok sayıda ISMMMO üyesi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir katılım sağladı. Ayrıca organizasyona, Ödeal’dan Satış Direktörü Bilal Temel ve Kanal Yöneticisi Anıl Birinci; Analistim IT’den de  Genel Müdür Serkan Koçali katıldı. 


Tüm sektörlerde olduğu gibi, muhasebe sektörü de  büyük bir değişim içerisinde. Özellikle pandemi ile birlikte hızlanan dijital dönüşüm sürecine adapte olmak için çalışmalar hızlandı.. Yeni ürünler ve hizmetler sektöre çıkıyor. 

Ödeal ve Analistim IT işbirliği ile düzenlenen, İSMMMO üyelerinin katıldığı toplantıda, SMMM’lerin dijital dönüşüme nasıl ayak uyduracakları, dijital dönüşümün sektöre olan katkısı ve bu yönde İSMMMO tarafından SMMM’lere sunulacak olan yüzyüze ve online mesleki eğitimlerin önemi üzerinde duruldu. 

Toplantının bir başka gündem maddesi de Ödeal ve Analistim IT’nin geçtiğimiz aylarda Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlere ve onların mükelleflerine özel olarak geliştirdikleri SMMMPOS ürünleri oldu. Türkiye’deki tüm SMMM’leri ekosisteme dahil ederek, tahsilatlar sırasında ortaya çıkan sorunlara çözüm üretmeyi amaçlayan SMMMPOS ürünleri arasında Cepte POS, Sade POS, Yazar Kasa POS ve VUK507 destekli E-Fatura POS bulunuyor. 


SMMM’ler, SMMMPOS’larınıbir banka şubesine gidip başvuru yapmadan tek telefonla alabiliyorlar; Tüm bankalar için geçerli tek bir komisyon oranına sahip oldukları gibi; Verimsizlik ücreti, Minimum ciro şartı ve Kullanım taahhüdünden muaf tutuluyorlar. Yaptıkları işlemleri 12 aya kadar taksitlendirebilen SMMM’ler, tahsilatları ise 1 iş günü sonra, uzun bloke süreleri beklemeden alabiliyorlar. 

SMMM’ler Mükelleflerini de SMMMPOS’lu Yapabiliyor

SMMMPOS ekosistemine dahil olan SMMM’ler, mükelleflerine de bu ürünleri avantajlı şekilde
sunabiliyorlar. Kendi mükelleflerini de SMMMPOS’lu yapan SMMM’ler, mükellefleri ile birlikte
sürdürülebilir ve sorunsuz tahsilat çözümlerine kolayca kavuşuyor. 

Ayrıca VUK 507’ye uygun E-Fatura POS’u piyasaya sunan Ödeal, , yasal ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek bunlara en hızlı ve en uygun ödeme çözümleri üreten firma olma öncülüğünü sürdürüyor.

REKLAM ALANI
6- Eğitmen SMMM İlker Esin "Vergi Usul Kanunu (VUK) Kapsamında Enflasyon Muhasebesi" (Mali Müşavir Gözüyle Mizan Üzerinden Örneklerle Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Zaman Zaman Gelen Soruları Yanıtladı.
REKLAM ALANI
Değer artışı kazancı için yapılan gayrimenkul alım ve satımından elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor.
Menkul sermaye iradına göre, belirlenen bazı durumlarda mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi beyanname zorunluluğu bulunuyor.
İşverenlerin İş Kanunu bakımından yükümlü oldukları hususlardan birisi de herhangi bir işçinin işten ayrılması durumunda; işçinin yaptığı . . . .
Gelir vergisi beyan dönemi bugün başlıyor. Beyanname verecekler için, işte pratik bazı bilgiler.
Gelir Vergisi Kanunu’na göre, gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Kanuna göre mahiyetlerine göre gelir unsurları; ticari kazanç,
Hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kurumu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinde düzenlenmiş olmakla birlikte . . . .
Belirli bir tutarın üzerinde gelir elde edenler ile sporculara 2019’da çıkarılan kanun ile beyanname zorunluluğu getirildi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı:
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
1-7 Mart Muhasebe Haftası’ çerçevesinde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılımınızı bekleriz…
Gelir Vergisi Matrahından İndirilecek Hayat/Şahıs Sigorta Primleri Rehberi Yayınlandı
Ücret Geliri Elde Edenler İçin Vergi Rehberi ve İnfografik Yayınlandı
Serbest Meslek Kazancı Elde Eden Mükellefler İçin Vergi Rehberi Yayınlandı. 2023 takvim yılı gelirlerinin beyanına yönelik olarak . . . .
Bu günlerde en çok konuştuğumuz konu enflasyon düzeltmesi. İşletmeler 31.12.2023 bilançoları üzerinde . . . .
Sadece gayrimenkul sermaye iradından dolayı 2 milyon 266 bin kişinin beyanname vermesi beklenirken, diğer gelirleriyle birlikte kira gelirini. .
Enflasyon düzeltmesine tabi olan bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, . . . .