"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
10 Mayıs 2023 Çarşamba
Ödeal, İSMMMO Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil" 

Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası (ISMMMO) Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.

Ödeal & Analistim IT, 
İstanbul Serbest Muhasebesi 
Mali Müşavirler Odası Üyeleri ile Buluştu.


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir Kesen’in organizasyonu ile; İSMMMO Kurucu Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, ISMMMO Başkanı Erol Demirel, ISMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Gül Er, ISMMMO Saymanı Yalçın Sütütemiz, ISMMMO İlçe temsilcileri ve yardımcıları ile çok sayıda ISMMMO üyesi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir katılım sağladı. Ayrıca organizasyona, ÖDEAL’dan İş Ortakları Satış Direktörü Akgün Koçali ve Kanal Yöneticisi Anıl Birinci; ANALİSTİM BİLİŞİM’den Genel Müdür Serkan Koçali katıldı. 


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisinin açılış konuşmasından sonra Akgün Koçali, ÖDEAL’ı, POS ürünlerini ve SMMM’lere özel geliştirilen SMMMPOS ürünlerini tanıttı. 

Bu ürünlerden SMMM SADE POS ve SMMM CEPTEPOS ve ayrıca SMMM’lerin mükelleflerin kullanabileceği SADE POS, CEPTEPOS, YAZAR KASA POS’ların özellikleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. VUK507 kapsamında geliştirilen E-Fatura POS ile ilgili de hem sektör hem de ürün hakkında paylaşımlarda bulundu. E-fatura POS’un mükellefler için ÖKC yerine geçebilecek; e-fatura sistemleri ile entegre çalışan önemli bir yeni ürün olduğunu belirtti.


SMMMPOS’ların Bazı Özellikleri; SMMM’ler, SMMMPOS’larını bir banka şubesine gidip başvuru yapmadan tek telefonla alabiliyorlar; Tüm bankalar için geçerli tek bir komisyon oranına sahip oldukları gibi; Verimsizlik ücreti, Minimum ciro şartı ve Kullanım taahhüdünden muaf tutuluyorlar. Yaptıkları tahsilatları ise; 1 iş günü sonra, uzun bloke süreleri beklemeden alabiliyorlar. 


Daha Sonra TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan ve ISMMMO Başkanı Erol Demirel ülkemizin yaşadığımız deprem felaketinde TURMOB ve ISMMMO’un yaptığı çalışmaları anlattılar. TURGEM’deki eğitimler ile ilgili bilgi paylaştılar ve yaklaşan anneler günü ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 

SMMM’ler Mükelleflerini de SMMMPOS’lu Yapabiliyor

SMMMPOS ekosistemine dahil olan SMMM’ler, mükelleflerine de bu ürünleri avantajlı şekilde
sunabiliyorlar. Kendi mükelleflerini de SMMMPOS’lu yapan SMMM’ler, mükellefleri ile birlikte
sürdürülebilir ve sorunsuz tahsilat çözümlerine kolayca kavuşuyor. 


------------------------------------------------------------
VİDEOLARIN TAMAMINI AŞAĞIDA 6 BÖLÜM HALİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

1- Sunumları Yapan Tülay Altınkeser Konukları Saygı İle Selamlayarak, Etkinliğe Katılan TÜRMOB Sekreteri Yahya Arıkan'a, İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel 'e, Kurul Üyelerine ve Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT te Teşekkür Etti.------------------------------------------------------------
2- Tülay Altınkeser , Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT Satış Yetkilisi Akgün Koçali'yi Sunumlarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
3- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir'i Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
4- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti. Arıkan "Biz Emeği İle Geçinen Meslek Mensuplarıyız" Dedi.


------------------------------------------------------------
5- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.


------------------------------------------------------------
6- Tülay Altınkeser, Silivri Bölgesinden CHP Milletvekili Adayı Doruk Bulut'u Konukları Selamlaması İçin Kürsüye Davet Etti. Daha Sonra Büro Tescil Belgelerini Almaları İçin Pınar Kırtayfun ve Özlem Kapısız'ı Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
RESİMLERİN TAMAMINA AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (l. BÖLÜM) https://www.facebook.com/photo/?fbid=585991360302077&set=pcb.585994046968475


Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (ll. BÖLÜM) -  https://www.facebook.com/photo?fbid=585996803634866&set=pcb.585998896967990

REKLAM ALANI
6- Eğitmen SMMM İlker Esin "Vergi Usul Kanunu (VUK) Kapsamında Enflasyon Muhasebesi" (Mali Müşavir Gözüyle Mizan Üzerinden Örneklerle Sunumlarını Tamamladıktan Sonra Zaman Zaman Gelen Soruları Yanıtladı.
REKLAM ALANI
Değer artışı kazancı için yapılan gayrimenkul alım ve satımından elde edilen gelirin vergilendirilmesi gerekiyor.
Menkul sermaye iradına göre, belirlenen bazı durumlarda mükelleflerin yıllık Gelir Vergisi beyanname zorunluluğu bulunuyor.
İşverenlerin İş Kanunu bakımından yükümlü oldukları hususlardan birisi de herhangi bir işçinin işten ayrılması durumunda; işçinin yaptığı . . . .
Gelir vergisi beyan dönemi bugün başlıyor. Beyanname verecekler için, işte pratik bazı bilgiler.
Gelir Vergisi Kanunu’na göre, gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tabidir. Kanuna göre mahiyetlerine göre gelir unsurları; ticari kazanç,
Hükmün açıklanmasının geri bırakılması (HAGB) kurumu, Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 231. maddesinde düzenlenmiş olmakla birlikte . . . .
Belirli bir tutarın üzerinde gelir elde edenler ile sporculara 2019’da çıkarılan kanun ile beyanname zorunluluğu getirildi.
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 1-7 Mart Muhasebe Haftası dolayısı ile bir mesaj yayımladı:
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
1-7 Mart Muhasebe Haftası’ çerçevesinde düzenleyeceğimiz etkinliklerimize katılımınızı bekleriz…
Gelir Vergisi Matrahından İndirilecek Hayat/Şahıs Sigorta Primleri Rehberi Yayınlandı
Ücret Geliri Elde Edenler İçin Vergi Rehberi ve İnfografik Yayınlandı
Serbest Meslek Kazancı Elde Eden Mükellefler İçin Vergi Rehberi Yayınlandı. 2023 takvim yılı gelirlerinin beyanına yönelik olarak . . . .
Bu günlerde en çok konuştuğumuz konu enflasyon düzeltmesi. İşletmeler 31.12.2023 bilançoları üzerinde . . . .
Sadece gayrimenkul sermaye iradından dolayı 2 milyon 266 bin kişinin beyanname vermesi beklenirken, diğer gelirleriyle birlikte kira gelirini. .
Enflasyon düzeltmesine tabi olan bilanço esasına göre defter tutan gelir ve kurumlar vergisi mükellefleri, . . . .