"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
10 Mayıs 2023 Çarşamba
Ödeal, İSMMMO Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil"
"Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler İçin Tahsilat Artık Sorun değil" 

Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası (ISMMMO) Silivri İlçe Temsilciliği ile müşterek düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinlikte Silivri Yelken Restoranda bir araya geldi.

Ödeal & Analistim IT, 
İstanbul Serbest Muhasebesi 
Mali Müşavirler Odası Üyeleri ile Buluştu.


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir Kesen’in organizasyonu ile; İSMMMO Kurucu Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan, ISMMMO Başkanı Erol Demirel, ISMMMO Yönetim Kurulu Üyesi Özlem Gül Er, ISMMMO Saymanı Yalçın Sütütemiz, ISMMMO İlçe temsilcileri ve yardımcıları ile çok sayıda ISMMMO üyesi Serbest Muhasebeci Mali Müşavir katılım sağladı. Ayrıca organizasyona, ÖDEAL’dan İş Ortakları Satış Direktörü Akgün Koçali ve Kanal Yöneticisi Anıl Birinci; ANALİSTİM BİLİŞİM’den Genel Müdür Serkan Koçali katıldı. 


ISMMMO Silivri İlçe Temsilcisinin açılış konuşmasından sonra Akgün Koçali, ÖDEAL’ı, POS ürünlerini ve SMMM’lere özel geliştirilen SMMMPOS ürünlerini tanıttı. 

Bu ürünlerden SMMM SADE POS ve SMMM CEPTEPOS ve ayrıca SMMM’lerin mükelleflerin kullanabileceği SADE POS, CEPTEPOS, YAZAR KASA POS’ların özellikleri ve kullanım alanları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. VUK507 kapsamında geliştirilen E-Fatura POS ile ilgili de hem sektör hem de ürün hakkında paylaşımlarda bulundu. E-fatura POS’un mükellefler için ÖKC yerine geçebilecek; e-fatura sistemleri ile entegre çalışan önemli bir yeni ürün olduğunu belirtti.


SMMMPOS’ların Bazı Özellikleri; SMMM’ler, SMMMPOS’larını bir banka şubesine gidip başvuru yapmadan tek telefonla alabiliyorlar; Tüm bankalar için geçerli tek bir komisyon oranına sahip oldukları gibi; Verimsizlik ücreti, Minimum ciro şartı ve Kullanım taahhüdünden muaf tutuluyorlar. Yaptıkları tahsilatları ise; 1 iş günü sonra, uzun bloke süreleri beklemeden alabiliyorlar. 


Daha Sonra TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan ve ISMMMO Başkanı Erol Demirel ülkemizin yaşadığımız deprem felaketinde TURMOB ve ISMMMO’un yaptığı çalışmaları anlattılar. TURGEM’deki eğitimler ile ilgili bilgi paylaştılar ve yaklaşan anneler günü ile ilgili konuşmalarını gerçekleştirdiler.

 

SMMM’ler Mükelleflerini de SMMMPOS’lu Yapabiliyor

SMMMPOS ekosistemine dahil olan SMMM’ler, mükelleflerine de bu ürünleri avantajlı şekilde
sunabiliyorlar. Kendi mükelleflerini de SMMMPOS’lu yapan SMMM’ler, mükellefleri ile birlikte
sürdürülebilir ve sorunsuz tahsilat çözümlerine kolayca kavuşuyor. 


------------------------------------------------------------
VİDEOLARIN TAMAMINI AŞAĞIDA 6 BÖLÜM HALİNDE İZLEYEBİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

1- Sunumları Yapan Tülay Altınkeser Konukları Saygı İle Selamlayarak, Etkinliğe Katılan TÜRMOB Sekreteri Yahya Arıkan'a, İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel 'e, Kurul Üyelerine ve Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT te Teşekkür Etti.------------------------------------------------------------
2- Tülay Altınkeser , Türkiye’nin lider Ödeme Kuruluşu Ödeal ve Analistim IT Satış Yetkilisi Akgün Koçali'yi Sunumlarını Yapması İçin Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
3- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Silivri İlçe Temsilcisi İrem Simge Kandemir'i Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
4- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti. Arıkan "Biz Emeği İle Geçinen Meslek Mensuplarıyız" Dedi.


------------------------------------------------------------
5- Tülay Altınkeser, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.


------------------------------------------------------------
6- Tülay Altınkeser, Silivri Bölgesinden CHP Milletvekili Adayı Doruk Bulut'u Konukları Selamlaması İçin Kürsüye Davet Etti. Daha Sonra Büro Tescil Belgelerini Almaları İçin Pınar Kırtayfun ve Özlem Kapısız'ı Kürsüye Davet Etti.------------------------------------------------------------
RESİMLERİN TAMAMINA AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ULAŞABİLİRSİNİZ
------------------------------------------------------------

Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (l. BÖLÜM) https://www.facebook.com/photo/?fbid=585991360302077&set=pcb.585994046968475


Etkinlik Resimlerini Görmek İçin Linki Tıklayınız (ll. BÖLÜM) -  https://www.facebook.com/photo?fbid=585996803634866&set=pcb.585998896967990

REKLAM ALANI
6- İç Ticaret Genel Müdürlüğü Ticaret Uzmanı Serdal Yeğen; Meslek Mensuplarından Gelen Soruları Yanıtladıktan Sonra Moderatör İstanbul SMMM Odası Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin Katılımcılara ve Konuklara Teşekkür Ederek Bir Daha ki Etkinliklerde Buluşmak Üzere Semineri Sonlandırdı.
REKLAM ALANI
İş sözleşmesi feshedilmeden önce ihtiyari arabuluculuk ile sözleşmenin sonlandırılması fesih gibi değil, ikale sözleşmesi gibi . . . . . .
3201 sayılı Kanun’a göre Türk vatandaşları ile doğumla Türk vatandaşı olup da çıkma izni almak suretiyle Türk vatandaşlığını kaybedenlerin . . .
SPK ya tabii şirketlerin dahi Bilançoları zaman zaman ek süre ile tamamlanmaktadır.
Vergi yasalarında kapsamlı değişiklik içeren ancak henüz Meclis’e sunulmayan yasa teklifinde yer alacak olan “ticari kazanç elde eden . . . . .
Milli Savunma Bakanlığı, 2024 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik tutarını 217 bin 871 TL olarak belirledi.
Özel sektör işçi ve işveren tarafını ilgilen­diren kıdem tazminatında yaşanan so­runlar, son 20 yılda neredeyse dört yılda bir hükümet . . . . .
Bilindiği üzere, vergi kanunları hükümleri uyarınca 31.12.2023 tarihli bilançolar enflasyon düzeltmesine tabi tutulmuş olup . . . .
YÖK Başkanı Erol Özvar, devlet üniversitelerindeki ikinci öğretim programlarının kapatıldığını açıkladı.
Siz sahiden enflasyonun düşürülebileceğine inanıyor musunuz? Uzun süredir yaptığım saha ziyaretlerinde, yurt gezilerinde, organize sanayi . . . .
Türkiye yeni vergi kanununa kilitlenmişken torbadan başka bir şey çıktı. AK Parti Meclis grubuna 5 Temmuz 2024 tarihinde bir kanun teklifi sunuldu.
Bu köşede zaman zaman, yorumda sınırla, kanunlarda yer alan şekli şartların esası ne ölçüde etkilediğiyle ilgili makaleler yazıyorum.
Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) düzenleme hazırlıkları süren. . . . . .
9. Yargı Paketi nihayet Meclise sunuldu. Son yılların yasama pratiğine bakıldığında, iktidar kanadından gelen torba kanun tekliflerinin hızla . . .
Tüketicilerin konut kiralarında yaşadıkları artış oranı, tespit ve tahliye davalarının bir çığ gibi büyüdüğü son yıllarda artış oranının %25 ile . . .
Ülkemizde 01.10.2028 tarihine kadar sosyal güvenlik alanında üç ayrı kanun ve uygulaması bulunmakta idi. 1)14.07.1965 tarihinde 657 . . . .
Son bir aydır, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan vergi paketini tartışıyoruz. Tartışmaya, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından . . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığının üzerinde çalıştığı ve yakın zamanda TBMM gündemine alınması beklenen vergi paketinin en önemli . . . . .
Devletlerin en önemli varlık sebebi kendisini meydana getiren kişilerin belirli ortak değerler temelinde homojen, uyumlu, huzur ve barış . . . . .