TGTV’de Yeni Dönem Başladı
12 Temmuz 2021 Pazartesi
Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın 2021 - 2023 Çalışma Dönemi vakıf organları seçim süreci, 26.06.2021 tarihinde Kurucular Kurulu . . . .
TGTV’de Yeni Dönem Başladı
TGTV’de Yeni Dönem Başladı

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın 2021 - 2023 Çalışma Dönemi vakıf organları seçim süreci, 26.06.2021 tarihinde Kurucular Kurulu toplantısı ile başladı. TGTV Kurucular Kurulu’nun seçtiği yönetim kurulu, Kurucular Kurulu Başkanı Hamza Akbulut başkanlığında 08.07.2021 tarihinde görevlendirme toplantısı yaparak, yeni icra kurulu seçimini yaptı.
 
TGTV Başkanlığı İlim Yayma Vakfı’nda

TGTV Yönetim Kurulu’nun 08.07.2021 tarihli toplantısında, İlim Yayma Vakfı’nı temsilen Mehmet Yıldız, yönetim ve icra kurulu başkanı seçildi. TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanlığını İlim Yayma Cemiyeti’ni temsilen 2011 yılından itibaren yapan Av. Hamza Akbulut, TGTV’de başkanlığının iç tüzük gereği, kurumdan kuruma devrettiğini, bu toplantı sonunda da başkanlık sorumluluğunun İlim Yayma Cemiyeti’nden,  İlim Yayma Vakfı’na geçtiğini, bu kurumu temsilen de TGTV başkanlığını Mehmet Yıldız’ın üstlendiğini söyledi.

TGTV Kurucular Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, Mehmet Yıldız yönetiminde TGTV’nin çok daha güzel hizmetler yapacağına inandığını söyleyerek, yeni seçilen yönetime başarılar diledi ve her zaman destekçileri olacağı sözünü verdi.

TGTV Kurucular Kurulu Toplantısı Yapıldı

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Kurucular Kurulu toplantısı 26.06.2021 tarihinde İlim Yayma Vakfı Genel Merkezi’nde yapıldı. TGTV’nin 2021- 2023 çalışma döneminin şekillendirildiği toplantıda, Kurucular Kurulu Divan Kurulu Başkanlığına TBMM eski başkanı İsmail Kahraman, Divan başkanlığı yardımcılıklarına Mehmet Alacacı ve Necati Ceylan, divan sekreterliğine de Necmi Sadıkoğlu’nun seçildiği, TGTV Kurucular Kurulu toplantısında başkanlık değişimi de gerçekleşti. 

Hamza Akbulut, TGTV Kurucular Kurulu Başkanlığına Seçildi

TGTV Kurucular Kurulu, önemli kararlar alarak, kurumun 2021 - 2023 dönemi organlarını seçti. Divan başkanlığına sunulan bir teklifle Hamza Akbulut, vefat eden kurucular kurulu üyesi Abdullah Sevinç’in yerine TGTV Kurucular Kurulu Üyeliğine ve TGTV Kurucular Kurulu Başkanlığına aday gösterildi. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi. 

Sorumlu olduğu dönemlerde üye kuruluşların TGTV’ye çok destek verdiğini ve faaliyetlere katılım sağlandığını hatırlatan Akbulut, tüm üye kuruluşlara ve birlikte çalıştığı yönetim ve icra kurulu üyelerine teşekkür etti. 

Gönüllü kuruluşlarımızın TGTV’ye mensup olmalarını önemsediklerinin altını çizen Akbulut, TGTV’de birlik ve beraberliğin en güzel şekilde sağlandığına dikkat çekti. 

TGTV’nin önemli faaliyetlere imza attığını söyleyen Akbulut,  bunlardan en anlamlısının da devletimizin, salgın hastalık döneminin hemen başında başlattığı “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyasına TGTV olarak bizzat destek olup, destek çağrısı yapılması olduğunun altını çizdi. 
Kurucular Kurulu Divan Başkanı İsmail Kahraman, Hamza Akbulut’a teşekkür edip, Hamza Akbulut’un Kurucular Kurulu Başkanı olarak tüm vakıf organları toplantısına katılması teklifini heyete sundu. Yapılan teklif oy birliği ile kabul edildi.

Kurucular Kurulu Toplantısı, kurucular kurulunun 2019 - 2021 Çalışma Dönemi yönetim, icra ve denetleme kurulu üyelerine teşekkür belgesi vermesi ile sona erdi.
6- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Lütfü Özen' Söz Verdikten Sonra, Başkan Hamit Gören ve İrfan Demirci Konuklara ve Meslek Mensuplarına Teşekkür Ettikten Sonra İktisadi Dayanışma Objektifie Topluca Resim Verdiler.
İki Dönem MMMBD Çorlu Şubesi Başkanlığını Yapan Başkan Aytaç Ersoy ve Kurul Arkadaşları görevlerini tamamladılar.
Sanıldığı gibi 12 Eylül, sadece kendi siyasi geleceğini düşünen birkaç generalin yapmış oldukları darbe değildir.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin 27 Şubesi Genel Kurullarını Yapıyor.
Fındığın hikâyesi kuruyemişçilerde raflarda yerini almasıyla başlamıyor, esasında bitiyor. Bu hikâye çok uzun hikâyedir.
Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajımız dan dolayı Facebook 30 gün boyunca sayfamızı kilitlemiştir.
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
Yaşlı bakıcılığı yapan yabancı uyruklu sigortalı çalışan, baktığı kişinin vefatı halinde, mecburen işten ayrılacağı için kıdem tazminatı isteyebilir mi?
Vergi yargısının yargılama usul kuralları İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda düzenlenmiştir. Bu kanunda yer alan düzenlemeler içerisinde . . .
Dünkü yazımda, OECD raporunda yer verilen vergi suçlarıyla mücadelede on küresel ilkenin ilk beşini sizlerle paylaşmıştım.
Emlak vergisi belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ayrıca mülk sahibi vatandaşların ve şirketlerin her sene ödediği bir . .
Eşimden ayrıldım. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alıyorum. Babam da Emekli Sandığı'ndan emekli. Ben niye onun maaşını alamıyorum?. . .
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2020 yılında, kadın nüfus 41 milyon 698 bin 377 kişi, erkek nüfus 41 milyon . . .