TÜRMOB tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda, Mali Müşavir Milletvekilleri ile bir araya gelindi.
24 Mayıs 2024 Cuma
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu toplantıya katılan Milletvekillerine mesleki sorunları çözüm önerileriyle birlikte aktardı.
TÜRMOB tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda, Mali Müşavir Milletvekilleri ile bir araya gelindi.
TÜRMOB tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda, Mali Müşavir Milletvekilleri ile bir araya gelindi. 

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu toplantıya katılan Milletvekillerine mesleki sorunları çözüm önerileriyle birlikte aktardı.

TÜRMOB Genel Merkezi’nde düzenlenen sohbet toplantısına; 
 • AK Parti Aksaray Milletvekili Hüseyin Altınsoy, 
 • AK Parti Burdur Milletvekili Mustafa Oğuz, 
 • AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, 
 • AK Parti Osmaniye Milletvekili Seydi Gülsoy, 
 • AK Parti Sakarya Milletvekili Ertuğrul Kocacık, 
 • CHP Antalya Milletvekili Mustafa Erdem, 
 • CHP Burdur Milletvekili İzzet Akbulut, 
 • CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 
 • CHP Hatay Milletvekili Nermin Yıldırım Kara, 
 • CHP İzmir Milletvekili Rıfat Turuntay Nalbantoğlu, 
 • Saadet Partisi Antalya Milletvekili Şerafettin Kılıç, 
 • Saadet Partisi İzmir Milletvekili Mustafa Bilici, 
 • Saadet Partisi Konya Milletvekili Hasan Ekici ve 
 • TÜRMOB Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri katıldı.
Genel Başkan Kartaloğlu, Meslek Mensubu Milletvekillerini göreve başladıklarında da ziyaret ettiklerini ve o zaman da “Temel Mesleki Sorunların Çözümüne Yönelik Mevzuat Değişik Önerileri” raporun sunduğunu hatırlattı. Bugün burada bu sorunlara yönelik çalışmalar için toplandıklarını ifade eden Kartaloğlu, mesleğin gelişimi için birlik ve beraberliğin öneminin altını çizdi. Kartaloğlu raporda yer alan başlıkları şöyle sıraladı:

“1-Tabi oldukları usuller, aktif toplamları veya net satış hasılatları yönünden herhangi bir hadle sınırlı olmaksızın tüm mükelleflerin beyannamelerini meslek mensupları aracılığıyla gönderilmesinin sağlanması,

2-Vergiyi doğuran olay bağlamında, meslek mensuplarının tahsil etmedikleri KDV’yi ödemesi sorununun çözümü,

3-Mali Müşavirlik ve denetim hizmetlerine erişimin kolaylaştırılması için bu hizmetlerdeki KDV oranının indirilmesi,

4-Gerçekte uygulaması olmayan mali tatilin amacına uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesi,

5-Benzer meslek gruplarına tanındığı şekliyle, belirli kıdemin üzerindeki meslek mensuplarına yeşil pasaport hakkı tanınması,

6-Mukayeseli hukuka uygun olarak arabuluculuğun hukuk fakültesi mezunlarının tekelinden çıkarılması ve meslek mensuplarına arabulucu olabilme imkanı getirilmesi,

7-Aday meslek mensuplarının istihdamında sigorta prim yükünün azaltılması,

8-Vergilendirmede karşılaşılan sorunlar,

9-Meslek Mensuplarının KOSGEB destek kredilerinden yararlanması.”

TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu burada yaptığı konuşmada, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Mali Müşavir Milletvekilleri sayısının artmasının mesleğin gelişimi için büyük önem taşıdığını, bu durumun mesleki sorunların çözümünde çok büyük bir rol oynayacağını kaydetti.

Toplantı, mesleki sorunların çözümü için ortak çalışmaların devam edeceğine dair olumlu bir atmosferle sona erdi. Milletvekilleri, ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini belirterek, parti ayrımı yapılmaksızın mesleğin gelişimi için çalışacaklarını ifade ettiler.

REKLAM ALANI
8- Kişisel Gelişim Uzmanı Zafer Yılmaz' la; Diksiyon, İletişim Teknikleri, Kürsüden Dinleyiciye Hitap, Kendimizi Nasıl Tanıtırız, Sesin Kullanımı ve Diyafram Nefes Tekniği Farkındalık Çalışması.
REKLAM ALANI
Hazine ve Maliye Bakanlığı internet sitesinde 2024 yılı Ocak-Mayıs bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan . . .
İklim değişikliği, 21. yüzyılın en büyük çevresel sorunlarından biri haline gelmiştir. Bu değişikliğin en büyük sorunlardan biri olarak . . . .
İş dünyası Kısa Çalışma Ödeneği'nden yararlanmaya devam ediyor. İşte yeni yayınlanan yönetmelik sonrası hangi işverenlerin . . . .
Bundan 3,800 yıl önce Hammurabi, Babil caddelerine dev tabletler asmış ve üzerine şunu yazmıştı; “Vergi vermeyenin kellesi gider.” . . . .
Ekonomist Ali Ağaoğlu ve Hakan Güldağ, haftanın sohbetinde, yeni vergi düzenlemelerine ilişkin taslağı tartıştı.
AK Parti’nin bugünkü MYK toplantısında son hali verilmesi beklenen vergi paketine ilişkin taslaktan, yapılan son dakika değişikliği ile . . . .
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Protokol davetlilerimizin, üyelerimizin ve stajyerlerimizin katılacağı Kurban Bayramı, bayramlaşma programımız 24.06.2024 Pazartesi 15:00’de
Muhasebe bir İşletmenin finansal Faaliyetlerini kaydetmek, sınıflandırmak, raporlamak ve analiz etme için kullanılan bir süreçtir.
Yurt dışına çıkış harcının yeniden belirlenmesine ilişkin çalışmaların olduğu basına yansıyan haberlerde yer almaktadır.
Ticarete atılırken şirket kurmayı düşünenlerden veya kurulu şirketi doğru şirket tipi mi diye tereddütü olanlardan yoğun olarak gelen bir . . . . . .
Harç, bazı kamu hizmetlerinden yararlanan kimselerin belli bir ölçüde bu hizmetlerin maliyetine katılmalarını sağlamak amacıyla ya da . . . .
Sevdiklerinizle Birlikte Sağlık, Mutluluk ve Huzur Dolu Nice Bayramlar Dileriz.
İzmir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası'nda Başkan ve Yönetim Kurulu Değişti.
13 Haziran 1989 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 3568 sayılı Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali . . . . .
2006-2008 yılları arasında hayata geçirilen sosyal güvenlik reformu ile tüm sosyal sigorta kurumları (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) tek çatı . . .
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Hanehalkı Tüketim Harcaması 2023 bültenini 11 Haziran 2024’te internet sitesinde yayımladı.