Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR ; Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Mesleki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
14 Ağustos 2020 Cuma
Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR ; Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu  Mesleki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR ; "Biz Meslektaşlarımız için varız. Mücadelemiz Mesleğin ve Meslektaşımızın mücadelesidir. "

Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu 
Mesleki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Ağustos ayı  Yönetim Kurulu Toplantısını Koronovirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştiren Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Muhsgk (MPHB), e-uygulamalar ve Covid-19 un Mesleğe ve Meslektaşlarına etkilerini değerlendirdi. 

Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR Toplantı sonrası Yayınımız iktisadi Dayanışma' ya (Gazetemize) vermiş olduğu demeçte  ;

Muhsgk (Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannameleri'nin mevcut sistem ile uygulanabilir olmadığını dile getirdi. "Meslek mensuplarımız her geçen gün yeni bir Mevzuat, yeni bir uygulama ile karşı karşıya kalıyor. Mesleğimiz ve Meslektaşımız Ülkemize Gerek Ekonomi anlamında, gerek kalkınma anlamında gerekse de Dijitalleşme alanlarında büyük katkılar sunuyor. Cumhuriyet tarihi boyunca İktisatçılar her zaman Ülke Ekonomisine büyük katkılar sunmuştur. Dün olduğu gibi bugünde bunu gerçekleştiriyoruz." dedi.

Mali Müşavirler Ülkemiz ne zaman kriz ortamına girse Ülkeye katkı sunan en büyük Ekonomik faktörlerdir. Gerek Covid-19 süreci öncesinde gerekse de Covid-19 sürecinde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve bunlara bağlı Kurum ve Kuruluşlar ile (Paydaşlarımız) Entegre bir biçimde Bakanlıklara hizmet ederek Ülke Ekonomisine katkı sunuyoruz. Ancak artık Meslektaşlarımızında sesine kulak verilmeli, Mücbir sebep ile Ertelenen beyannamelerin son günü olan 27 Temmuz sürecinde Meslektaşlarımızın yaşadıkları sıkıntılar ortadadır. Defter beyan sisteminde Bu altyapı ile Muhsgk'da birçok sistem sorunun yaşanacağı bellidir. Bu uygulamanın bu süreçte diretilmesi anlamsız ve yersizdir. Pandemi sürecinde Büyük işletmeler İnsan kaynakları personellerine bu beyan ve bildirimler ile  ilgili eğitimleri vermeleri imkansızdır. 

Yine bu süreçte yükün en ağır kısmı her zaman olduğu gibi biz Mali Müşavirlere düşecektir. Bu uygulamanın şimdilik ileri bir tarihe ertelenmeli mevcut sistem alt yapısının geliştirilerek uygulamaya geçirilmelidir. Bizler Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu olarak kurulmuş olduğumuz 2016 yılından bugüne kadar Mesleğimizin ve Meslektaşımızın gelişimi için bir çok çalışmalara imza attık. Mesleğimizin ve Meslektaşlarımızın hak ve menfaatleri doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar sadece seçim zamanları değil her süreçte samimiyetle devam etmektedir. Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu bir seçim Grubu değil, Meslektaşların sorunlarını her zaman ilgili makamlara taşıyarak çözüm üreten ve çözüm bulmaya çalışan bir Mesleki Siyaset Grubudur. Paydaşlarımıza Meslektaşlarımızın ve Mesleğimizin sorunlarını çözüm önerilerimizi Resmi kanallar ile iletiyoruz. 

Burada amacımız daha refah bir meslek icraa etmektir. Meslektaşlarımızın yükünü hafifletmek için  var gücümüzle çalışıyoruz. Çıktığımız bu güzel yolda yürürken bizi en çok mutlu eden Meslektaşlarımızdan aldığımız destek ve güçtür. Bu Meslekteki en büyük hayalimiz Meslek yöneticiliğini Meslek olarak görenlerden uzaklaştırmaktır. Grubumuzun tüm üyeleri Mesleği bir fiil icraa edenlerdir. Mesleği yönetmeye talip olan Meslektaşlarımız da  Mesleği bir fiil icraa etmeli, Mesleki sorunları bizzat yaşamaları gerekmektedir.


Mesleğin sorununu yaşamayanların Mesleğe çözüm üretmeleri beklenmemeli. Bizler arkadaşlarımızla birlikte İzmir' den çıktığımız bu yola Mesleğin sorunlarını bizzat yaşayan Mali Müşavirler olarak Mesleğin ve Meslektaşın sorunlarına çözüm üretmektir. Daha güçlü bir Meslek, Daha güçlü bir Oda, Daha Güçlü bir Üstbirlik için Birlik ve Beraberlik içerisinde ortak paydalarımızda buluşmalıyız. Biz Meslektaşlarımız için varız. Mücadelemiz Mesleğin ve Meslektaşımızın mücadelesidir. 

Tüm Meslektaşlarımıza sevgi ve saygılarımızla selamlarımızı iletiyoruz. Diyerek sözlerini noktaladı.
1- Ankara Sheraton Hotelde Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısının Ardından, Kartaloğlu Basın Mensupları Tarafından Yöneltilen Sorulara Yanıt Verdi.
REKLAM ALANI
Varlık Barışı, yurt dışındaki varlıkların bankalara bildirim yapılarak Türkiye'ye getirilmesi, yurt içi kayıt dışı varlıkların ise vergi dairelerine
Geçtiğimiz günlerde Gazetemizde yayınlanan ve benim de yazılarını zevkle takip ettiğim Sayın Abdullah Tolu’nun, “Dernek Aidatını Gider . . .
Vergi Usul Kanunu’nun mükerrer 257’nci maddesinin birinci fıkrasının (2) numaralı bendinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’na mükelleflere . . .
1.Gün: Mardin – Kırklar Kilisesi – Mardin Müzesi – Kasımiye Medresesi – Abbaralar – Deyr-ül Zafaran Manastırı
Birkaç haftadır yazdığım makalelerde, vergi uygulamalarında yaygın olarak gündeme gelen tartışmalı temel konuları, yargı kararları üzerinden . . .
Gelir İdaresi Başkanlığı, 7417 sayılı yasada yer alan Varlık Barışı uygulamasının işleyişine açıklık
Bu yazımda TÜRMOB tarafından yeni yayınlanmış bulunan bir Mali Mevzuat Yorum - Uygulama Sirküleri’ne değinmek istiyorum
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 18. maddesi ile Vergi Usul Kanunu’nun 140/2. . . . .
Değeli Okurlar, bir süredir tatilde olmam nedeniyle yazılarıma ara vermiştim. Verginin gündemi tatil yapmadığından bu arada birçok yasal ve . . .
Türkiye'de şirket sahibiyim ve Bağ-Kur primi ödemekteyim. Yaklaşık 6 ay önce temelli olarak Avusturya'ya taşındım ancak ne yapacağımı . . .
Köşemde, İstanbul Finans Merkezi (İFM) Yasa Teklifi Meclis'e sunulduğunda, “İstanbul Dubai'ye rakip olabilir” başlıklı yazımı okumuştunuz
Cenazesi 8 Ağustos 2022 Pazartesi günü saat 11.00'de Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde yapılacak törenin ardından
Son 2,5 yıldır hayatımızı alt üst eden COVID-19’da tam her şey yoluna girdi denirken bir anda vaka sayıları artmaya başladı. . . . .
Bu köşeyi izleyenler fark etmiştir, farklı görüşlerin olduğu, farklı yorumların yapıldığı konular ilgimi çekiyor. Vergi mevzuatı zaten bu tür . . . .
6102 Sayılı Türk Ticaret Kanunu ile halka açık olmayan sermaye şirketlerine de, halka açık şirketlerde olduğu gibi, yıl dolmadan önce . . . .
TÜRMOB tarafından 22 Haziran 2022 günü Ankara Sheraton Hotel’de Düzenlenen Kahvaltılı Basın Toplantısında TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu;
Köşemde, Anayasa Mahkemesi'nin iadesi talep edilen vergilere ilişkin açılan vergi davalarında %50 teminat alınmadan yürütmenin . . . . .