Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR ; Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Mesleki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
14 Ağustos 2020 Cuma
Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR ; Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu  Mesleki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR ; "Biz Meslektaşlarımız için varız. Mücadelemiz Mesleğin ve Meslektaşımızın mücadelesidir. "

Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu 
Mesleki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. 

Ağustos ayı  Yönetim Kurulu Toplantısını Koronovirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştiren Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Muhsgk (MPHB), e-uygulamalar ve Covid-19 un Mesleğe ve Meslektaşlarına etkilerini değerlendirdi. 

Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu Başkanı Erhan YAŞAR Toplantı sonrası Yayınımız iktisadi Dayanışma' ya (Gazetemize) vermiş olduğu demeçte  ;

Muhsgk (Muhtasar Prim ve Hizmet Beyannameleri'nin mevcut sistem ile uygulanabilir olmadığını dile getirdi. "Meslek mensuplarımız her geçen gün yeni bir Mevzuat, yeni bir uygulama ile karşı karşıya kalıyor. Mesleğimiz ve Meslektaşımız Ülkemize Gerek Ekonomi anlamında, gerek kalkınma anlamında gerekse de Dijitalleşme alanlarında büyük katkılar sunuyor. Cumhuriyet tarihi boyunca İktisatçılar her zaman Ülke Ekonomisine büyük katkılar sunmuştur. Dün olduğu gibi bugünde bunu gerçekleştiriyoruz." dedi.

Mali Müşavirler Ülkemiz ne zaman kriz ortamına girse Ülkeye katkı sunan en büyük Ekonomik faktörlerdir. Gerek Covid-19 süreci öncesinde gerekse de Covid-19 sürecinde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve bunlara bağlı Kurum ve Kuruluşlar ile (Paydaşlarımız) Entegre bir biçimde Bakanlıklara hizmet ederek Ülke Ekonomisine katkı sunuyoruz. Ancak artık Meslektaşlarımızında sesine kulak verilmeli, Mücbir sebep ile Ertelenen beyannamelerin son günü olan 27 Temmuz sürecinde Meslektaşlarımızın yaşadıkları sıkıntılar ortadadır. Defter beyan sisteminde Bu altyapı ile Muhsgk'da birçok sistem sorunun yaşanacağı bellidir. Bu uygulamanın bu süreçte diretilmesi anlamsız ve yersizdir. Pandemi sürecinde Büyük işletmeler İnsan kaynakları personellerine bu beyan ve bildirimler ile  ilgili eğitimleri vermeleri imkansızdır. 

Yine bu süreçte yükün en ağır kısmı her zaman olduğu gibi biz Mali Müşavirlere düşecektir. Bu uygulamanın şimdilik ileri bir tarihe ertelenmeli mevcut sistem alt yapısının geliştirilerek uygulamaya geçirilmelidir. Bizler Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu olarak kurulmuş olduğumuz 2016 yılından bugüne kadar Mesleğimizin ve Meslektaşımızın gelişimi için bir çok çalışmalara imza attık. Mesleğimizin ve Meslektaşlarımızın hak ve menfaatleri doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar sadece seçim zamanları değil her süreçte samimiyetle devam etmektedir. Türkiye CUMHURİYETÇİ Mali Müşavirler Grubu bir seçim Grubu değil, Meslektaşların sorunlarını her zaman ilgili makamlara taşıyarak çözüm üreten ve çözüm bulmaya çalışan bir Mesleki Siyaset Grubudur. Paydaşlarımıza Meslektaşlarımızın ve Mesleğimizin sorunlarını çözüm önerilerimizi Resmi kanallar ile iletiyoruz. 

Burada amacımız daha refah bir meslek icraa etmektir. Meslektaşlarımızın yükünü hafifletmek için  var gücümüzle çalışıyoruz. Çıktığımız bu güzel yolda yürürken bizi en çok mutlu eden Meslektaşlarımızdan aldığımız destek ve güçtür. Bu Meslekteki en büyük hayalimiz Meslek yöneticiliğini Meslek olarak görenlerden uzaklaştırmaktır. Grubumuzun tüm üyeleri Mesleği bir fiil icraa edenlerdir. Mesleği yönetmeye talip olan Meslektaşlarımız da  Mesleği bir fiil icraa etmeli, Mesleki sorunları bizzat yaşamaları gerekmektedir.


Mesleğin sorununu yaşamayanların Mesleğe çözüm üretmeleri beklenmemeli. Bizler arkadaşlarımızla birlikte İzmir' den çıktığımız bu yola Mesleğin sorunlarını bizzat yaşayan Mali Müşavirler olarak Mesleğin ve Meslektaşın sorunlarına çözüm üretmektir. Daha güçlü bir Meslek, Daha güçlü bir Oda, Daha Güçlü bir Üstbirlik için Birlik ve Beraberlik içerisinde ortak paydalarımızda buluşmalıyız. Biz Meslektaşlarımız için varız. Mücadelemiz Mesleğin ve Meslektaşımızın mücadelesidir. 

Tüm Meslektaşlarımıza sevgi ve saygılarımızla selamlarımızı iletiyoruz. Diyerek sözlerini noktaladı.
21- Sunumları Yapan Nermin Özcanyaş ve Ünal Durmuş Ali Gökçe'yi Anma Töreninde Ali Gökçe Anna Töreni Tamamlandıktan Sonra Hep Birlikte İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Verdiler.
REKLAM ALANI
Gelir Vergisi Genel Tebliği (Seri No:319) Resmi Gazete’de Yayımlanmak Üzere Cumhurbaşkanlığına Gönderilmiştir.
252 Seri No.lu Gelir Vergisi Genel Tebliğinde Yer Alan Ve Tevkif Yoluyla Kesilen Vergilerin . . .
2021 yılı sonuna doğru döviz kurlarında yaşanan sıçramaya karşı hayatımıza sokulan kur . . . .
Türk Ticaret Kanunu’nun 39’uncu maddesi gereği olarak “Her tacir, ticari işletmesine ilişkin. . .
Giyimkentte "Ramazan Bingöl Restaurant" ta Meslek Mensuplarına Uyumsoft Sponsorluğunda kahvaltı vererek ağırladı.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, tüm sektörleri ilgilendiren kapsamlı Katma Değer Vergisi (KDV) . . .
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Vergi Usulü Kanunu ile Kurumlar Vergisi Kanunu'nda değişiklik öngören ekonomiye yönelik . . .
Bayan arkadaşımızın doğum tarihi 11 Ekim 1962. Sigorta başlangıç tarihi 1 Temmuz 1998. . . .
25.12.2021 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 7349 Sayılı Kanun’la Gelir Vergisi Kanunu’nun . . .
Gelir Vergisi Kanunu’nun ticari kazançlarla ilgili 40’ncı ve serbest meslek erbabı ile ilgili . . . .
4857 Sayılı İş Kanunun 39. Maddesine göre 2022 yılında uygulanacak asgari ücret aylık . . . .
İktidar milletvekilleri tarafından, 13.01.2022 tarihinde TBMM Başkanlığı'na sunulan . . . .
Evde bakım maaşı engelli bireylerin kendisine değil, bakımını üstlenen ailesi, akrabası, . . . .
Türkiye, Ekim 2021'de önce Uluslararası Araştırmacı Gazeteciler Konsorsiyumu tarafından . . .
Yapılan son açıklama ve uygulamalardan, 20 yıl süren “yüksek faiz, düşük kur” politikasında . .