Türkiye Mali Müşavirler Birliğinden; Milletimize Geçmiş Olsun ! . . .
01 Ağustos 2021 Pazar
Manavgat’la başlayan 26 il 53 ilçemizi kapsayan birbirine yakın zamanlarda çıkan orman yangınları ile vatanımızın ciğerleri yanmaktadır.
Türkiye Mali Müşavirler Birliğinden; Milletimize Geçmiş Olsun ! . . .
Türkiye Mali Müşavirler Birliğinden;

Milletimize Geçmiş Olsun ! . . .
 
Manavgat’la başlayan  26 il 53 ilçemizi kapsayan birbirine yakın zamanlarda çıkan orman yangınları ile vatanımızın ciğerleri yanmaktadır. 

 PKK terör örgütünün sabotaj ihtimalini gösteren orman yangınları terörün insanlık dışı eyleminin geldiği son noktadır. Vicdansız bu eylemler bizim nefesimizi kesemez. Vatana düşman, insana düşman, canlıya düşman, ormana düşman bu sabotaj çaresizliğin göstergesidir. Sırtını dayadığı ABD emperyalizmi başta olmak üzere PKK terör örgütü bu yangınların içinde boğulacaktır. 

Kaybettiğimiz 6 canımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Yakınlarına sabırlar diliyoruz.  

Bir haftadır Gelir İdaresinin ve SGK ‘nın sisteminden kaynaklanan problemlerden dolayı dün gece geç saatlere kadar  çalışarak beyanname yetiştirmeye çalışan meslektaşlarımız özellikle de bu  bölgedeki  meslektaşlarımızın çektiği sıkıntı hepimizin malumudur. 

Ciğerlerimiz yanarken beyanname yetiştirmeye çalışmak meslektaşlarımızdan beklenen  en büyük insanüstü çabadır. Takdir beklemiyoruz ama bu kadar üstümüze gelinmesini de, iş yoğunluğunu da  İSTEMİYORUZ. 

Bölgedeki meslektaşlarımıza  ve  Milletimize geçmiş olsun.31.07.2021 
 
                             Saygılarımızla             
                                   T M B 
       TÜRKİYE MALİ MÜŞAVİRLER BİRLİĞİ  
                  Yürütme Kurulu adına 
Oktay Yeşilyurt                    Belma Sabuncu 
  Başkan                                   Sekreter 
6- Şişli Belediyesi Başkan Yardımcısı Ömer Lütfü Özen' Söz Verdikten Sonra, Başkan Hamit Gören ve İrfan Demirci Konuklara ve Meslek Mensuplarına Teşekkür Ettikten Sonra İktisadi Dayanışma Objektifie Topluca Resim Verdiler.
İki Dönem MMMBD Çorlu Şubesi Başkanlığını Yapan Başkan Aytaç Ersoy ve Kurul Arkadaşları görevlerini tamamladılar.
Sanıldığı gibi 12 Eylül, sadece kendi siyasi geleceğini düşünen birkaç generalin yapmış oldukları darbe değildir.
Mali Müşavirler Muhasebeciler Birliği Derneğinin 27 Şubesi Genel Kurullarını Yapıyor.
Fındığın hikâyesi kuruyemişçilerde raflarda yerini almasıyla başlamıyor, esasında bitiyor. Bu hikâye çok uzun hikâyedir.
Vergi uzmanı Dr. Ozan Bingöl, vergi, harç ve cezalara uygulanacak zam oranının belirlenmesinde kullanılan ve geçen sene yüzde 9,11 olan . . .
TÜRMOB Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinden:
8 Eylül Dünya Okuma Günü, UNESCO tarafından 17 Kasım 1965 tarihinde ilan edilmiştir. Dünya kitap okuma günü amacı, bireylerin, . . . .
30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama mesajımız dan dolayı Facebook 30 gün boyunca sayfamızı kilitlemiştir.
03 Eylül 2021 Cuma Günü İşletme Fakültesi Mezunları, 06 Eylül 2021 Pazartesi Gün Siyasal Bilgiler Fakültesi Diploma Töreni Yaparak . . . .
"Yüksek Ticaretlilere Hizmet İçin Yeni Enerji ve Sinerjimizle Gümbür Gümbür Geliyoruz."
Yaşlı bakıcılığı yapan yabancı uyruklu sigortalı çalışan, baktığı kişinin vefatı halinde, mecburen işten ayrılacağı için kıdem tazminatı isteyebilir mi?
Vergi yargısının yargılama usul kuralları İdari Yargılama Usulü Kanunu’nda düzenlenmiştir. Bu kanunda yer alan düzenlemeler içerisinde . . .
Dünkü yazımda, OECD raporunda yer verilen vergi suçlarıyla mücadelede on küresel ilkenin ilk beşini sizlerle paylaşmıştım.
Emlak vergisi belediyelerin en önemli gelir kaynaklarından birisi. Ayrıca mülk sahibi vatandaşların ve şirketlerin her sene ödediği bir . .
Eşimden ayrıldım. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alıyorum. Babam da Emekli Sandığı'ndan emekli. Ben niye onun maaşını alamıyorum?. . .
Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) sonuçlarına göre; 2020 yılında, kadın nüfus 41 milyon 698 bin 377 kişi, erkek nüfus 41 milyon . . .