Varın siz kutlayın 8 MART’ ı
07 Mart 2019 Perşembe
İdil Acaroğlu
Uzun bir aradan sonra MERHABA,
       Varın  siz kutlayın 8 MART’ ı…

        Uzun bir aradan sonra MERHABA,

        İdil Acaroğlu - SMMM - İzmir

        Aralık ayı ile başlayan ve Haziran ayına dek devam edecek olan yoğun tempomuzdan biraz başımı kaldırıp,dostlarla dertleşmek istedim.

         Koskoca üç ay su gibi akıp geçti. Her geriye dönüp baktığımda, yeni angaryalar eklenmiş mesleğimizde bu sürecin düzeleceğine olan inancımı  biraz daha kaybediyorum. Artık daha az gülümsüyoruz  daha çok yoruluyoruz daha zor kazanıyoruz…

        1998 yılından buyana severek yaptığım mesleğimi bırakma isteğim hiç olmamıştı. Oysa son zamanlarda deniz kıyısında sakince oturmak, oltamı atıp hiçbir şey düşünmeden balık tutmak,-bulabilirsem-bir ormanda yürüyüş yapmak, kitaplarımla  baş başa  huzurlu zamanlar yaşamak istiyorum. 

         Sivil toplum örgütlerinden, siyasetten, yalancı,bencil insanlardan UZAK, steril bir hayat istiyorum…

        Sadece mesleğin gidişatı değil tabii bunları düşündüren. Türkiye’nin bugün geldiği nokta aynı zamanda. Çünkü nereye dönsem  aynı iki yüzlülük, aynı düzensizlik, aynı keşmekeş…

        Bugün 8 MART. Aydınlık Cumhuriyet Türkiyesi’nden  kara bir Türkiye’ye adım adım geldiğimiz noktada senede bir gün kutlanan sözüm ona KADINLAR GÜNÜ nde hala  katledilen, tecavüz edilen, töre diye canına kıyılan, tacize uğrayan, seçimde adaylar arasında bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda yer verilen, okutulmayan, çocuk yaşta evlendirilen KADINLARımızdan bahsediyorsak ; 

       5 Mart 2019 tarihinde “ Bugün İslam Konferansı Örgütü'nün kadınlarla ilgili ayrımcı ifadeler içeren Kadın İlerlemesi Teşkilatı Tüzüğü'nün onaylanmasına dair kanun teklifi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından TBMM'ye gönderildi ” haberini okuyorsak eğer;

     Varın  siz kutlayın 8 MART’ı…
Açış Konuşması; Ali Haydar Tunç (İSMMMO Başkan Yardımcısı), Moderatör ; Halim Bursalı (İSMMMO Y.K.Ü), Konuşmacılar ; Yalçın Sütütemiz-(İstanbul TESMER Eğitmeni) ve Mücahit Yılmaz - (İstanbul TESMER Eğitmeni "Yapılandırmada Dikkat Edilecek Hususlar ve İstihdam Teşvikleri"
Genel Başkan Emre Kartaloğlu ve SGK Bşk Sayın İsmail YILMAZ’ın katılımlarıyla, 20 Ocak 2021 Çarşamba günü saat 11.00'de SOHBET PROGRAMI gerçekleştirilecektir.
Kamu Gözetim Kurumu tarafından yetkilendirilen derneğimiz tarafından bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programı kapsamında Ocak ayı yüz yüze ve on-line eğitim takvimimiz aşağıdaki görsellerde paylaşılmıştır.
İSMMMD, Kamu Gözetim Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu (KGK) tarafından uzaktan eğitim yöntemi ile bağımsız denetçiler için sürekli eğitim programları düzenleme konusunda yetki almış olup; Temel Tahkim Eğitimi konulu ders açılmıştır.