YMM Alkan Fida'nı Kaybettik
17 Mart 2023 Cuma
Değerli Büyüğüm YMM Alkan FİDAN'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.
YMM Alkan Fida
YMM Alkan Fidan'ı Kaybettik

Değerli Büyüğüm  YMM Alkan FİDAN'ı kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. 

Cenazesi 17.03.2023 Cuma (bugün) ikindi namazını müteakiben İdealtepe Kulluk Camisinden kaldırılarak Maltepe Başıbüyük mezarlığına defnedilecektir. 

Merhuma Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır,  camiaya başsağlığı dileriz. 

Taziye için : (0533) 622 84 64

Yeminli Mali Müşavirliğe Serbest Kökenden Gelen, 

Yani Mesleğin Tozunu Yutan Mesleğin Her Türlü Cefasını Çeken Alkan Fidan; 

"Pişmanlık Nedir Bilmeyen Bazı Kişiler Mali Müşavir Oldu. Bir Meslek Parçalanarak Büyümez.  Aksine daha da küçülür" 

" Okuyun, Okumayı Asla İhmal Etmeyin, Mevzuatı (Kanunları) Şartlar Ne Olursa Olsun Takip Edin. Edin ki Mükellef Karşısında Daha Bilgili, Başarılı ve Mükellef Karşısında Daima Bir Adım Önde Olun."

" Meslekle İlgili Yayınları Mutlaka Takip Edin ki; Mesleğin Geleceği Hakkında Hüküm Verme  Hakkına sahip olun"

demişti. Yapmış olduğumuz bir söyleşide.  (08 Şubat 2018 Perşembe)

Toprağın Bol, Mekanın Cennet Melekler yoldaşın olsun Alkan Ağbi.
İktisadi Dayanışma Adına
Nusret Sümer


REKLAM ALANI
4- Temsilci Yardımcısı Yeter Aydın Sunumlarını Yapması ASAY ve AKEAD Yazılım Çözümleri Danışmanlık Adına Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Soytan'ı Kürsüye Davet Etti.
REKLAM ALANI
Son yıllarda Maliye’nin mesaisini en fazla alan konulardan bir tanesi “naylon fatura” olarak bilinen sahte ve muhteviyatı itibariyle yanıltıcı . . .
Anayasa 73/1 maddesinde “herkes, kamu giderlerini karşılamak üzere mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür”
7440 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun, 12/3/2023 tarihli Resmi . . . . .
Gelir İdaresince verilen özelgelerden seçilmiş bazılarının özetine, yorum yapmadan zaman zaman bu köşede yer vermeye çalışıyorum.
Mayıs ayının emlâk vergisi için birinci taksitin ödenme ayı olmasını da nazara alarak, bu yazımı emlâk vergisi ile ilgili bir konuya ayırayım, . . .
Kamu borçlarına yapılandırma için başvuru tarihi bir ay uzatılıyor. Cumhurbaşkanı kararıyla yapılandırma için başvuru süresi bir ay . . . .
(2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Yılın ilk 4 ayındaki bütçe açığının 2022’nin 2.75 katına çıktığını ifade eden Ozan Bingöl, seçim sonrasında yeni vergiler konularak acı . . . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığı, merkezi yönetim bütçe gerçekleşmelerini açıkladı. 2023 yılı Ocak-Nisan dönemi vergi gelirleri tahsilatı geçen . . . . .
Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun;
TÜRMOB Genel Başkanı Emre Kartaloğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı;
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun!
7440 Sayılı Kanun’un 3. maddesinde yapılan düzenlemelerle, kanunun yayımlandığı 12 Mart 2023 tarihi itibariyle, Hazine ve Maliye . . . .
02/09/2021 tarihli ve 31586 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 531 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinin 7 nci maddesinin (1)
Hemen belirtelim, emtia stok beyanı, mükelleflerin yapılandırma yasalarında en çok ilgi gösterdiği birkaç düzenleme arasında yer alıyor. . . .
İdari para cezası; Kabahatler Kanunu ve diğer özel kanunlarda düzenlenen kabahatler kapsamında öngörülen ve kamu kurumlarınca . . . .
Pazar günü yapılan seçimler iyisiyle kötüsüyle bitti. Saçlar döküldü keller görüldü. Çok stresli bir seçim dönemini geride bıraktık.
Kıdem tazminatının gider yazma zamanı konusunda vergi mevzuatı açık değil. Sigorta primi işveren hissesinin ödeme zamanı konusunda . . . .