İKTİSADİ TV
8- (07.12.2021) - (000010) - BMM Grubu Bayrampaşa İlçe Temsilciliği Bayrampaşa Marnas Hotel de Katvaltılı Etkinlik Düzenledi.
8- Bilgilendirme Konuşmalarını BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Y.K.Üyesi Turgay Kanarya Tamamladıktan Sonra Plaket Törenine Geçildi.
7- Nazik Akmeşe Sarıbıyık, Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Yürütme Kurulu Başkanı ve İstanbul SMMM Odası Y.K.Üyesi Turgay Kanarya' yı Kürsüye Davet Etti.
6- "Dönem sonu işlemleri özellik arz eden hususlar ve Tüm yönleriyle E-deftere geçiş süreci" Konusunda Sunumlarını Uyumsoft Satış Temsilcisi Akgün Koçali Tamamladı
5- Nazik Akmeşe Sarıbıyık, "Dönem sonu işlemleri özellik arz eden hususlar ve Tüm yönleriyle E-deftere geçiş süreci" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Uyumsoft Satış Temsilcisi Akgün Koçali' yi Kürsüye Davet Etti.
4- "Dönem sonu işlemleri özellik arz eden hususlar ve Tüm yönleriyle E-deftere geçiş süreci" Konusunda Sunumlarını SMMM Hüseyin Yerli Tamamladı.
3- "Dönem sonu işlemleri özellik arz eden hususlar ve Tüm yönleriyle E-deftere geçiş süreci" Konusunda Sunumlarına SMMM Hüseyin Yerli Devam Etti
2- Nazik Akmeşe Sarıbıyık, "Dönem sonu işlemleri özellik arz eden hususlar ve Tüm yönleriyle E-deftere geçiş süreci" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin SMMM Hüseyin Yerli' yi Kürsüye Davet Etti.
1- Nazik Akmeşe Sarıbıyık, Konuşmalarını Yapması İçin BMMG Bayrampaşa İlçe Temsilcisi Lütfiye Kaya'yı Kürsüye Davet Etti.
Oturum Başkanı H. İbrahim AKTAN (Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı) Konuşmacılar : Ali Demireller - (İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı Gelir Kanunları KDV-ÖTV Grup Müdürü), Hüseyin Fevzi Saltık - (Yeminli Mali Müşavir)
12 - İstanbul Tesmer Eğitmeni Yalçın Sütütemiz "Güncel Vergi Uygulamaları" Konulu Eğitim Seminerinde Gelen Sorulara Yanıt Vererek Eğitim Semineri Tamamlandı.
3- Derya Karadiş Sunumlarını Yapması İçin İstanbul Tesmer Eğitmeni Yalçın Sütütemiz'i Kürsüye Davet Etti.
2- Derya Karadiş Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Yücel Akdemir'i Kürsüye Davet Etti.
1- Sunumları Derya Karadiş Yaparken, Konukları Bilgilendirmesi İçin İstanbul Tesmer Eğitmeni Yalçın Sütütemiz'i Kürsüye Davet Etti.
25- Divan Başkanı Ziya Disanlı Tahmini Bütçeyi Okuması İçin Haluk Gülsoy'u, Ardından İzmir Şubesi Müteşebbis Heyetinden Yalçın Ürgen'i n Konuşmalarından Sonra Adayların Açıklanması ile Seçime Geçildi.
23- Divan Başkanı Ziya Disanlı Konuşmalarını Yapması İçin Geçmiş Dönem Genel Başkanı Sabri Tümer'İ Kürsüye Davet Etti
21- Divan Başkanı Ziya Disanlı Konuşmalarını Yapması İçin Gülümser Yıldırım' ı Kürsüye Davet Etti.
19- Divan Başkanı Ziya Disanlı Konuşmalarını Yapması İçin Ankara Şubesi Üyesi Hasan İstemil'i Kürsüye Davet Etti.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Haftanın tüm iş günlerinde veya işyerine göre değişebilecek çalışma saatlerinin tamamında çalışan işçiler yedi gün içinde kesintisiz . . . .
Türkiye çok ilginç bir dönemden geçiyor. Tasarruflarını bankalarda yabancı para cinsinden tutanların vatan haini ilan edilmelerine ramak kaldı.
Merkez Bankası'nın faiz politikası ve kurlardaki sert yükselişin etkileri açısından piyasalar tarafından merakla beklenen kasım ayı enflasyonu . . .
İhracatın, ekonomik büyüme üzerindeki pozitif etkisinin artırılması ve sürdürülebilir kılınması için tabana yayılması önem taşıyor. . . . .
7338 sayılı Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla Gelir Vergisi Kanunu’na eklenen 20/C maddesi ile . . .
Vergi hukukunun en temel ilkesi, “vergilerin yasallığı” ilkesidir. Anayasamızın 73. maddesinde “Anayasal Vergileme İlkeleri'' tek tek sayılmıştır.
T.C. Merkez Bankası Döviz Kurları (2021- 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Görevden affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Lütfi Elvan'dan boşalan koltuğa Nebati atandı.
Vergi Usul Kanunu’nun (VUK) 323. maddesine göre tahsili mümkün olmayan bir alacağın . . . .
Yüksek Ticaret ve Marmara Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Mezunlar Derneğinin Genel Başkanı Seçildi
Bağımsız Mali Müşavirler Grubu 27.11.2021 Cumartesi günü Eresin Hotels Topkapı'da ilk geniş katılımlı meclis toplantısını gerçekleştirdi.
Vergi Daireleri 30 Kasım 2021 Salı Günü Saat 21:00' a Kadar Açık Bulundurulacaktır.
Yargı, Maliye ve mükellef cephesinde yaşanan bu şok ve ters köşe karar ve düzenlemeler maalesef işin doğasından kaynaklanıyor.
Ticari hayatta, ticareti yapılan mallara olan talebin artırılması amacıyla, bir takım pazarlama teknikleri geliştirilmekte, satışı yapılan malın . . .
Tarım sektörünün geliştirilmesi ve desteklenmesi, verimliliğin artırılması, doğal ve biyolojik kaynakların korunması ile tarım sektöründeki . . .
Dövizde yaşanan hareketliliğe dair açıklamalarda bulunan BSMMMO Başkanı Doğan Yılmaz,