İKTİSADİ TV
9- (14.01.2023) - (0009) - Yüksek Ticaretliler Derneği Mensupları ve Konukları Geçmişten Geleceğe Elele Sloganı ile; Cumhuriyetimizin 100 üncü, Okullarının 140 ıncı ve Derneklerinin 87. Kuruluş Yıldönümünü Coşku içinde Kutladılar
8- Dernek Üyeleri, Cumhuriyetimizin 100 üncü, Okullarının 140 ıncı ve Derneklerinin 87. Kuruluş Yıldönümünü Coşku içinde İzmir Marşı Eşliğinde Pastalarını Keserek Kutlamalara Devam Ettiler.
6- Moderatör Melisa Çavdar, Vals Gösterilerini Yapmaları İçin Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğrencilerinden Cem Onur ve Nazlı Çolak'ı Sahneye Davet Etti.
4- Moderatör Melisa Çavdar, Konuşmalarını Yapması İçin İSMMMO Sekreteri Halim Bursalı 'yı Daha Sonra TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan' ı Kürsüye Davet Etti.
3- Moderatör Melisa Çavdar, Konuşmalarını Yapması İçin Prof. Dr. Ayşe Ümit Gökdeniz'i, Ardından Prof. Dr. Melda Cinman Şimşek'i ve Prof. Dr. Dilek Yılmazcan'ı Kürsüye Davet Etti.
1- Moderatör Melisa Çavdar Konukları Selamlaması ve Açılış Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul Şube Başkanı Süleyman Karadağ'ı Kürsüye Davet Etti.
6- Moderatör Nesrin Yavuz, Kadınların Sosyal Güvenlik ve Vergisel Yönleri Hakkında Bilgi Vermesi İçin Sözü SMMM Gültekin Bekar'a Verdi
1- Moderatör Nesrin Yavuz Konuşmalarını Yapması ve Katılımcıları Selamlaması İçin Kadın Muhasebeciler Derneği Başkanı Gülüzar Özev'i Kürsüye Davet Etti.
6- Sunumları Yapan Servet Kurucu Sunumlarını Yapması İçin EDM Yetkilisi Özcan Ermiş'i Kürsüye Davet Etti.
5- Sunumları Yapan Servet Kurucu Konuşmalarını Yapması İçin TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti.
4- Sunumları Yapan Servet Kurucu EYT ve Staj Mağdurları Konusunda Konuşmalarını Yapması İçin Nesim Dalbudak' ı Kürsüye Davet Etti.
3-Sunumları Yapan Servet Kurucu Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel' i Kürsüye Davet Etti.
2- Sunumları Yapan Servet Kurucu Konukları Selamladıktan Sonra, Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Ümraniye İlçe Temsilcisi Naki Eser'i Kürsüye Davet Etti.
1- Ümraniye İlçe Temsilciliğinin Düzenlemiş olduğu Kahvaltılı Etkinliğe İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel ve İstanbul SMMM Odası Kurucu Onursal Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan Katıldı.
6- Başak Doğan, E-Denetmen Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Uyumsoft Genel Müdürü Erhun Öcal'ı Kürsüye Davet Etti.
4- Başak Doğan, Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin TÜRMOB Geçmiş Dönem Başkanı YMM Nail Sanlı'yı Kürsüye Davet Etti.
3- Başak Doğan, Meslek Mensuplarını Selamlaması ve Bilgilendirme Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel'i Kürsüye Davet Etti.
2- Başak Doğan, Konuşmalarını Yapması İçin MMMB Derneği Genel Başkanı Ercan Ceylan'ı Kürsüye Davet Etti.
1- Başak Doğan, Açılış Konuşmalarını Yapması İçin MMMBD Kadıköy Şube Başkanı Aynur Koçulu' yu Kürsüye Davet Etti.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Bu yazımızda, emekli olduktan sonra çalışmaya devam etmeleri halinde 4/a sigortalıların mevcut Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) uygulaması . . .
Maliye (Gelir İdaresi Başkanlığı), yakın zamanda yayınladığı tebliğlerle bazı sektörleri ilgilendiren önemli düzenlemeler yaptı.
2022 hesap döneminin kapanmasıyla birlikte, dönem sonu kapanış işlemleri ve kurumlar vergisi beyanname hazırlıkları başladı. Ben de bu . . .
Çalışan veya çalışmayı düşünen annelerin en büyük derdi, işe giderken çocuğumu kime bırakacağım nereye bırakacağım ve cebimden kaç para çıkacak?
Uzun süredir köşemde devlete ait borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin şartların oluştuğunu ve bir düzenleme geleceğine ilişkin . . . .
Vergi, vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçları için vergi borcu yapılmandırma detayları Bakan Nebati . . .
Kadın Muhasebeciler Derneği hafta sonunda düzenlediği etkinlikte dernek üyesi kadınların birlikte okudukları bir kitabı değerlendirdiler ve . . .
Ödeal & Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası Fatih İlçe Üyeleri ile Buluştu.
7420 sayılı Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un sermaye . . . .
Gelir ve kurumlar vergisi yönünden, mahsuben iade tevkif yoluyla kesilen vergiler ve geçici verginin mahsuben veya nakden iadesi ile gelir . . .
Basınımızın Değerli Temsilcileri Merhaba. Öncelikle hepinizi; şahsım ve Tüm Oda Kurullarımız, Komisyonlarımız ve Meslektaşlarımız adına . .
AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, "EYT'yi şubat ayı içinde yasalaştırıp, mart ayı içinde de maaşlarını almalarını . . . .
Bu yıl temmuz ayında çıkartılan ek bütçe ile gelir ve gider rakamları ciddi oranda artırılmış ama bütçe açığı hedef rakamı olan 278 milyar 374 . . .
31 Aralık 2022'ye kadar devlete olan tüm borçların yapılandırılacağı yeni bir paket hazırlanıyor.
Bu yıl da konuyu yine özetleyerek başlayalım. Bilindiği gibi 7194 sayılı Kanunla, Değerli Konutlar Vergisi (DKV) ihdas edildi.
Hazine ve Maliye Bakanlığı, iş yerlerine pos cihazı bulundurma zorunluluğu getiriyor. Taslak ile kartla ödeme talebine olumsuz yanıt verilen. . .
Yılık beyanname verme zamanına daha çok zaman var diyenler olabilir. Ancak günlük iş yoğunluğu ve koşturmacası içinde göz açıp . . . .
Ödeal & Analistim IT, İstanbul Serbest Muhasebesi Mali Müşavirler Odası Üyeleri ile Buluştu.