İKTİSADİ TV
1- 24.05.2024- İSMMMO Başkanı Erol Demirel'in Açış Konuşması - Dijital Dönüşüm Sürecinde Mesleğin Sorunlarının ve Geleceğinin Değerlendirilmesi Çalıştayı
1- Erol Demirel, TÜRMOB ve Gelir İdaresi Başkanlığı'nın birlikte düzenlediği Dijital Dönüşüm Sürecinde Mesleğin Sorunlarının ve Geleceğinin Değerlendirilmesi Çalıştayı'nda Mali Müşavirlerin sorunlarını ve taleplerini dile getirdi.
4- Halit Yımaz'a Ruhsatı Verildikten Sonra Hep Birlikte 19 Mayıs Pastasını Kesmenin Heyecanın Ardından Sunumlarını Yapması İçin Naz Teknik Satış Müdürü İlker Solmaz' ı Kürsüye Davet Etti.
3- Kağıthane İlçe Temsilcisi Filiz Maraz, Konuşmalarını Yapması ve Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin İstanbul SMMM Odası Kurucu Başkanı ve TÜRMOB Genel Sekreteri Yahya Arıkan'ı Kürsüye Davet Etti.
2- Kağıthane İlçe Temsilcisi Filiz Maraz, Konuşmalarını Yapması ve Meslek Mensuplarını Selamlaması İçin İstanbul SMMM Odası Başkanı Erol Demirel' i Kürsüye Davet Etti.
1- Temsilci Yardımcısı Nuran Aydın Konukları Selamladıktan Sonra Konuşmalarını Yapması İçin İstanbul SMMM Odası Kağıthane İlçe Temsilcisi Filiz Maraz'ı Kürsüye Davet Etti.
33- IV. OTURUM - Oturum Başkanı TMUD Başkanı Ahmet Kartal Sunumları Tamamlamasından Sonra Soru-Cevap Bölümüne Geçildi. Daha Sonra İktisadi Dayanışma Kameralarına Aile Resmi Vererek Kongreyi Sonlandırdılar.
31- IV. OTURUM - Oturum Başkanı TMUD Başkanı Ahmet Kartal " UFRS Sürdürülebilirlik Açıklama Standartları ile Avrupa Sürdürülebilirlik Raporlama ve Standartların Karşılaştırılması " Konusunda Sunumlarını Yapması İçin MÜİ.Fakültesi - Doç.Dr. Çağrı Aksoy Hazır'â Verdi.
30- IV. OTURUM - Oturum Başkanı TMUD Başkanı Ahmet Kartal "ESG & Sürdürülebilirlik Konularına İlişkin Hukuk ve Uyum Perspektifi" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü Managing Partner At Narter & Partners - Cenk Narter'e Verdi.
29- IV. OTURUM - Oturum Başkanı TMUD Başkanı Ahmet Kartal "Sürdürülebilirlik Performans Analizi" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin İlk Sözü Trasta EGS Danışmanlık A.Ş.Genel Müdürü Dr. Kemalettin Dilbaz'a Verdi.
28- IV. OTURUM - Oturum Başkanı TMUD Başkanı Ahmet Kartal ve Konuklar Divanda Yerlerini Aldıktan Sonra, "Finansın Değişimi ; Şirket Performansının Yeniden Belirlenmesi ve Değer Yaratma" Konusunda Görüşlerini Sunarak IV. Oturumu Başlattı.
27- III. OTURUM - Oturum Başkanı Prof.Dr. Fatih Yılmaz, Sunumların Tamamlanmasından Sonra Soru-Cevap Bölümüne Geçti. Ardından Konuşmacılara Plaketleri Verildi.
25- III. OTURUM - Oturum Başkanı Prof.Dr. Fatih Yılmaz " Karbon Vergisi; Teorisi, Kapsamı ve Türkiye' de Uygulanabilirliği" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü - Vergi Müfettişi - Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı - Hasan Kiraz'a Verdi.
24- III. OTURUM - Oturum Başkanı Prof.Dr. Fatih Yılmaz " Karbon Vergisi; Teorisi, Kapsamı ve Türkiye' de Uygulanabilirliği" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü - Vergi Müfettişi - Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı - Merve Köse' ye Verdi.
23 - III. OTURUM - Oturum Başkanı Prof.Dr. Fatih Yılmaz " Sürdürülebilirlik Üzerine Kavramsal Bir Değerleme" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü Dr. Arif Ayluctarhan' a Verdi.
22- III. OTURUM - Oturum Başkanı Prof.Dr. Fatih Yılmaz Konukları Selamladı ve Konuşmacılar Divandaki Yerlerini Aldıktan Sonra İlk Sözü İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi - Doç. Dr. İpek Türker' Verdi.
19- II. OTURUM - Oturum Başkanı Leon Aslan Coşkun "Çevresel, Sosyal ve Yönetim Göstergelerinde Güvence Denetimi " Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü EY - Denetim Bölümü Şirketi Ortağı - Zeynep Okuyan'a Verdi.
18- II. OTURUM - Oturum Başkanı Leon Aslan Coşkun " Sürdürebilirlik Uygulamalarının İşletme Stratejesine Etkileri" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü Deloitte Türkiye - İç Denetim, Sürdürülebilirlik Servisleri ve Aile İşletmeleri Lideri Murat Günaydın'a Verdi.
17- II. OTURUM - Oturum Başkanı Leon Aslan Coşkun "Şirketlerin Çevresel ve Sosyal Risklere Duyarlılığı" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü Galatasaray Üniversitesi İ ve İB Fakültesi- Prof. Dr. İdii Kaya' ya Verdi.
16- II. OTURUM - Genel Sekreter Bülent Doğu, " Çevre, Sosyal ve Kurumsal Stratejinin Prensipleri ve Uygulanması" Konusunda Sunumlarını Yapmaları İçin Oturum Başkanı Leon Aslan Coşkun' un Yönetiminde Konuşmacıları Divandaki Yerlerini Almalarına Davet Etti.
14- I. OTURUM - Oturum Başkanı Vahap Adıyaman' ın Yerine Oturum Başkanlığını Devralan Prof. Dr. Cemal İbiş Katılımcılardan Gelen Sorulara Konuşmacılar Yanıt Verdiler ve Oturum Sona Erdi.
13- I. OTURUM - Oturum Başkanı Vahap Adıyaman (İYMMO Başkanı), " Meslek Odalarının Sürdürülebilirlik Raporlaması Değerlendirmeleri " Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü TÜRMOB B.D ve Sürdürülebilirlik Merkezi Başkanı Prof. Dr. Cemal İbiş e Verdi.
12- I. OTURUM - Oturum Başkanı Vahap Adıyaman (İYMMO Başkanı), " Sürdürülebilirlik " Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü Kamu Gözetim Kurumu Uzmanı Sevgi Kılıç Er' e Verdi.
11- I. OTURUM - Oturum Başkanı Vahap Adıyaman (İYMMO Başkanı), " Sürdürülebilirlik Raporlama Standartları ve Muhasebe Uygulamalarına Etkileri" Konusunda Sunumlarını Yapması İçin Sözü Prof. Dr. Yakup Selvi' ye Verdi.
Sayfa : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... 
Dünyamızı yok etmeye çalışan, Neslimizi yok etmeye çalışan,Sevdiklerimizi ve can dostlarımıza yok etmeye çalışan, Çevremizi bizlerden . . .
“Vergiler, gerek ekonomi ve ticaret içindeki yeri, gerekse hemen her insanı ilgilendirmesi sebebiyle geniş, önemli ve değişken bir alandır. . . .
(2024- 2023 - 2022 - 2021 - 2020 -2019 -2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 ve Diğer Yılları İçerir)
Avrupa Birliği Fonu’ndan sağlanan kaynakla kadın istihdam eden işverenlere İŞKUR tarafından üç ay süreyle aylık 25 bin TL ücret, vergi . . . .
Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalar sebebiyle, 2018 yılında getirilen ve sık sık değişikliğe gidilen bir düzenlemeyle, mal ve hizmet . . . . .
Maliye Bakanlığı Hazine Müsteşarlığı’nın da dâhil edilmesi ile birlikte yapılan değişikliklerle önceki teşkilat yapısı ile karşılaştırılamayacak. . . .
Önceki yazımda, önümüzdeki günlerde Meclis’e sunulması beklenen 9. Yargı Paketi ile İdari Yargılama Usulünde gerçekleştirilmesi . . . .
Ekonomiye katkıda bulunmayan muafiyet ve istisnalara son veren, gayrimenkullerin . . . .
Kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve israf edilmemesine ilişkin olarak tasarruf tedbirleri paketi ile bazı hususlar açıklanmış ve . . . .
Talep Edenler ; Ertuğrul Davutoğlu, Beyazıthan Güngelen, Mehmet Doğan ve Erhan Yaşar
Yerel seçim sonrasında beklenen tasarruf paketi peyder pey yürürlüğe alınıyor. Yine bu aylarda beklediğimiz vergi paketinde artık son . . . . . .
5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun’a göre; “fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duyusal yetilerinde çeşitli düzeyde kayıplarından dolayı topluma . . . .
Hazine ve Maliye Bakanlığınca yürütülen kayıt dışı ekonomi ile mücadele çalışmaları kapsamında vatandaşlarımızın ihbar ve . . . . .
TÜRMOB “Hizmet Akdi ile Çalışanlar Bülteni” 2. Sayısı Meslekte Etik.
5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’na göre SSK statüsünde sigortalı çalıştıran işverenlerin, bir ay içinde .. . . . .
Anayasamız­da, vatandaşlar için iki ödev tanımlanmış­tır. İlki askerlik o da sadece erkeklere, diğeri siyasal haklar ve ödevler bölümünde yer. . . .
Yargı sistemine "seri muhakeme" usulünü dahil eden, Cumhuriyet savcılarının takdir yetkilerini arttırarak "ön ödeme, uzlaşma ve kamu . . . .
Trafik kazaları sonrasında doldurulan kaza tutanağı artık e-Devlet üzerinden doldurulabilecek. e-Devlet'te "Kaza Tutanağı Oluşturma" . . . . . .